آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۱۴

 • معمای زیان بیشتر با رشد فروش!

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی خودروسازان بزرگ جهانی برای سوددهی بیشتر اقدام به افزایش تیراژ محصولات تولیدی خود می‌کنند که در خودروسازی کشورمان به استناد صورت‌های مالی خودروسازان، تولید‌کنندگان هرچه بیشتر تولید کرده‌اند با ضرر بیشتری مواجه شده‌اند. دلیل این موضوع نیز در نوع قیمت‌گذاری و مهم‌تر از آن حاکمیت دولتی بر سرنوشت صنعت خودروی ایران است.
 • واردات خودرو از مناطق آزاد نهایی شد

  دنیای‌اقتصاد: کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در نهایت واردات خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی را تصویب کرد و این در حالی است که دولت با وجود کسب درآمد از این محل، چندان موافق این تصمیم نیست.
 • فورد برونکو اسپورت فراخوانده شد

  دنیای اقتصاد: کراس اوور جدید فورد برونکو اسپورت اواخر سال گذشته به فروش رسید و فورد بیش از ۱۳ هزار دستگاه از آن‌ را به فروش رسانده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،کراس اوور فورد برونکو اسپورت ۲۰۲۱ به دلیل شل بودن ماژول‌های تعلیق عقب فراخوانده شد. این فراخوان شامل ۱۶۴۰ دستگاه خودروی برونکو اسپورت در ایالات متحده است.
 • زمان شروع به کار مدیر عامل جدید هوندا مشخص شد

  دنیای‌اقتصاد:: مدیر عامل شرکت هوندای ژاپن سکان هدایت را به دست رئیس تحقیق و توسعه این شرکت می‌سپارد. به گزارش سایپانیوز به نقل از رویترز، دومین خودروساز ژاپن از لحاظ تعداد فروش، شرکت هوندا است و قرار است از ابتدای ماه آوریل (۱۲ فروردین) تاکاهیرو هاچیگو Takahiro Hachigo، مدیر عامل این شرکت جای خود را به توشیهیرو میبه Toshihiro Mibe رئیس آر‌اند دی این شرکت بدهد. میبه ۵۹ساله که از سال ۲۰۱۹ رئیس واحد تحقیق و توسعه شده، از سال ۱۹۸۷ به هوندا پیوسته و هاچیگو را در اصلاحات ساختاری این شرکت در توسعه موتور و کسب‌وکار قوای محرکه همراهی کرده است. میبه هم در یک کنفرانس خبری با تاکید بر نیاز شدید هوندا به دگردیسی بزرگ با سرعت زیاد گفته بود: «ما چاره‌ای نداریم جز آنکه از نگاه‌های بیرون سازمانی بهره‌مند شویم و حتی به اتحاد احتمالی فکر کنیم و بدون تردید تصمیم بگیریم.»
 • مشتریان کیفیت و دوام محصولات ایران‌خودرو را تایید کردند

  ایکوپرس: برای نخستین بار طی سال‌های اخیر، همه محصولات تولیدی گروه صنعتی ایران‌خودرو در شاخص رضایت مشتریان از کیفیت دوام محصول، موفق به تامین اهداف ابلاغی وزارت صمت شده است. طبق اعلام اداره کل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، تمام محصولات خودروسازی ایران‌خودرو در شاخص رضایت از کیفیت دوام خودروهای تحویلی شهریور ۱۳۹۸، ضمن بهبود کیفی از دیدگاه مشتریان، موفق به کسب اهداف ابلاغی وزارت صمت شده است.
 • دست‌انداز محیط‌زیست در مسیر خودروهای جدید

  ایسنا: رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: فروش یا پیش‌فروش تمام خودروهایی که مجوز محیط‌زیست را نگرفته‌اند، غیرقانونی است و بر اساس پیگیری سازمان حفاظت محیط‌زیست جلوی این تخلف گرفته می‌شود. عیسی کلانتری تاکید کرد: خودروهای جدیدی که مجوز محیط‌زیست را اخذ نکرده‌اند اجازه پیش‌فروش ندارند. معاون رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مساله پیش‌فروش خودرو بدون اخذ مجوز محیط‌زیست به ریاست‌جمهوری منعکس شده است، تصریح کرد: این موضوع را به ریاست‌جمهوری منعکس کرده‌ایم تا جلوی این کار را بگیرند. وی با تاکید بر اینکه تا زمانی‌که مجوز سازمان حفاظت محیط‌زیست اخذ نشود اجازه پیش‌فروش خودرو را ندارند، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفته که من اجازه پیش‌فروش ندادم و باید جلوی این کار گرفته شود.
 • نقد جدی منوچهر منطقی به صنعت خودرو

  تسنیم: مدیر عامل سابق ایران خودرو با اعلام اینکه اصولا برای تولید یک تعریف خیلی واضح وجود دارد، گفت: تولید به معنی آن است که شما ۵۱ درصد ارزش افزوده و فناوری‌های کلیدی را در داخل کشور داشته باشید، اگر نداشته باشیم اسمش تولید نیست، سر هم بندی است. منوچهر منطقی با اشاره به اینکه تحریم باعث شده که تولید کاهش پیدا کند اما چرا این اتفاق افتاد، گفت: معمولا آن کسانی که در سطح سیاست‌گذ‌اری صنعت خودرو هستند به خودروساز تاکید می‌کنند در روند تولید اگر بخشی از قطعات وارداتی است باید تمرکز در تولید قطعات حساس داشته باشید تا اگر طرف خارجی تمایلی به ارائه قطعات نداشت خودتان توانمندی لازم را در تولید قطعات مورد نیاز در داخل کشور داشته باشید یا اگر خودروساز می‌خواهد خودروی سی‌کی‌دی بیاورد اجزای حیاتی آن را باید خودش تولید کند. وی افزود: اجزای حقیقی خودرو چه بخش‌هایی هستند؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر