آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۰۴

 • شریک پنهان سفته‌بازی خودرو

  دنیای‌اقتصاد: آمار سرویس اولیه خودروهای فروخته‌شده در سال‌جاری نشان می‌دهد ۵۰درصد از خودروهای صفر هنوز استارت نخورده‌اند. این اطلاعات رسمی بیانگر «حداقل جمعیت» محتکران بازار خودرو است. آنچه باعث شده دست‌کم نیمی از خریداران خودرو با هدف احتکار (خرید غیرمصرفی) وارد این بازار شوند، سیاست ضدتولید و ضد حقوق مصرف‌کننده - قیمت‌گذاری دستوری - است. عاملان این سیاست که شریک پنهان سفته‌بازی خودرو محسوب می‌شوند، عملا باعث اختلاف قیمت فروش درب کارخانه و قیمت بازار شده‌اند.
 • لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو در برنامه کارگروه رفع موانع تولید

  دنیای‌اقتصاد: برخی اخبار از برگزاری جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید با موضوع لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو خبر می‌دهند. پیش از این همراه با تعلیق مصوبه آزاد‌سازی محصولات کم‌تیراژ توسط شورای رقابت و همچنین انتقاد وزیر صمت از مصوبه آزادسازی، تصور بر این بود که پرونده قیمت‌گذاری خودرو توسط خودروسازان برای همیشه مختومه شده است با این حال برخی اخبار از برگزاری جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید با موضوع لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو طی هفته جاری خبر می‌دهد.
 • پایان همکاری برقی فورد با زوتی

  دنیای‌اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد موتورز به برنامه تولید خودروی برقی با زوتی چین خاتمه داد. به گزارش سایپانیوز، فورد موتورز آمریکا تصمیم گرفت به برنامه راه‌اندازی تولید خودروهای برقی در جوینت ونچر با شرکت خودروسازی چینی زوتی پایان دهد. فورد می‌گوید از زمان توافق‌نامه و یادداشت تفاهمی که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به امضا رسید، صنعت خودروی برقی چین و سیاست‌های این کشور با تغییرات بسیار مهمی مواجه شده و همین عامل باعث این تصمیم جدید شده است.
 • ماسک انتقادات ازتسلا را تایید کرد

  دنیای اقتصاد: مدیر ارشد اجرایی تسلا در یک مصاحبه انتقادات از کیفیت خودروهایش را تایید و دلایلی برای آن بیان کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، شرکت خودروسازی تسلا متهم است وسیله‌های نقلیه با کیفیت نامناسب می‌سازد. تاکنون گزارش‌هایی درباره شکایت مشتریان این شرکت نیز منتشر شده است. در همین راستا ایلان ماسک در مصاحبه‌ای انتقادات در این باره را تایید کرده است.
 • افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها

  فارس: وضعیت عرضه و تقاضا در بازار خودرو نشان می‌دهد هرچند تا حدی ثبات در این بازار ایجاد شده اما همچنان نوسان نرخ ارز می‌تواند باعث تغییر کمی در قیمت خودروها شود.
 • رقابت میلیونی برای خرید ۲۳ هزار خودرو

  تسنیم: در دوازدهمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو سه میلیون و ۵۷۹ هزار و ۵۳۰ نفر برای ۲۳ هزار خودرو به رقابت پرداختند. مراسم قرعه‌کشی دوازدهمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو صبح دیروز با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در این شرکت برگزار شد. پذیرفته‌شدگان تا ۴ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه خودرو مطابق با بخشنامه فروش این طرح اقدام کنند، در صورت واریز نشدن مبلغ، نفرات فهرست ذخیره جایگزین خواهند شد.
 • سایپا از «اطلس» رونمایی می‌کند

  سایپانیوز: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: به زودی گروه خودروسازی سایپا از خودروی جدید خود به نام «اطلس» رونمایی می‌کند. سیدجواد سلیمانی درباره روند تولید خودروهای جدید در گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: تولید نمونه نهایی محصول جدید گروه خودروسازی سایپا که در کلاس B طراحی شده و «اطلس» نام دارد، به پایان رسیده و این خودرو با ظاهری مدرن و زیبا و وجود امکانات و تکنولوژی‌های ‌روز به زودی رونمایی خواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نهضت ساخت داخل و فرآیندی که سایپا در این حوزه طی می‌کند، تصریح کرد: در حدود یک‌سال و نیمی که از نهضت ساخت داخل صنعت خودرو با همت وزارت صمت، حمایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و هماهنگی و تلاش خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی می‌گذرد، بیش از ۱۴۹ پروژه مهم را در حوزه ساخت داخل تعریف کرده‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر