آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۹۹

 • سراب جهش خودرو با مصوبات متغیر

  دنیای‌اقتصاد: تغییرات خلق‌الساعه مصوبات و دستورالعمل‌های خودرویی در شرایطی به‌عنوان یکی از چالش‌های جدی تولیدکنندگان شناخته می‌شود که این موضوع امکان هر نوع برنامه‌ریزی و ابتکار عمل را از مدیران خودروساز سلب کرده است.
 • تاکید مجمع جهانی اقتصاد بر کربن‌زدایی خودرو

  دنیای ‌اقتصاد: در پیمان زیست‌محیطی پاریس، کشورهای جهان متعهد شدند که انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۳۰ به نیمه برسانند و تا سال ۲۰۵۰، تولید آن را صفر کنند. رسیدن به این چشم‌انداز بلندپروازانه‌ که همتی جهانی را می‌طلبد، جز با فعال کردن چرخه‌های بازیافت و بهینه‌کردن تولید، میسر نیست.
 • سامانه تویوتا برای رقابت در عرصه خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: تویوتا از ایجاد گروه جدیدی در عرصه تحقیقات و نوآوری رونمایی کرده که نام آن را «فناوری‌های سیاره درهم‌تنیده» گذاشته است. به گزارش سایپانیوز به نقل از اتو بلاگ گروه خودروسازی تویوتا موتور از «گروه پژوهشی سیاره در‌هم‌تنیده» Woven Planet Research Group در کنفرانس رسانه‌های مجازی رونمایی کرد و در آن وعده داد که «ایمن‌ترین حمل و نقل نوین» را ارائه دهد،‌ مخصوصاحالا که رقابت در خودران‌ها و خودروهای متصل به شبکه‌های اینترنتی روز به روز داغ‌تر می‌شود.
 • گمانه‌زنی‌هادر مورد شراکت اپل و هیوندایی

  دنیای‌اقتصاد: هیوندایی با خود کلنجار می‌رود و ریسک‌های همکاری با کمپانی اَپل را سبک و سنگین می‌کند. به گزارش سایپانیوز به نقل از رویترز مدیران ارشد گروه خودروسازی هیوندایی موتور کره جنوبی دو دسته شده‌اند به‌طوری که برخی همکاری و گره خوردن نام هیوندایی با کمپانی اپل را برای آینده این خودروسازی مطلوب و پسندیده نمی‌بینند. آنها معتقدند با این کار هیوندایی در حال تبدیل شدن به یک سازنده پیمانکار برای غول فناوری آمریکایی خواهد بود و همین اظهارنظرها، آینده رسیدن به یک توافق و معامله بین دو شرکت را متزلزل می‌کند. هیوندایی اوایل ماه ژانویه (اواخر دی‌ماه) خبر از گفت‌وگوهای اولیه بین هیوندایی و اپل داد اما از ذکر جزئیات خودداری کرد. رسانه‌های محلی در کُره هم حدس و گمان خود را نوشتند که این گفت‌وگو برای تولید یک خودروی برقی و باتری‌های مخصوص به آن است.
 • تولید خودرو کاهشی شد

  فارس: تولید شرکت‌های خودروساز طی دی‌ماه با کاهش روبه‌رو شد؛ به‌طوری‌که تولید انواع خودرو در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷/ ۴ درصد افت داشت. این موضوع تحویل به موقع خودرو به خریداران را با ابهام روبه‌رو کرده است. خودروسازان طی دی امسال ۹۲هزار و ۸۶ دستگاه انواع خودرو تولید کردند که در مقایسه با دی ۹۸ با کاهش ۷/ ۴درصدی همراه بوده است. در این مدت ۸۳هزار و ۹۲۳ دستگاه سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با دی سال گذشته ۳/ ۵ درصد افت داشته است. بررسی وضعیت تولید خودرو در ۱۰ماه امسال نیز نشان می‌دهد، در این مدت ۸۱۴هزار و ۳۲۳ دستگاه انواع خودرو به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۲۱درصد افزایش داشته است.
 • بالاترین امتیاز رضایت مشتری به ایران‌خودرو رسید

  ایکوپرس: طبق نظرسنجی‌ شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو (ایساکو)، در آذر‌ماه امسال با ۱۷ نمره رشد و کسب امتیاز ۷۸۳، رکورد شاخص رضایت مشتریان را در تاریخ ایساکو پشت‌سر گذاشت.مدیر‌عامل شرکت خدمات‌پس‌از‌فروش ایران‌خودرو گفت: این مجموعه در پاییز امسال با کسب امتیاز ۷۷۹، رشد بی‌سابقه‌ای در شاخص رضایت مشتریان در تمام سال‌های ارزیابی این حوزه، از آن خود کرد.مهدی مونسان افزود: شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو‌ که سال ۹۹ را با امتیاز ۷۵۹ در شاخص رضایت مشتریان آغاز کرده بود، توانست با طی یک مسیر صعودی، در پاییز امسال امتیاز خود را به‌صورت ماهیانه افزایش دهد؛ همچنین این شرکت موفق شد رکورد فصلی خود را در پایان آذر‌، نسبت به مدت مشابه سال‌پیش پشت‌سر بگذارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر