آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۷۱

 • بهبود تولید با طعم خودروهای جدید

  دنیای‌اقتصاد: با اعلام صورت‌های مالی سه خودروساز بزرگ کشور به بورس، مشخص شد آنها در مجموع توانسته‌اند در ۹ ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید خود را اندکی بالا ببرند.
 • کدام خودروهای دپویی متروکه می‌شوند؟

  دنیای اقتصاد: مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه در بخشنامه‌ای به گمرکات کشور اعلام کرد به منظور تعیین تکلیف خودروهای موجود در بنادر و گمرکات از حیث پایان مهلت نگهداری و شمول احتمالی بامقررات متروکه اقدام کنند.
 • آثار طولانی‌مدت کرونا بر صنعت خودرو

  دنیای اقتصاد: اگر چه با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌های زنجیره خودروسازی در دنیا تعطیل یا با کمترین ظرفیت تولیدی به فعالیت مشغول شدند با این حال با کنترل این ویروس در بسیاری از کشورهای اروپایی و چین خودروسازان بار دیگر تولید را چه بسا با ظرفیت بالاتر آغاز کردند. حالا اما بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند پیامدهای همه‌گیری این ویروس تا سال‌ها گریبانگیر صنعت خودرو است.در این زمینه دویچه وله در گزارشی عنوان کرده که خودروسازان در سال ۲۰۲۱ با سه چالش مواجهند: ادامه حضور ویروس کرونا، دوره گذار به خودروهای برقی و آمادگی برای رقابت در عرصه خودران‌ها.
 • تولید کامارو تا دو سال دیگر تمدید شد

  گفته می‌شود که شورولت‌کامارو پرسرعت که قرار بود در سال ۲۰۲۴ بازنشسته شود تا دو سال دیگر ماندگار شد. شورولت به‌رغم شایعات متعدد در مورد توقف تولید کامارو، از تایید یا رد هر خبری در این مورد امتناع می‌کند اما مطمئنا این خودرو در سال ۲۰۲۶ از خط خارج می‌شود. شورولت‌کامارو در حال‌حاضر در بازار ایالات‌متحده در تنگنا قرار دارد. چند سالی است که فروش خوبی ندارد و همیشه از فورد‌موستانگ عقب است. شورولت طی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ فقط ۲۲ هزار و ۲۲۶ نمونه را به‌فروش رسانده است که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۱۹، به میزان ۶/ ۳۹‌درصد کاهش فروش داشته است. در مقایسه، موستانگ در این سه ماه دوبرابر این تعداد را فروخته است. البته این شایعات از سال ۲۰۱۹ به بعد منتشر شده است.
 • آغاز پیش‌فروش یک‌ساله ۹ محصول سایپا

  سایپانیوز: طرح پیش‌فروش یک‌ساله ۹ مدل از محصولات گروه خودروسازی سایپا از دیروز آغاز شد.
 • ثبات قیمت‌ها در بازار بدون مشتری خودرو

  ایرنا: بررسی بازار خودرو حاکی از ثبات قیمت‌ها است و مشتریان همچنان به امید کاهش بیشتر نرخ ارز و قیمت‌های خودرو دست از خرید کشیده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر