آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۱۶

 • ظرفیت‌های مغفول تامین مالی خودروسازان

  دنیای اقتصاد: در حالی همچنان منابع اصلی تامین نقدینگی در زنجیره خودروسازی ایران را پیش فروش و تسهیلات بانکی تشکیل می‌دهند که موسسه مطالعات پژوهش‌های بازرگانی (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) در گزارشی ضمن برشمردن ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه، امکان استفاده صنعت خودرو از آنها را مورد بررسی قرار داده است.
 • پیش‌شرط موفقیت بومی‌سازی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی شاهد رفت‌و‌برگشت خودروهای مونتاژی به خطوط تولید خودروسازان هستیم که تامین دوباره قطعات این خودروها محل پرسش است.
 • افول پرشتاب خودروسازی بریتانیا

  دنیای اقتصاد: تولید خودرو در بریتانیا در سال گذشته با بیشترین شتاب ممکن از زمان رکود سال ۲۰۰۸ افت کرده است. عوامل اصلی آن نیز افت صادرات و تقاضا برای خودروهای دیزلی بوده‌اند و همزمان با انتشار این گزارش، انجمن تولیدکنندگان موتور بریتانیا از دولت بوریس جانسون خواسته‌اند برنامه‌ جاه‌طلبانه‌ای را برای دوران پسابرگزیت کلید بزند تا بتوان از صنعت خودروی بریتانیا در برابر تکانه‌های احتمالی محافظت کرد. با این حال نرخ سرمایه‌گذاری در خودروسازی بریتانیا با تصمیم شرکت جگوار لندروور مبنی بر ساخت کارخانه تولید خودروهای برقی در این کشور دو برابر شد و به ۵/ ۱ میلیارد دلار رسید. براساس اعلام انجمن تولیدکنندگان موتور، در سال ۲۰۱۹ تولید خودرو در بریتانیا افت ۱۴ درصدی را تجربه کرد و البته یکی دیگر از دلایل مهم افت تولید را می‌توان به تصمیم برخی خودروسازان برای تعطیلی‌های موقتی کارخانه‌های خود در بریتانیا مربوط دانست تا بتوانند پیامدهای ناشی از برگزیت را مدیریت کنند.
 • نقشه هیوندای برای بازار اروپا

  دنیای اقتصاد: شرکت کره‌ای هیوندای بنا دارد در سال جاری به بزرگ‌ترین تولید‌کننده خودروهای برقی در اروپا بدل شود. قرار است هیوندای با آغاز تولید مدل برقی کونا در کارخانه پراگ، پایتخت چک به این مهم دست یابد. خودروی کونا تمام‌برقی است و البته قرار است مدل‌های دیزلی، هیبریدی و بنزینی آن نیز در مراحل بعدی از کره به اروپا صادر شوند. این خودروساز همچنین در تلاش است تا قطعات مورد نیاز بیشتری را برای کونا برقی به اروپا صادر کند. با این برنامه‌ها هیوندای قصد دارد زمان تحویل این خودروها را به مشتریانش در سراسر اروپا کاهش و دسترسی آنها به قطعات یدکی این خودرو را افزایش دهد. هیوندای در بیانیه خود نیز اعلام کرد: «از زمان آغاز فروش کونا برقی در سال ۲۰۱۸، تقاضا برای این مدل از انتظارات ما فراتر رفته است و ظرفیت تولید جدید کونا می‌تواند پاسخگوی تقاضای بالای مشتریان باشد.» این خودروساز کره‌ای می‌گوید بنا دارد ۸۰ هزار خودروی تمام‌برقی خود را طی سال ۲۰۲۰ در اروپا به فروش برساند.
 • ساخت کارخانه اوپل در آلمان

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام مایکل لوشلر، مدیرعامل شرکت فرانسوی اوپل، این خودروساز بنا دارد یک کارخانه تولید باتری برای خودروهای برقی را در منطقه کایزرسلاوترن آلمان بسازد. به گفته او، اوپل قصد سرمایه‌گذاری چند میلیارد یورویی را در همکاری با شرکت فرانسوی باتری‌سازی سافت برای ساخت کارخانه مزبور دارد. لوشلر می‌گوید این کارخانه با آغاز فعالیت خود می‌تواند دو هزار فرصت شغلی را ایجاد کند. اوپل قرار است با این کارخانه تولید خودروهای مجهز به فناوری نوین نظیر محصولات برقی و هیبریدی را توسعه دهد. ماه گذشته، کمیسیون اروپا از دولت‌های هفت کشور عضو اتحادیه خواسته است تا از ساخت کارخانه مربوط به خودروهای برقی در کشور خود حمایت‌های لازم را انجام دهند که پروژه کارخانه کایزرسلاوترن آلمان نیز مشمول همین طرح می‌شود.
 • تهدید کرونا برای صنعت خودرو جهان

  تسنیم: مدیر عامل رابرت بوش، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده قطعات خودرو در جهان هشدار داد ویروس کرونا می‌تواند بر زنجیره جهانی تامین قطعات خودرو تاثیر بگذارد.
 • برنامه کیا برای تولید خودروهای پاک

  ایسنا: اطلاعیه اخیر کیاموتورز نشان‌دهنده سیاست‌گذاری و برنامه‌های جدی این خودروساز کره‌ای برای توسعه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست است.
 • مورد اعتمادترین برندهای خودرو

  ایسنا: به تازگی فهرستی از مورد اعتمادترین برندهای خودرو در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است که نشان دهنده سلطه و موفقیت خودروسازان آسیایی در جلب نظر و رضایت مشتریان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر