آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۹۹

 • هشدار تعطیلی خودروسازی خصوصی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که خطوط تولید خودروسازان خصوصی کشور این روزها به حالت نیمه تعطیل درآمده، مدیرعامل یکی از شرکت‌های بخش خصوصی ضمن هشدار بابت تعطیلی تا کمتر از دو ماه دیگر، خواستار کمک‌های مادی و معنوی دولت شده است.
 • کاهش شدید تیراژ دوگانه‌سوزها

  دنیای اقتصاد: ایران‌خودرو با تولید ۵ هزار و ۹۹۷ دستگاه از انواع محصولات خود طی ۴ ماهه‌ای که از سال ۹۸ گذشت، به تنهایی بار تولید دوگانه سوزها را به دوش می‌کشد. دیگر خودروساز کشور، یعنی سایپا که پیش‌تر با تولید تیبا دوگانه سوز در سایت کاشان خود در این بخش فعال بود، هیچ تیبای دوگانه سوزی را طی مدت یادشده در خطوط خود تولید نکرده است.
 • مخالفت شورای اقتصاد با تولید سواری دیزلی

  ایسنا: به دنبال مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت بهداشت و ۱۳ دانشگاه برتر کشور و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط با تولید سواری دیزلی در ایران، شورای اقتصاد در پاسخ به نامه رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد که با توجه به آلایندگی بالای خودروهای دیزلی و قرار گرفتن آلاینده‌های مذکور در فهرست ترکیبات سرطان‌زا «طرح جایگزینی ۹۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده ناوگان کرایه برون‌شهری با خودروی سواری دیزلی» از دستور کار شورای اقتصاد خارج شده است.
 • خروج نیسان از کره

  دنیای اقتصاد: نشریه انگلیسی فایننشال تایمز خبر داد که شرکت خودروسازی نیسان خروج از کره جنوبی را در دست بررسی دارد. بر اساس اعلام افرادی که به منابع تصمیم‌گیری این شرکت نزدیک هستند، شرکت خودروسازی نیسان در پی بالا گرفتن تنش‌های دیپلماتیک بین توکیو و سئول و افت فروش این شرکت ژاپنی، در حال مذاکره برای خروج از کره جنوبی است.این تصمیم پس از آن در دست بررسی قرار گرفت که فروش خودروهای ژاپنی در کره جنوبی طی ماه اوت نسبت به یک سال قبل از آن تا بیش از نصف کاهش یافت. این کاهش نتیجه خشم عمومی و نخریدن محصولات ژاپنی توسط مردم کره بود. روابط دوجانبه بین ژاپن و کره جنوبی از سال گذشته میلادی تیره و تار شد. علت آن رای دادگاه کره جنوبی بود مبنی بر اینکه شرکت‌های ژاپنی باید بابت قربانیان کار اجباری جنگ جهانی دوم غرامت بپردازند. توکیو می‌گوید همه ادعاها با پیمان سال ۱۹۶۵ حل و فصل شدند و طی آن ژاپن به دولت کره جنوبی غرامت پرداخت کرده بود.
 • بیتل‌ها برقی می‌شوند

  دنیای اقتصاد: شرکت آلمانی فولکس‌واگن قصد دارد به بیتل‌ها جان تازه‌ای ببخشد. کانسپت برقی این خودرو درراه است. شرکت فولکس‌واگن قصد دارد اجزای جدیدی بر پایه قطعات خودروهای برقی آینده به این خودرو سوار کند. این اقدام در مشارکت با شرکت اشتوتگارتی سازنده خودروهای برقی به نام ایی‌کلاسیکس انجام خواهد شد. توماس اشمال، عضو هیات مدیره شرکت قطعات فولکس واگن در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «بیتل برقی هر دو ویژگی فریبندگی خودروهای کلاسیک و پویایی محصولات آینده را به‌طور یکجا در خود دارد.» قرار است همچنین به مالکان خودروهای بیتل راهکارهای حرفه‌ای تبدیل خودرویشان به یک خودروی برقی ارائه شود و در این فرآیند از باکیفیت‌ترین قطعات استفاده شود. قرار است از یک باتری ۸/ ۳۶ کیلوواتی در این خودروهای برقی استفاده شود. صفر تا ۵۰کیلومتر در ساعت این خودروها در ۴ ثانیه و ۸۰ کیلومتر بر ساعت آنها در ۸ ثانیه خواهد بود.
 • احیای همکاری پژو و دانگ‌فنگ

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فرانسوی پژو و شریک چینی آن دانگ‌فنگ طرحی را تهیه کرده‌اند تا ساختار سرمایه‌گذاری مشترک خود را احیا کنند. بر اساس اعلام روز پنج‌شنبه شرکت خودروسازی پژو، قرار است هزینه‌های فعالیت‌های مشترک این دو شرکت در کوتاه مدت کاهش یابد همچنین هدف‌گذاری برای افزایش فروش تا ۴۰۰ هزار دستگاه در هر سال تا سال ۲۰۲۵ تعیین شده است. بر اساس اعلام شرکت خودروسازی دانگ‌فنگ پژوسیتروئن اتومبیلز که مقر اصلی آن در مرکز چین است، در برنامه‌های این سرمایه‌گذاری مشترک آمده است که نقطه سربه‌سری سود و هزینه این شرکت به تولید کمتر از ۱۸۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۹ و بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به تولید کمتر از ۱۵۰ هزار دستگاه برسد. این سرمایه‌گذاری مشترک که عمر آن به ۲۷ سال می‌رسد، قصد دارد همه دارایی‌های بلااستفاده خود را کنار گذارد، منابع تولید خود را بهبود بخشد و کارآیی سیستم خود را ارتقا دهد. علاوه بر این قرار است تولید مدل‌های جدیدی در چین راه‌اندازی شود. هدف این است تا فروش آن بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به حدود ۲۵۰ هزار دستگاه و تا ۲۰۲۵ به ۴۰۰ هزار دستگاه در سال برسد.
 • زمان تحویل معوقات پارسال سایپا

  سایپانیوز: قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش گفت: سایپا همه خودرو‌های معوق سال گذشته و تعهدات مرتبط با سال ۹۷ را تا پایان مهرماه به مشتریان تحویل خواهد داد.
 • افزایش کیفیت، رویکرد اصلی ایران‌خودرو

  ایکوپرس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت و توسعه عمق ساخت داخل را از رویکردهای مهم ایران‌خودرو اعلام و کمبود سرمایه در گردش را مهم‌ترین مشکل در این رویکرد دانست.

بیشتر