آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۹۸

 • سریال ادامه‌دار کاهش قیمت

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو همچنان در رکود است و داد و ستد چندانی اتفاق نمی‌افتد؛ به‌طوری‌که این مساله سبب شده قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشند.فعالان و دست‌اندرکاران در امر داد و ستد خودرو با اشاره به اینکه ثبات بازار ارز به بازار خودرو سرایت کرده است، تاکید دارند که روند عرضه خودروسازان نیز که در چند وقت اخیر به واسطه تکمیل خودروهای ناقص بهبود یافته، تاثیر بسزایی بر نزولی شدن قیمت‌ها داشته است. به این ترتیب به گفته فعالان بازار، ثبات قیمت ارز و همچنین تمرکز خودروسازان بر تکمیل و عرضه خودروهای ناقص زمینه کاهشی شدن قیمت‌ها را فراهم کرده است.
 • صدور فرمان عرضه خودروهای جدید

  دنیای اقتصاد: از اصرار چند باره به حذف خودروهای قدیمی و دستور به ایران خودرو برای عرضه محصولات جدید گرفته تا افت شدید تولید خودروهای بخش خصوصی و همچنین تجاری‌ها، اهم عناوین خبری این هفته در حوزه خودرو بودند که آنها را مرور کرده‌ایم.
 • تحریم خودروهای ژاپنی در کره

  دنیای اقتصاد: درنتیجه تنش‌های دیپلماتیک میان ژاپن و کره‌جنوبی طی ماه‌های گذشته، کمپین‌هایی در میان ‌کره‌ای‌ها برای تحریم خودروهای ژاپنی به راه افتاده است و از همین رو میزان فروش محصولات ژاپنی‌ها در کره طی سه ماه گذشته روندی نزولی را طی کرده است.
 • فراخوان اضطراری هولدن در استرالیا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هولدن در ادامه فراخوان‌های گسترده خودروسازان مختلف به‌دلیل نقص فنی کیسه‌های هوای تاکاتا، فراخوانی را برای مدل‌های بارینا، کروز و ترکس اعلام کرده است.
 • انقباض بازار خودرو در اسپانیا

  دنیای اقتصاد: با گذشت مدت زمانی از اجرایی شدن مقررات جدید کاهش آلایندگی خودروها در اروپا که شرکت‌ها را موظف به اعمال تغییرات در محصولات خود کرده، این عامل میزان فروش خودرو را در اغلب بازارهای اروپا کاهش داده است. خودروسازان برخی از مدل‌ها را که سطح آلایندگی آنها از محدودیت‌های کنونی بالاتر بود به‌طور موقت از سبد فروش خود خارج کرده‌اند.
 • واردات خودرو همچنان ممنوع است

  ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغییر مدیرعامل گروه ایران خودرو گفت: این تغییر و تحولات با هدف رضایتمندی مردم انجام شده است و امید می‌رود فصل جدید در فعالیت خودروسازان در کشور آغاز شود.
 • فروش خودروهای داخلی با زیان

  فارس: دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: قیمت فعلی خودرو پایین‌تر از قیمت تمام‌شده است. مازیار بیگلو در پاسخ به این سوال که یکی از دلایل بازداشت مدیرعامل ایران‌‌خودرو، قیمت‌گذاری غیرمنطقی و گران‌فروشی اعلام شد، آیا قیمت فعلی خودرو بر اساس آنالیز قیمتی که قطعه‌سازان ارائه داده‌اند،‌ تعیین شده یا اینکه خودروسازان قیمت خودرو را بسیار بالاتر از نرخ تمام‌شده تعیین کرده‌اند؟ گفت: قیمت خودرو در شرایط فعلی بسیار پایین‌تر از قیمت تمام‌شده تولید است. ۸۰ درصد قیمت خودرو به مواد اولیه و قطعات اختصاص دارد، وقتی قیمت آهن ۳ برابر می‌شود یا قیمت محصولات پتروشیمی داخلی ۴ برابر می‌شود؛ قیمت آلومینیوم و مس ۳ یا ۴ برابر می‌شود چه اتفاقی برای قیمت تمام شده خودرو رخ می‌دهد؟

بیشتر