آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۷۶

 • تمدید دوباره مهلت ترخیص خودروهای دپویی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) پیش‌تر تاکید کرده بودند مهلت ترخیص خودروهای دپویی از گمرک تمدید نمی‌شود، حالا مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه این وزارتخانه ابراز امیدواری کرده تمام دپویی‌ها ترخیص شوند.
 • رکود در خرید و فروش خودرو

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو، روزهای باثباتی را پشت‌سر می‌گذارد. به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار همراه با عرضه خودرو به واسطه تکمیل محصولات ناقص و همچنین آرامش در بازارهای سکه و ارز، خودرو نیز در مسیر ثبات در حرکت است. هرچند با رسانه‌ای شدن افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو طی هفته گذشته، قیمت‌ها در بازار روند صعودی به خود گرفت، اما با تکذیبیه ایران‌خودرو مبنی‌بر عدم‌افزایش قیمت محصولات این شرکت، عقب‌نشینی محسوسی در قیمت‌ها دیده شد. پیش از این مقامات صنعتی کشور به واسطه افزایش ناگهانی قیمت‌ها از اردیبهشت سال‌جاری، به‌زعم خود برخی از مسیرها را شناسایی و در پی ایجاد محدودیت برای دلالی در بازار خودرو بودند.
 • اختلاف نظر درباره خودروهای ناقص

  فارس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان قطعا اجازه واگذاری بلوکی شرکت‌های خودروساز را به‌دلیل جلوگیری از انحصار نخواهد داد. روز گذشته نشستی با حضور قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران‌خودرو، سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا، نمایندگان شرکت‌های قطعه‌ساز و رضا شیوا رئیس شورا و مرکز ملی رقابت برگزار شد.
 • درخواست راهور برای توقف تولید یک خودرو

  ایرنا: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه به‌طور قطع خودروهای داخلی ایمن نیستند، گفت: با تحلیل ۱۱ سال تصادف به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته شد که ۲۴ درصد جانباختگان تصادفات مربوط به خودروی پراید است. سردار سید کمال ‌هادیانفر تاکید کرد: پلیس راهور ناجا در مکاتباتی خواستار توقف تولید پراید از اواخر سال ۹۸ تا ۹۹ شد. وی تصریح کرد: تا قبل از سال ۹۶ قطعات خودرو و خودروهای ایمن وارد می‌شد، به‌طوری که برخی خودروها بیش از ۱۱ ایربگ داشتند و همین موضوع باعث کاهش تلفات حوادث ترافیکی شده بود. وی افزود: الان در شرایطی هستیم که بنزین از آب ارزان‌تر است، قانون خیلی بازدارندگی ندارد، واردات خودروهای خارجی متوقف شده و خودروهای داخلی هم خیلی ایمن نیستند و قطعات یدکی نیز کیفیت و ایمنی لازم را ندارند. وی تصریح کرد: اغلب تصادفات بر اثر آن است که به‌دلیل نبود قطعه، مشکلات خودرو به‌صورت مستمر ادامه دارد.
 • تهدید بزرگ علیه خودروهای برقی

  ایسنا: بسیاری از شرکت‌های تولید‌کننده خودروهای برقی از احتمال کمبود و اتمام زودهنگام منابع و ذخایر نیکل که در تامین باتری‌های موردنیاز خودروهای برقی نقش اساسی و مهمی دارد، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.به گزارش بلومبرگ پیتر برادفورد، مدیر ارشد اجرایی گروه مستقل استخراج و تولید نیکل، که یکی از اعضای ارشد هیات زنجیره تامین باتری‌های مخصوص خودروهای برقی نیز به‌شمار می‌رود، تاکید کرده منابع نشان می‌دهد ذخایر نیکل در صورت افزایش استقبال از خودروهای برقی و همچنین رشد روند استخراج این فلز تا پنج سال آینده به اتمام خواهد رسید.وی همچنین افزود: ذخایر نیکل با تمام ظرفیت خود در آمریکای شمالی در حال استخراج و بهره‌برداری هستند و از طرفی انتظار می‌رود کارخانه جدید دیگری در چین نیز بهره‌برداری شود تا بتواند پاسخگوی نیاز بازارهای جهانی به تامین این فلز ارزشمند و مهم در تامین باتری‌های بزرگ و مخصوص خودروهای الکتریکی باشد. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو معتقدند کمبود منابع و ذخایر نیکل بزرگ‌ترین ریسک در توسعه خودروهای برقی به‌شمار می‌رود و آینده درخشانی را که پیش‌تر برای این محصولات پاک و دوستدار محیط زیست پیش‌بینی شده بود، تهدید می‌کند.
 • تعدیل‌ گسترده در خودروسازی هند

  دنیای اقتصاد: چند منبع آگاه در دولت هند خبر داده‌اند که تداوم افت فروش وسایل‌نقلیه سبک و موتورسیکلت‌ها در این کشور موجب تعدیل‌های گسترده‌ای در مشاغل صنعت خودرو شده است؛ چراکه بسیاری از شرکت‌ها وادار شده‌اند تا کارخانه‌ها یا شیفت‌های اضافی را تعطیل کنند. این تعدیل‌ها به اندازه‌ای گسترده بوده‌اند که رویترز تخمین می‌زند که از ماه آوریل سال‌جاری میلادی، شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازان حدود ۳۵۰ هزار نفر از کارکنان خود را تعدیل کرده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر