آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۲۲

 • قیمت‌گذاری در حاشیه کدام «بازار»؟

  دنیای اقتصاد: از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته تا خودروسازان، همه کماکان ادعا می‌کنند قیمت خودروهای داخلی طبق فرمول حاشیه بازار تعیین می‌شود؛ این در حالی است که نرخ‌های اعلامی در فروش فوری روزانه شرکت‌های خودروساز به وضوح نشان می‌دهد فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی وجود دارد.
 • تورم خودرو در زمستان ۹۷

  دنیای اقتصاد: روز گذشته مرکز آمار ایران شاخص بهای تولید‌کننده مربوط به زمستان سال گذشته را منتشر کرد. به تعبیر مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولید‌کننده، معیاری برای اندازه گیری تغییرات در میانگین قیمت دریافت شده توسط تولیدکنندگان، به ازای تولید کالا و خدمات در داخل کشــور، نســبت به یک دوره زمانی معین (ســال پایه) است. در حقیقت، شــاخص قیمت تولیدکننده روند تغییرات میانگین قیمت کالاها و خدمات تولید شده در داخل کشور را از دیدگاه تولیدکنندگان نشان می‌دهد.
 • چالش جدید ترامپ برای خودروسازان

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جدیدترین تهدید تجاری خود اعلام کرده است که بنا دارد تا تعرفه‌های تجاری جدیدی را بر واردات کالا از مکزیک وضع کند.
 • تولید تاکسی‌روبات‌های فولکس‌واگن در چین

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن بنا دارد تا خودران‌های جدیدی را در همکاری با شرکت خودروسازی جک در چین بسازد. توافق برای اجرایی ساختن برنامه مزبور در بارسلونا میان فولکس‌واگن، جک و دولت محلی هفه‌ایی چین حاصل شد.
 • احتمال قفل شدن فرمان در مرسدس بنز

  دنیای اقتصاد: شرکت مرسدس‌بنز استرالیا به‌دلیل احتمال قفل شدن فرمان، فراخوانی را برای مدل‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ از کلاس «سی» اعلام کرده است.
 • مخالفت سازمان محیط‌زیست با خودروهای دیزلی

  ایسنا: شنیده‌ها حاکی از آن است که سازمان محیط‌زیست در حال بررسی درخواست تولید سواری‌های دیزلی است. در این مورد، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه این موضوع از سوی مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو مطرح شده است، گفت: سازمان محیط‌زیست قطعا با ورود موتور دیزل به ناوگان سواری مخالف است و امیدواریم که هیچ دولتی حاضر نشود مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده‌ها و شهرهای کشور صادر کند.
 • کروز نقشی در کاهش تولیدخودرو ندارد

  گروه بنگاه‌ها: دولت در واگذاری سهام و مدیریت خودروسازان جدی نیست؛ ضمن اینکه بحث‌هایی مبنی براینکه ما به خودروسازان نمی‌دهیم و این اتفاق سبب کاهش تولیدشده، واقعیت ندارد.

بیشتر