آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۷۸

 • سرعت گیر مالیاتی فروش خودرو

  دنیای اقتصاد: بازار خودروی ایران از سال گذشته با موجی بزرگ از افزایش قیمت مواجه شده و با توجه به التهاب و آشفتگی رخ داده، دلالی و واسطه‌گری نیز اوج گرفته است. در این شرایط، برخی کارشناسان، وضع مالیات‌های بیشتر بر فروش خودرو را راهکاری مناسب برای کنترل بازار و کاهش دلالی در آن عنوان می‌کنند. به باور آنها، افزایش مالیات بر فروش خودرو می‌تواند تقاضای کاذب و به اصطلاح سفته‌بازی را در بازار خودرو کاهش دهد و این موضوع در نهایت به نفع مصرف‌کننده واقعی خواهد بود، زیرا قیمت را نزولی خواهد کرد.
 • رای سهامداران نیسان به اخراج گوسن

  دنیای اقتصاد: سهامداران شرکت نیسان‌موتور نیز در نهایت به اخراج کارلوس گوسن، رئیس پیشین این شرکت ژاپنی رای مثبت دادند. پیش‌تر نیز هیات‌مدیره این شرکت اعلام کرده بود که گوسن را از سمت خود برکنار کرده‌ است. در نشست اضطراری که به‌تازگی میان سهامداران نیسان برگزار شده آنها با برکناری کارلوس گوسن و کرگ کلی، دیگر مدیر ارشد نیسان موافقت کردند و تصمیم هیات‌مدیره را برای جایگزینی گوسن با دومنیک سنارد، رئیس کنونی شرکت رنو تایید کردند. کارلوس گوسن، رئیس پیشین اتحاد رنو-نیسان در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ به اتهام فرار مالیاتی و فساد مالی توسط دادستان‌های ژاپنی برای نخستین بار بازداشت شد. اما در روزهای اخیر کارلوس گوسن برای چهارمین بار بازداشت شده است.
 • فراخوان هیوندای برای ولستر

  دنیای اقتصاد: شرکت هیوندای در بیانیه‌ای اعلام کرده است که بنا دارد تا فراخوان ایمنی را برای ۲۰ هزار دستگاه از خودروهای ولستر خود اعلام کند. فراخوان مذکور که برای کانادا و آمریکا صادر خواهد شد به‌دلیل نقص فنی در موتور این خودروها است که می‌تواند به توقف فعالیت خودرو یا حریق در آن منجر شود. براین اساس ممکن است بخشی از سوخت‌ این خودروها به‌طور دائمی در سیلندرهای اطراف پیستون‌ها به دام بیفتد. این وضعیت می‌تواند موجب ایجاد فشار مضاعف در موتور و آسیب به آن شود. این فراخوان تنها ولسترهای تولید شده در سال ۲۰۱۳ با پیشرانه‌های ۶/ ۱ لیتری را شامل می‌شود. هیوندای خاطرنشان کرده است که شکایت‌های مالکان در مورد احتراق در خودرو را بررسی کرده و نتیجه آن را به سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا ارسال خواهد کرد. این سازمان پیش‌تر در ماه دسامبر خواستار تحقیقات در مورد خودروی ولستر شده بود.
 • اروپا در انتظار خودروهای خودران

  ایسنا: مقامات اتحادیه اروپا انتظار دارند وسایل نقلیه و خودروهای کاملا خودران تا سال ۲۰۳۰ میلادی به خیابان‌های شهرهای این قاره سبز راه یابند.از آنجاکه این روزها فناوری خودروهای خودران از استقبال بی‌نظیری از سوی شهروندان و شرکت‌های فعال در خودروسازی برخوردار شده‌اند، حالا به نظر می‌رسد شرکت‌های بیشتری درصدد ورود به عرصه فناوری تولید و توسعه خودران‌ها هستند. بنابراین با توجه به اعلام آمادگی خودروسازان برای توسعه خودران ها، به نظر می‌رسد این صنعت در سال‌های آینده بیش از پیش شاهد شکوفایی و رشد باشد.
 • همکاری فورد و فولکس واگن

  ایسنا: فورد و فولکس‌واگن طی امضای یک قرارداد جدید تصمیم گرفته‌اند با همکاری هم به تولید به وانت پیکاپ جدید بپردازند.فورد که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان آمریکا به شمار می‌رود به نظر می‌رسد که قصد دارد با همکاری بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی در اروپا، فولکس واگن، به طراحی و تولید یک محصول مشترک بپردازد.این محصول که از نوع یک وانت پیکاپ است، قرار است جایگزین Amarok فولکس واگن شود و بر مبنای پیکاپ سایز متوسط رنجر فورد طراحی و تولید شود.به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، این قرار داد همکاری می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های تولید و ساخت مقرون به صرفه این پیکاپ شود که قرار است نسخه نهایی آن تا سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی سال آینده معرفی و رونمایی شود.این کارشناسان همچنین برآورد کرده‌اند در صورت موفقیت‌آمیز بودن نتیجه این همکاری، قراردادهای همکاری بعدی دیگری نیز میان این دو غول خودروسازی منعقد و امضا خواهد شد که احتمالا محصول مشترک بعدی آنها یک دستگاه ون خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر