آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۶۳

 • کیفیت زمستانی خودروهای داخلی

  دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام شد و طبق آن، دو محصول توانستند سطح کیفی خود را ارتقا دهند. در این گزارش که به بهمن‌ماه مربوط می‌شود و توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تهیه شده، ۴۳ خودرو داخلی تحت‌بررسی کیفی قرار گرفته‌اند. منهای دو خودرویی که سطح کیفی آنها در بهمن و نسبت به دی تغییر کرده است، سایر خودروهای بررسی شده، ثبات کیفی داشته‌اند.
 • وعده‌ای که محقق شد

  دنیای‌اقتصاد: طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید تمام خودروها در بهمن‌ماه نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته از افت قابل‌توجهی برخوردار شده است؛ به‌طوری‌که تولید با کاهش ۶۰ درصدی روبه‌رو است. براساس این داده‌ها همچنین در ۱۱ ماه گذشته تولید سواری ۳۸درصد افت را به خود دیده است.
 • رشد فروش در فرانسه پس از ۵ ماه

  دنیای اقتصاد: فروش خودرو در فرانسه سرانجام در ماه فوریه به دوره نزولی پنج‌ماهه خود خاتمه داد و با ثبت رقم فروش ۱۷۲هزار و ۴۳۸ دستگاه توانست افزایشی ۱/ ۲درصدی را تجربه کند. عامل اصلی این امر نیز افزایش فروش محصولات ولوو، اوپل، سیتروئن و دی‌اس بوده است. براساس اعلام مراجع مربوطه، در ماه فوریه سال جاری نیز مانند همین ماه در سال گذشته ۲۰ روز کاری برای سفارش خرید محصولات وجود داشته است. فروش خودرو پیش از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ با‌توجه به اجرایی شدن مقررات آلایندگی جدید و نیز تخفیف خودروسازان برای فروش برخی محصولات خود پیش از موعد اجرای آن، افزایش یافته بود. در ماه نوامبر نیز اعتراضات «جلیقه‌زرد‌ها» به آمار فروش خودرو در فرانسه آسیب رسانده بود. در ماه فوریه، گروه خودروسازی پژو‌سیتروئن با رشد فروش ۱۱ درصدی ماه خوبی را پست‌سر گذاشت. همچنین دی‌اس و اوپل نیز که برند‌های زیرمجموعه این گروه هستند به‌ترتیب با افزایش فروش ۲۶ و ۲۵درصدی روبه‌رو بوده‌اند. محصولات رنو نیز افزایش ۳/ ۰ درصدی را تجربه کردند.
 • محدودسازی بیشینه سرعت در ولوو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی ولوو بنا دارد از سال ۲۰۲۰، بیشینه سرعت در محصولاتش را به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود کند. این اقدام قرار است در راستای افزایش ایمنی سرنشینان صورت بگیرد. پیش‌تر ولوو اعلام کرد که تمهیداتی را اجرایی می‌کند تا از سال ۲۰۲۰، نرخ جراحت و فوت برای سرنشینان این خودروها به صفر برسد. به‌دلیل آنکه تحلیلگران ولوو بر این باورند که عامل سرعت در تصادفات رانندگی نقش بسزایی دارد، با این اقدام قصد دارند تا گام‌های خود را در مسیر نیل به اهداف ایمنی تکمیل کنند. به گفته ولوو با وجود اینکه اکنون نیز محدودیت‌های سرعت در بسیاری از کشورها وجود دارد، اما اغلب افراد این موضوع را نادیده می‌گیرند. ولوو معتقد است که محدودسازی بیشینه سرعت در محصولاتش ضروری است حتی اگر بتواند جان یک نفر را نجات دهد. اکنون نیز هیچ‌یک از خودروهای ولوو نمی‌توانند با سرعت بیش از ۲۵۰کیلومتر در ساعت رانده شوند.
 • افزایش فروش خودرو در ایتالیا

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام وزارت ترابری و زیرساخت ایتالیا، فروش خودرو در این کشور طی ماه فوریه با افزایش ۴/ ۲ درصدی به ۱۷۷ هزار و ۸۲۵ دستگاه رسیده است. همچنین تعداد روزهای در دسترس برای فروش مانند فوریه ۲۰۱۸ بوده است. عامل اصلی این رشد فروش نیز افزایش تقاضا از سمت خریداران خصوصی و نه شرکت‌های اجاره‌دهنده خودرو، بوده که رشد ۱۲ درصدی را تجربه کرده است. در ماه ژانویه نیز این تقاضا با افزایش ۳/ ۴درصدی مواجه شد. براین اساس فروش به خریداران خصوصی طی دو ماه ژانویه و فوریه به ۱۶ هزار دستگاه رسیده است. در بودجه ایتالیا برای سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی شده است تا مالیات اضافه بر خودروهای آلاینده اعمال شود و خودروهای پاک نیز بسته‌های تشویقی از جانب دولت دریافت کنند. از این رو مشخص نیست که در ماه‌های آتی میزان استقبال مشتریان خصوصی در ایتالیا به روند صعودی خود ادامه دهد. از سوی دیگر در فوریه میزان فروش خودرو به شرکت‌ها نیز با ۱۱ درصد رشد مواجه شد.
 • چرا ترخیص خودروها طولانی شد؟‌

  تسنیم: گمرک ایران درباره گزارشی تحت عنوان «چرا زمان تحویل خودروهای قاچاق به سازمان اموال تملیکی طولانی شد؟» توضیح داد.
 • جزئیات شماره‌گذاری گذر موقت‌ها

  فارس: رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا شرایط شماره‌گذاری خودروهای گذر موقت را اعلام کرد.
 • سایه سنگین برگزیت بر نمایشگاه خودروی ژنو

  ایسنا: بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که مساله جنجال‌برانگیز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تبعات منفی متعددی روی نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ خواهد گذاشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر