آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۵۶

 • هجوم متقاضیان در سایه رشد قیمت‌ها

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که تصور می‌شد همزمان با افزایش قیمت‌ها در بازار، کاهش تقاضا به‌عنوان سرعت‌گیر قیمت‌ها عمل کند، اما برخلاف پیش‌بینی‌ها هجوم متقاضیان به بازار و سایت‌های فروش خودروسازان خود عامل تشدید افزایش قیمت‌ها در بازار شد. با اینکه برخی از دست‌اندرکاران بازار با تاکید بر حبابی بودن بازار مشتریان را از خرید کنونی خودرو بر حذر داشتند با این حال عطش متقاضیان برای خرید خودرو ظاهرا تمامی ندارد و تقاضا در بازار همچنان بالاست.
 • وزیر صنعت: قیمت خودرو کاهش می‌یابد

  دنیای اقتصاد: یکشنبه گذشته باز هم رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی مدیران عامل دو شرکت خودروساز در کمیسیون صنایع مجلس حضور یافت تا پاسخگوی دلایل روزافزون قیمت خودرو در بازار باشد.
 • عرضه نسخه‌ برقی پژو ۲۰۸

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو بنا دارد تا نسخه‌ای جدید و تمام‌برقی را از محصول ۲۰۸ هاچبک معرفی کند. همچنین قرار است بر این خودرو امکانات مدل‌های گران‌تر نظیر ۵۰۸ و ۵۰۰۸ نصب شود تا از نظر رفاهی نیز در جایگاه بالاتری قرار بگیرد. پژو اعلام کرده نسل جدید ۲۰۸ که قرار است در روزهای آتی در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش درآید در همه زمینه‌ها با نسل پیشین خود متفاوت خواهد بود. این خودرو همچنین دارای ظاهر تهاجمی‌تر از گذشته است. در داخل خودرو یک ال‌سی‌دی سه بعدی نصب شده است. پژو خاطرنشان کرده است که ۲۰۸ به‌نحوی طراحی شده تا بتواند در دو مدل تمام‌برقی و درون‌سوز به بازار‌ها عرضه شود. نسخه برقی این خودرو قادر خواهد بود تا ۳۴۰ کیلومتر را با هر بار شارژ بپیماید. همچنین نسخه برقی ۲۰۸ ، ۲۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر از نسخه درون‌سوز خواهد بود. به‌علاوه این خودرو برای حرکت از یک باتری لیتیمی با توان پنجاه کیلو‌وات بر ساعت استفاده می‌کند.
 • فراخوان ۳۱۴ هزار نیسان آلتیما

  دنیای اقتصاد: دو سال پیش شرکت نیسان‌موتور برخی از مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ آلتیما را به‌دلیل احتمال باز شدن درب‌های عقب در حال حرکت خودرو بدون هشدار فراخوان داد. اکنون نیز همین مدل به‌دلیل مشکلی مشابه یک‌بار دیگر فراخوان شده است. سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرده است که تعداد خودروهایی که مشمول این فراخوان خواهند شد ۳۴۱ هزار و ۲ دستگاه خواهد بود. این رقم نشان می‌دهد که گستره فراخوان کنونی تنها دو دستگاه آلتیما کمتر از فراخوان گذشته را شامل می‌شود که یا به‌دلیل ارقام اشتباه بوده است یا اینکه تنها دو دستگاه از این خودروها در فراخوان قبلی تعمیر شده‌اند. با این حال پیش‌بینی شده است که تنها یک درصد از این خودروها دارای چنین نقصی هستند. مشکل فنی در آلتیما به‌نحوی است که با پایین بردن شیشه‌های عقب، ممکن است درب‌های عقب خودرو نیز بدون هیچ هشداری باز شوند که این موضوع می‌تواند ریسک‌های جانی جدی را برای سرنشینان عقب این خودرو درپی داشته باشد.
 • قیمت‌ها را متعارف کنید

  خبر آنلاین: وزیر دادگستری به خودروسازان هشدار داد قیمت‌های خود را متعارف و واقعی کنند. آوایی از خودروسازان کشور خواست قراردادهای فروش خود را هم شفاف کنند. سیدعلیرضا آوایی در نشست خبری خود درباره برخورد سازمان تعزیرات با خودروسازان توضیح داد.
 • جلسه قطعه‌سازان در وزارت‌ صنعت

  روابط عمومی وزارت صنعت: نشست بررسی برنامه‌های ۱۰گانه ساماندهی صنعت خودرو با هدف برنامه‌ریزی در جهت افزایش عمق ساخت داخل برخی از قطعات خودرو برگزار شد.
 • دپوی ۱۲۰ هزار خودرو در کارخانه‌ها

  تسنیم: دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در کف کارخانه ایران خودرو و سایپا قرار دارد، افزود: وقتی این خودروها راهی بازار شود به‌طور حتم قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می‌کند.
 • تداوم عرضه، کلید کنترل بازار خودرو

  ایرنا: عضو هیات‌علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد خودروسازان باید هفته‌ای یک‌بار قیمت‌های جدید را با فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار ارائه کنند تا حاشیه سود برای دلالان کاهش یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر