آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۸۳

 • پشت پرده التهاب بازار خودرو

  دنیای‌اقتصاد: این روزها در شرایطی که موعد تحویل بسیاری از خودروهای ثبت‌نامی سر رسیده و حتی در مواردی، هفته‌ها نیز از آن گذشته است، خودروسازان نسبت به تحویل محصولات موردنظر اقدام نمی‌کنند. اگرچه در ظاهر، بهانه خودروسازان برای این تاخیرها، کاهش تولید و کسری قطعات است، با این حال بنابر شنیده‌ها از منابع آگاه درپشت پرده این ماجرا، مسائل دیگری نیز قرار دارد. به گفته آنها، کاهش عرضه خودرو به بازار و تاخیرهای رخ داده در تحویل محصولات ثبت‌نامی، جدا از مشکلات تولید، به «احتمال افزایش قیمت رسمی خودروها» و همچنین «فروش سبد میلیاردی محصولات به ابر نمایندگی‌ها» نیز مربوط می‌شود.
 • قیمت خودرو «افزایش معقولی» خواهد داشت

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت از بررسی مجدد قیمت‌گذاری خودرو در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد. اظهارات رضا رحمانی در شرایطی است که محمدرضا شریعتمداری وزیر صنعت پیشین، در آخرین روزهای وزارت خود از خاتمه فعالیت کارشناسی این سازمان در قیمت‌گذاری خودرو و ارسال آن به ستاد تنظیم بازار خبر داده بود. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد رحمانی بار دیگر خواستار بررسی مجدد قیمت‌های خودرو در سازمان حمایت شده است. با بازگشت تحریم‌های بین‌المللی و به تبع آن کاهش تولید و افزایش قیمت خودرو در بازار، شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، به پیشنهاد شریعتمداری شورای رقابت را از قیمت‌گذاری خودرو منع و سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار را جایگزین این شورا کرد.
 • فراخوان محصولات ولوو در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی ولوو در نظر دارد تا حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه از مدل‌های مختلف خود را در ایالات‌متحده آمریکا فراخوان دهد. خودروهایی که مشمول این فراخوان می‌شوند شاسی‌بلند‌های ایکس‌سی‌۴۰، ایکس‌سی‌۶۰ و ایکس‌سی ۹۰ تولید شده بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ هستند.
 • کاهش محبوبیت تسلا در چین

  دنیای اقتصاد: آمارهای منتشرشده توسط شرکت آمریکایی تسلاموتورز نشان می‌دهد که فروش خودروهای برقی و الکتریکی مدل‌های مختلف تسلا در چین ۷۰ درصد کاهش یافته است که این امر می‌تواند برای این خودروساز جاه‌طلب آمریکایی خبر ناخوشایندی به‌شمار رود.
 • دومین کارخانه بی‌ام‌و در آمریکا

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام هرالد کروگر، مدیرعامل شرکت بی‌ام‌و در حال بررسی راه‌اندازی دومین کارخانه خود در خاک ایالات‌متحده برای تولید گیربکس و موتور محصولات خود است.
 • آخرین وضعیت پرونده واردات خودرو

  رئیس‌کل دادگستری استان تهران گفت: چند فرد از بخش دولتی در رابطه با پرونده واردات خودرو همچنان در بازداشت هستند. غلامحسین اسماعیلی درباره آخرین وضعیت پرونده تخلفات در واردات خودرو گفت: این پرونده همچنان مفتوح است و تعدادی از واردکنندگان و همچنین افرادی ازبخش‌های دولتی در بازداشت هستند. رئیس‌کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این سوال که پرونده تخلفات واردات خودرو همزمان با پرونده‌های سکه، ارز و واردات موبایل مفتوح شد، اما چرا هنوز منجر به نتیجه نشده است، گفت: موضوع این پرونده گسترده‌تر است و برخی اقدامات در خارج از تهران و در گمرکات بوده است. اسماعیلی با بیان اینکه این پرونده ابعاد مختلفی دارد، افزود: برخی از اعمال مجرمانه در این پرونده در خارج از تهران بوده است و به‌دلیل ارسال پرونده ها، کمی زمان می‌برد. به‌طور طبیعی تکمیل تحقیقات در این پرونده زمان بیشتری می‌گیرد.
 • ساماندهی صنعت خودرو در صحن مجلس

  تسنیم: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی صنعت خودرو به احتمال زیاد هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد. بهرام پارسایی افزود: یک فوریت طرح مزبور در دوم اردیبهشت ماه سال‌جاری با ۱۶۰ رای در مج لس مصوب و برای بررسی بیشتر به کمیسیون صنایع و معادن این نهاد قانون‌گذاری ارجاع شد.
 • انتقاد ترامپ از جنرال موتورز

  ایسنا: دونالد ترامپ، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود به شدت از تعطیلی کارخانه‌های جنرال موتورز و تعدیل هزاران نیروی انسانی شاغل در آنها انتقاد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر