آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۸۴

 • ورود خودروسازان به محدوده قرمز تولید

  دنیای اقتصاد: آن طور که آمار ثبت شده خودروسازان بزرگ کشور در بورس نشان می‌دهد، ایران خودرو و سایپا روندی پرنوسان را در تولید طی هشت ماه امسال (فروردین تا آبان) پشت سر گذاشته‌اند. طبق ارقام منتشره از سوی ایران خودرو و سایپا در بورس، دو خودروساز بزرگ کشور در مقاطعی از بازه زمانی تحت بررسی، با روندی رو به رشد در تیراژ مواجه و در مقاطعی دیگر با افت تولید روبه‌رو شده‌اند. پیش از آنکه به جزئیات این نوسان ورود کنیم، به بررسی دلایل آن می‌پردازیم تا مشخص شود چرا تیراژ خودروسازان طی ۸ ماه امسال تا این حد بالا و پایین شده است.
 • درخواست برای تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از هیات دولت درخواست کرد تا هر چه سریع‌تر تکلیف خودروهای مانده در گمرک را مشخص کند.
 • توقف شماره‌گذاری برخی اتوبوس‌ها

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر با وجود تحریم‌ها، افزایش هزینه‌ها و دشواری‌های تولید؛ برخی شرکت‌های خودروسازی توانسته‌اند اتوبوس مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید و آماده تحویل کنند اما با مصوبه جدید هیات وزیران، شماره‌گذاری این اتوبوس‌ها متوقف و منوط به ارائه گواهی اسقاط شده است.
 • شرایط کنونی بازار به کام دلالان

  ایرنا: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: هر روز تاخیر در اعلام قیمت جدید خودروها، ضرر و زیان زیادی برای خودروسازان، قطعه‌سازان و بازار به همراه خواهد داشت و این شرایط فقط به سود واسطه‌ها و دلالان است.
 • درگیری ژاپن و فرانسه بر سر رنو-نیسان

  تسنیم: نخست وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور فرانسه در حاشیه اجلاس G۲۰ با هم دیدار می‌کنند تا در مورد راه‌های حفظ اتحاد رنو- نیسان با وجود رسوایی مالیاتی کارلوس گوسن گفت‌وگو کنند.
 • صنعت خودرو کانون تشدید جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: رابرت لایتیزر، نماینده تجاری دولت ترامپ به‌تازگی اعلام کرده است که دولت آمریکا در حال بررسی همه ابزار قابل دسترسی برای افزایش تعرفه‌های آمریکا بر خودروهای وارداتی از چین تا ۴۰ درصد است. این در شرایطی است که چین نیز در حال اعمال این میزان تعرفه بر خودروهای تولید شده در آمریکا است. لایتیزر در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از تعرفه‌های قابل‌توجه چین بر خودروهای آمریکا تاکید کرد که با دستور مستقیم ترامپ مامور به انجام این اقدام شده است.
 • حمایت فورد از برگزیت نرم

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد از طرح ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا برای خروج نرم از اتحادیه‌اروپا حمایت کرده است. فورد تاکید کرد که خروج همراه با توافق از این اتحادیه موجب ممانعت از بروز یک فاجعه برای خودروسازان در بریتانیا می‌شود.
 • تدبیر خصوصی‌سازی در حل بحران هپکو

  اعتصاب، تجمع کارگران، حقوق‌های معوق و بیکاری چند صد نفر از جوانان کشور اخبار ناامید‌کننده‌ای بودند که در سال‌های اخیر از شهر اراک و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی کشور یعنی هپکو شنیده می‌شد. شرکتی که با غول‌های خودروسازی مطرح دنیا رقابت می‌کرد، به جایی رسیده بود که تولید را تعطیل کرده و بحرانی به نام هپکو در مدیریت صنعتی و اقتصادی کشور ایجاد شد. کارگران آماده کار بودند تا امید را به خانواده‌هایشان برگردانند اما...

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر