آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۶۱

 • حفظ میراث رنو از مسیر داخلی‌سازی

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که حدود ۸۵ روز از اعمال تحریم آمریکا علیه خودروسازی کشور می‌گذرد، رنو با ارسال نامه‌ای به خودروسازان ایران، رسما پایان همکاری خود را با آنها اعلام کرد.
 • درآمدهای مالیاتی دولت از خودرو

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی گزارش عملکرد بودجه‌ای دولت در ۵ ماه نخست سال‌جاری را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که درآمد‌های مالیاتی دولت در ۵ ماهه نخست سال‌جاری با رشدی ۸/ ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹/ ۴۲ هزار میلیارد تومان رسیده است. بخشی از این درآمد‌های مالیاتی مربوط به درآمد‌های حاصل از مالیات بر واردات خودرو، مالیات بر نقل‌و‌انتقال خودرو و مالیات بر شماره‌گذاری خودرو بوده است.
 • چشم امید هیوندای به مهندسان غربی

  دنیای اقتصاد: شرکت هیوندای‌موتور دو متخصص حوزه خودروسازی را که پیش‌تر در شرکت‌های اروپایی مشغول بوده‌اند به عنوان مقامات اجرایی ارشد خود برگزیده است. این اقدام خودروساز کره‌ای درحالی انجام شد که هیوندای در حال دست و پنجه نرم کردن با کاهش بی‌سابقه ارزش سهام خود طی ۹ سال گذشته است.
 • کاهش سود فصلی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد که سود سه‌ماه سوم سال جاری این شرکت با ثبت کاهش ۶/ ۱۸درصدی به ۵۱/ ۳ میلیارد یورو رسیده است. فولکس‌واگن عوامل اصلی این کاهش سودآوری را رکورد ضعیف فروش و اجرایی شدن مقررات سختگیرانه کاهش آلایندگی خودروها در اروپا معرفی کرده است. هربرت دایس، مدیر اجرایی فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «ما همچنان با چالش‌های جدی مواجه هستیم که باید به همراه همه خودروسازان دیگر بر آن غلبه کنیم.»
 • احتمال همکاری مجدد دایملر و تسلا

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی دایملر احتمال همکاری‌ با شرکت تسلا را در آینده رد نکرد. این در حالی است که دایملر پیش‌تر سهام خود را در این خودروساز آمریکایی واگذار کرده است.
 • گریز از چالش‌های صنعت خودرو

  عبدالله توکلی لاهیجانی دکترای مهندسی خودرو
  در برهوت برنامه‌های دقیق و روشن اجرایی سیاست‌گذاران کلان صنعت خودرو، دم‌دستی‌ترین برنامه‌ای که معمولا هر از چندگاهی در مقاطع زمانی مختلف به آن توسل جسته‌اند، بحث ادغام در خودروسازان بزرگ کشور است.
 • تامین تایرهای رنو توسط بارز

  گروه بنگاه‌ها: گروه صنعتی بارز موفق شد در ممیزی ASES رنو پارس که در کارخانه کرمان گروه صنعتی بارز برگزار شد، پس از ۶ماه کار فشرده، گرید B در پنل تامین‌کنندگان جهانی رنو-نیسان را دریافت کند.

بیشتر