آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۶۰

 • رویاپردازی در مجلس؟

  دنیای اقتصاد: شنبه‌شب گذشته جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به ۴ وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، رفاه و تامین اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و هر چهار وزیر توانستند رای اعتماد نمایندگان را بگیرند. در این بین رضا رحمانی، گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت صنعت با کسب ۲۰۳رای موافق، سکان این وزارتخانه را به دست گرفت.
 • افزایش یک درصدی تولید تجاری‌ها

  دنیای‌اقتصاد: بنابر آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تیراژ خودروهای تجاری در کشور طی نیمسال نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱/ ۱ درصد افزایش داشته است. بر این اساس، تا پایان شهریور امسال در مجموع ۸ هزار و ۱۳۵ دستگاه انواع خودروهای تجاری (شامل اتوبوس، مینی‌بوس، میدل باس، کامیون، کامیونت و کشنده) در کشور به تولید رسیده است که در این بین، بیشترین سهم به گروه کامیون اختصاص دارد.
 • لکسوس مطمئن‌ترین خودرو شد

  دنیای اقتصاد: وب‌سایت « consumer reports» نام ۱۰خودروی مطمئن سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. این گزارش بر پایه بررسی نظرسنجی از مالکان بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو انجام گرفته است. از این رو پاسخ مالکان بر مبنای پیش‌بینی میزان قابل اعتماد بودن خودروها و ایجاد مشکلات کمتر برای مالکان آنها قرار گرفته است.
 • فراخوان فورد در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد حدود ۳/ ۱ میلیون دستگاه خودروی مدل فوکوس خود را در آمریکا به‌دلیل وجود نقص فنی در شیر تخلیه هوا فراخوان داده است.
 • افتتاح کارخانه جگوار در اسلواکی

  دنیای اقتصاد: جگوار‌ لندروور که بزرگ‌ترین خودروساز بریتانیایی محسوب می‌شود کارخانه جدید خود را در منطقه نیترا واقع در غرب اسلواکی افتتاح کرد. این کارخانه نخستین سایت جگوار لندروور در داخل قاره اروپا به‌شمار می‌آید.
 • ضرورت پرداخت جریمه تاخیر در تحویل خودرو

  خانه ملت: سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: خودروسازانی که به تعهدات خود نسبت به مشتریان در زمینه تحویل خودرو عمل نکنند باید به مشتریان جریمه تاخیر بپردازند.
 • هشدار درباره خرید و فروش وکالتی خودرو

  ایکوپرس: معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو اعلام کرد: خرید و فروش حواله خودروهایی که در قرارداد آنها امکان صلح وجود ندارد، غیر‌قانونی است.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو

  گروه بنگاه‌ها: شمارش معکوس برای برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو تهران آغاز شد. در این نمایشگاه که از ۲۱ تا ۲۴ آبان‌ماه برگزار می‌شود، صدها کمپانی و شرکت داخلی و خارجی نوین‌ترین صنایع، قطعات تولیدی و خدمات خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

بیشتر