آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۵۶

 • زنجیر تحریم به پای صادرات خودرو

  دنیای‌اقتصاد: خودروسازی کشور در شرایطی توانست یکی از رتبه‌های برتر را در همایش روز ملی صادرات امسال به دست بیاورد که با توجه به آغاز تحریم‌ها و همچنین مشکلات داخلی (که بیشتر آنها نیز ریشه در تحریم دارند)، صادرات خودرو با چالش‌های بزرگی مواجه خواهد شد.
 • افت فروش رنو بعد از ترک بازار ایران

  دنیای‌اقتصاد: بعد از خروج ایالات‌متحده آمریکا از برجام، شرکای خارجی صنعت خودروی کشور، به ناچار مجبور به ترک بازار ایران شدند. در دور اول تحریم‌های هسته‌ای هم این اتفاق افتاد و شرکت‌های بین‌المللی فعال در بازار ایران، راه خروج را در پیش گرفتند. در میان شرکای خارجی زنجیره خودروسازی کشور، دو شرکت فرانسوی پژو- سیتروئن و رنو همواره جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند.
 • جگوار لندروور فراخوان داد

  دنیای‌اقتصاد: جگوار لندروور به‌خاطر نگرانی از نقص در سیستم ترمز اضطراری خودکار، مدل‌های رنج روور اسپرت و لندروور دیسکاوری را فراخوان داده است.
 • تولید خودروهای برقی فولکس‌ در چین

  دنیای‌اقتصاد: چین تنها بزرگ‌ترین بازار خودرو جهان نیست، بلکه بیشترین تعداد خودروهای برقی تولید شده را نیز به خود اختصاص داده است. در همین راستا شرکت خودروسازی فولکس‌واگن کار ساخت نخستین کارخانه تولید خودروهای برقی را در چین آغاز کرده است.
 • ابرهای تیره بر بازار خودرو چین

  دنیای‌اقتصاد: یک مقام ارشد چینی می‌گوید که فروش و تولید خودرو در این کشور وارد یک دوره رشد کند خواهد شد. شین‌گوبین، قائم‌مقام وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در این باره گفت:«تولید و فروش خودرو در چین در سال ۲۰۱۷ بسیار بالا بوده است که به رقم ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو رسید. این امر دشوار است که بتوان رشد سریع در این بخش را حفظ کرد.»
 • تاثیر تحریم بر کیفیت خودروهای داخلی

  ایرنا: مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تحریم‌های اقتصادی در کاهش کیفیت و اجرای طرح‌های استانداردسازی روی خودروهای تولیدی ساخت داخل کشور تاثیرگذار است.
 • فروش بدون ضابطه خودرو در ایران

  خبرگزاری صدا‌و‌سیما: عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌‌سازان کشور گفت: پیش فروش خودرو بدون ضوابط و شرایط خاص و به تعبیری مبهم در هیچ جای دنیا سابقه ندارد، بلکه این سبک فروش برای نخستین بار در ایران اتفاق می‌افتد.
 • تشکیل ستاد بحران ایساکو برای زائران

  ایکوپرس: روابط عمومی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو اعلام کرد: با توجه به وقوع توفان و بارش شدید باران در شهرهای مرزی منتهی به کشور عراق به خصوص شهر مهران و بروز شرایط اضطراری، تمهیدات ویژه‌ای برای ارائه خدمات به زائران حسینی برنامه‌ریزی شده است. بارش شدید باران، باعث گل‌آلود شدن جاده‌ها و متوقف شدن تعدادی خودرو در مسیر شد که اکیپ‌های امدادی در تمامی محورها نسبت به حمل آنها به نمایندگی‌های محدوده اقدام کردند. این امدادرسانی منحصر به محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو نبوده و پرسنل این شرکت تا حد امکان به دارندگان تمام خودروها خدمت‌رسانی کردند.

بیشتر