آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۵۳

 • جهت‌گیری سازمان حمایت در تعیین قیمت

  دنیای اقتصاد: از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش‌هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات‌متحده آمریکا از توافق‌نامه برجام و بازگشت تحریم‌های مرتبط با صنعت خودرو، این چالش‌ها هم‌اکنون تشدید شده است.
 • افزایش تیراژ خودروسازان خصوصی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، تیراژ خودروهای سواری در ایران‌خودرو و گروه سایپا طی شش ماه ابتدایی امسال نزولی بوده، شرکت‌های بخش خصوصی در مجموع توانسته‌اند تولید خود را در این بازه زمانی افزایش دهند. بنابر آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، طی نیمه نخست امسال، در مجموع ۶۵ هزار و ۳۰۴ دستگاه محصول سواری در بخش خصوصی خودروسازی کشور به تولید رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 • احتمال عرضه سهام پورشه

  دنیای اقتصاد: لوتز میشکه، مدیر ارشد مالی شرکت پورشه به‌تازگی اعلام کرده است که با عرضه اولیه سهام در بورس قادر خواهیم بود ارزش این شرکت را به حدود ۸۰ میلیارد دلار برسانیم و این امر بدون شک برای پورشه بسیار ارزشمند خواهد بود.
 • کاهش درآمد مرسدس‌بنز در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: دایملر، شرکت مادر مرسدس‌بنز اعلام کرده است که در سال جاری سوددهی این شرکت تا ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت. از ماه ژوئن تاکنون این دومین باری است که دایملر در رابطه با کاهش سودآوری خود با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده است. این شرکت آلمانی دولت را به‌دلیل انجام اقداماتی در حوزه سختگیری برای تولید خودروهای دیزلی مقصر دانسته است.
 • تولید بی‌ام‌و ایکس ۷ از ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: قرار است فروش مدل جدید خودروی ایکس ۷ بی‌ام‌و به‌عنوان پرچمدار شاسی‌بلندهای این شرکت از مارس ۲۰۱۹ و با قیمت پایه ۸۴ هزار و ۳۰۰ یورو در آلمان آغاز شود.
 • صادرات خودرو مشترک ایران و آذربایجان

  ایرنا: معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: مذاکرات درباره صادرات خودروهای تولیدی کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان، به روسیه و گرجستان ادامه دارد. نیازی صفراف افزود: در حال حاضر ظرفیت بازارهای روسیه و گرجستان برای خودروهای سواری ساخت کارخانه نفتچالا، در حال بررسی است و هدف از راه‌اندازی این کارخانه مشترک، علاوه‌بر تامین تقاضای داخلی جمهوری آذربایجان، صادرات بخشی از محصولات آن به خارج از کشور است. معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد: به‌تازگی خودروهای تولید مشترک شرکت‌های «ایران‌خودرو» و «آذرماش» ایران و جمهوری آذربایجان در نمایشگاه بین‌المللی مسکو به نمایش گذاشته شد.
 • هشدار ایران‌خودرو درباره فروش غیرقانونی

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران‌خودرو اقدام افراد یا شرکت‌های متفرقه مبنی‌بر داشتن قرارداد با ایران‌خودرو و فروش خودرو به متقاضیان را غیر‌قانونی اعلام کرد. ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای در این رابطه اعلام کرده است: «برخی افراد یا شرکت‌های سودجو با ادعای داشتن قرارداد با شرکت ایران‌خودرو اقدام به اخذ مبالغی از هموطنان در ازای عرضه خودرو می‌کنند.» گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن غیرقانونی دانستن این اقدام و بی‌ارتباط بودن آن به این خودروساز نسبت به عواقبی که متوجه هموطنان است هشدار داد. ایران‌خودرو تاکید می‌کند: «توزیع و فروش خودرو صرفا از طریق سایت رسمی فروش اینترنتی شرکت ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir یا مراجعه به محل نمایندگی‌های مجاز است.»

بیشتر