آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۴۸

 • ذخایر قطعه؛ ناجی کیفیت خودروها

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت جدیدترین گزارش مربوط به کیفیت خودروهای داخلی را منتشر کرد و طبق آن مشخص شد سطح کیفی محصولات صنعت خودروی کشور تغییر خاصی را تجربه نکرده و با ثبات مانده است.
 • کاهش ۷۰ درصدی واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: طبق تازه‌ترین آمار تجارت خارجی ایران، در شهریورماه سال‌جاری تعداد یک هزار و ۲۵۹ دستگاه انواع خودروی سواری از طریق گمرکات سراسر کشور وارد شده است؛ بنابراین با احتساب خودروهای وارداتی در شهریورماه، در مجموع طی ۶ ماهه نخست سالجاری، ۱۳ هزار و ۷۷۱ دستگاه انواع خودروی سواری وارد کشور شده است. براساس آمارهای گمرک، واردات این تعداد خودرو به کشور ۳۷۹ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار، ارزبری داشته است.
 • ضرر بی‌ام‌و از جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: بعد از آنکه رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا، به بهانه حمایت از محصولات آمریکایی و تولید داخلی این کشور، دستور اعمال تعرفه بر واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد، اعلام کرد که واشنگتن تعرفه ۱۰ درصدی جدیدی را بر واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار وضع می‌کند که این تعرفه‌ها از تاریخ ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) آغاز شد؛ ‌اما انتظار می‌رود این تعرفه‌ها در اول ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۱ دی) به ۲۵ درصد افزایش یابد که در اصل آغازی برای شعله‌افروزی در تنش‌های سیاسی و تجاری میان پکن و واشنگتن تلقی می‌شود.
 • حواشی ایمنی کیا و هیوندای در آمریکا

  دنیای اقتصاد: یک گروه غیردولتی فعال در زمینه ایمنی خودرو در آمریکا اعلام کرد که کیا و هیوندای باید ۹/ ۲ میلیون خودروی خود در سراسر آمریکا را به‌دلیل وجود خطر آتش‌گرفتن به نمایندگی‌ها فرا بخوانند.
 • افت فروش خودروهای دیزلی در اروپا

  دنیای اقتصاد: آمارها نشان می‌دهد که فروش خودروهای دیزلی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ در اروپا به طور محسوسی کاهش یافته است.
 • بررسی قیمت خودرو در سازمان حمایت

  فارس: معاون وزیر صنعت در امور صنایع با تاکید بر اینکه حتما در قیمت خودرو تغییر خواهیم داشت، گفت: تغییر در قیمت خودرو بستگی به نظرات کارشناسی سازمان حمایت دارد.
 • لزوم حمایت تعرفه‌ای از خودروهای پاک

  تسنیم: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط‌زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد. رضا علیزاده با تاکید بر ضرورت توجه به طرح ساماندهی بازار خودرو، گفت: این طرح در حال حاضر در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی است و بعد از چکش‌کاری به صحن علنی مجلس برای بررسی و تصویب ارسال خواهد شد.
 • سهم سایپادیزل در بازار تجاری‌ها

  سایپا نیوز: معاون بازاریابی و فروش سایپا دیزل گفت: براساس آخرین بررسی‌های به عمل آمده، در حال حاضر با در اختیار داشتن ٣٤ درصد از سهم بازار خودروهای تجاری، بیشترین سهم فروش خودروسازان سنگین کشور، در اختیار شرکت سایپادیزل است.

بیشتر