آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۴۷

 • نقشه راه حفظ کیفیت در دوران تحریم

  دنیای اقتصاد: کیفیت همواره از مسائل چالش‌برانگیز صنعت خودروی کشور بوده است، با این حال قرار گرفتن خودرو در لیست تحریم‌های اولیه هسته‌ای کیفیت خودرو را به نازل‌ترین سطح طی نیم قرن فعالیت این صنعت رساند.بررسی وضعیت خودرو در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بیانگر آن است که با آغاز تحریم‌ها، شرکت‌های خودروساز با یک چالش جدی در خطوط تولید خود مواجه شدند.
 • شایعه برکناری

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که به معرفی وزرای جدید کابینه به مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم، برخی اخبار از تغییر و تحولات مدیریتی دریکی از شرکت‌های خودروساز حکایت دارد. برخی منابع آگاه طی چند روز گذشته از معرفی وزرای جدید کابینه در هفته جاری به مجلس شورای اسلامی خبر داده‌اند. این در حالی است که همین منابع از تغییر محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر می‌دهند.
 • پیشگامی نروژ در استفاده از برقی ها

  دنیای اقتصاد: با توجه به خواست نهادهای قانونی اروپایی از خودروسازان برای افزایش تولید محصولات برقی در جهت کاهش آلایندگی‌های کربنی، به‌نظر می‌رسد که خودروسازان اروپایی نیز در حال افزایش تمرکز خود بر ساخت خودروهای برقی هستند.
 • محافظه‌کاری پورشه در مواجهه با خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت پورشه اعلام کرده است که این خودروساز هرگز در آینده قصد ندارد تا خودروهای خودران سطح ۵ را بسازد. فناوری سطح ۵ خودران به خودروهایی اشاره دارد که دارای فرمان و پدال نیستند و کنترل کامل راندن در اختیار خودرو خواهد بود. این خودروساز آلمانی اعلام کرده که خریداران محصولات این شرکت هرگز خودروی پورشه را در آینده بدون فرمان و پدال نخواهند دید.
 • فروش یک میلیون خودروی برقی در آمریکا

  دنیای اقتصاد: با توجه به فروش ۴۵ هزار دستگاه خودروی پلاگین هیبریدی در آمریکا در سپتامبر، میزان فروش روز افزون این نوع از خودروها در آمریکا به حدود یک میلیون دستگاه رسید. این در حالی است که رقم دقیق خودروهایی که به دست مشتریان رسیده است ۹۹۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه است، اما در این میان مدل‌هایی از تسلا رودستر نیز قرار دارند که هنوز عرضه آنها آغاز نشده است.
 • برنامه سایپا برای تجاری‌های فرسوده

  فارس: مدیرعامل سایپا در مورد نوسازی ناوگان فرسوده تجاری سنگین گفت: دولت روی این موضوع حساس است و در جلسات مختلف، کار عملیاتی شده و با استراتژی و خط مشی، نوسازی ناوگان فرسوده تجاری به جدیت در حال تعقیب است؛ امیدوارم تا آخر مهر امسال ۸ هزار خودرو را ثبت سفارش و کارهای اجرایی را برای ورود آنها به ناوگان انجام دهیم. مدیرعامل سایپا بیان کرد: با انجام مراحل بانکی می‌توانیم ۸ هزار دستگاه خودروی جایگزین را وارد ناوگان حمل‌و‌نقل کنیم. وی در پاسخ به این پرسش که با خروج شرکت کامیون‌سازی ولوو از ایران، این اقدامات چگونه انجام خواهد شد، گفت: قطب‌های جدید خودروسازی در دنیا شکل گرفته است و این قطب‌ها با هزینه‌های بسیار پایین و کیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند.
 • نوآوری در ممانعت از تخریب رنگ خودرو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت نفت و گاز سرو از محصول جدید آنتی یو-وی مورد استفاده در خودروسازی رونمایی کرد. به گزارش روابط عمومی نفت و گاز سرو، این شرکت دانش‌بنیان موفق به بومی‌سازی و تولید محصول مهم و پرکاربرد آنتی UV مورد استفاده در صنایع رنگ و رزین و مورد استفاده در صنایع خودروسازی و پلیمر شد. این شرکت این محصول را در دومین نمایشگاه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی کرد. محصول مذکور که با نام تجاری ‏Anti-UV۲۹۲ شناخته می‌شود، باعث جلوگیری از تخریب بافت پلیمری و شیمیایی رنگ می‌شود و از تاثیر مخرب اشعه UV ممانعت می‌کند. تا پیش از این، تمام نیاز مصرف آنتی UV از کشورهایی مانند آلمان، ژاپن و چین وارد می‌شد که با تولید این محصول توسط شرکت نفت و گاز سرو، علاوه‌بر رفع نیاز کشور، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود. آنتی UV محصولی استراتژیک برای خودروسازی شناخته می‌شود که طبق نتایج آزمایشگاهی به دست آمده، آنالیز عملکرد محصول آنتی UV شرکت نفت و گاز سرو با نمونه آلمانی برابری می‌کند. همچنین شرکت نفت و گاز سرو در این نمایشگاه مدال برند ملی دانش‌بنیان را از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری دریافت کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر