آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۴۳

 • واکسن FATF به خودروسازی

  دنیای اقتصاد: پس از کش و قوس‌های فراوان، مجلس شورای اسلامی بالاخره به لایحه دولت مبنی‌بر پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)، رای مثبت داد تا در این دوران تحریم، راهی برای انجام مراودات مالی با دنیا باقی بماند.
 • خودروهای پیش‌فروش‌ شده در دست‌انداز استاندارد

  دنیای اقتصاد: ارتقای استاندارد محصولات تولید شده در شرکت‌های خودروساز، همواره چالش‌برانگیز بوده است. این در شرایطی است که طبق آخرین دستورالعمل سازمان ملی استاندارد، خودروسازان باید تا پایان دی‌ماه امسال استانداردهای ۸۵ گانه را در محصولات تولیدی خود اعمال کنند. حال با توجه به بازگشت تحریم‌ها ابهاماتی در مورد ادامه روند اجرایی شدن استانداردهای جدید به‌وجود آمده است.
 • پرفروش‌ترین خودروی برقی جهان

  دنیای خودرو: خودروی نیسان لیف با فروش بالغ بر ۲۶ هزار دستگاه تنها در عرض مدت ۸ ماه، تبدیل به پرفروش‌ترین و پرمتقاضی‌ترین محصول تمام برقی در جهان شده است. این ارقام به آن معناست که این خودرو در هر ۱۰ دقیقه توسط یک مشتری اروپایی خریداری و استفاده شده است. البته لازم به ذکر است که بیش از ۸ هزار دستگاه از این خودرو توسط شرکت‌ها و سازمان‌های‌ تجاری و دولتی به‌عنوان ناوگان حمل‌و‌نقل سفارش داده شده است.
 • خیز خودروسازان ژاپنی برای بازار آفریقا

  دنیای اقتصاد: تمایل خودروسازان ژاپنی به بازار خودرو آفریقا به‌طور روزافزونی در حال افزایش است. آفریقا اکنون دارای جمعیت در حال رشد به‌ویژه در طبقه متوسط است و با توجه به عدم حضور خودروسازان مطرح در این بازار می‌تواند فرصت بی‌بدیلی برای خودروسازان ژاپنی محسوب شود.
 • قصد دایملر برای ساخت کارخانه باتری

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی دایملر به‌تازگی اعلام کرده قصد دارد، با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در آلابامای آمریکا یک کارخانه تولید باتری مخصوص خودروهای برقی احداث کند.
 • میزان بدهی خودروسازان به قطعه‌سازها

  ایسنا: دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: در شرایطی که قطعه‌سازان دچار مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش هستند، بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان از مرز ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.
 • طرح ساماندهی بازار خودرو دوباره به جریان افتاد

  مهر: عبدالرضا عزیزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از به جریان افتادن طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس با هدف حمایت از واردات خودروهای پاک یا خودروهایی که آلودگی کمتری نسبت به خودروهای تولید داخل دارند، خبر داد و گفت: این اقدام گامی موثر در جهت کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف بنزین است به‌ویژه در آستانه فصل سرما که در کلانشهرهایی همچون تهران و مشهد با پدیده وارونگی هوا روبه‌رو بوده و آسیب‌های اقتصادی و جانی زیادی را به‌دلیل آلودگی هوا متحمل می‌شویم.

بیشتر