آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۴۲

 • مسیر متفاوت خودرو از نرخ ارز

  دنیای اقتصاد: نرخ ارز طی هشت ماه گذشته در شرایطی روند صعودی داشت که این روند از هفته پیش تغییر جهت داد و نمودار آن نزولی شد. با این حال نوسانات آن به‌تدریج بازارهای دیگر، از جمله خودرو را تحت‌تاثیر قرار داد.نوسانات شدید نرخ ارز، پیش از این نیز مسبوق به سابقه بوده؛ به‌طوری‌که در سال‌های ۹۰ و ۹۱ که تحریم‌های اولیه هسته‌ای اعمال شد نیز شاهد افزایش و کاهش چشمگیر نرخ ارز بودیم، در آن زمان قیمت خودرو با توجه به افزایش هزینه تولید روند صعودی به خود گرفت. در آن سال‌ها دست‌اندرکاران تولید خودرو تلاش کردند با فشار به وزارت صنعت به‌عنوان متولی سیاست‌گذاری بخش خودرو، سازمان حمایت و همچنین شورای رقابت شرایطی را فراهم کنند تا صنعت خودرو از وضعیتی که به آن مبتلا بود، نجات یابد. به این ترتیب نسخه افزایش قیمت برای نجات خودرو از وضعیت تحریمی تجویز شد.
 • مانع جدید تحویل خودروهای ثبت‌نامی

  دنیای اقتصاد: روند عرضه خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان در شرایطی به دلایلی از جمله تحریم و کمبود قطعات و پایین آمدن تیراژ، ضعیف شده که در این اوضاع، مشکلات رخ داده در حوزه حمل‌و‌نقل داخلی نیز به نوبه خود سرعت تحویل خودروها را پایین آورده است.
 • کاهش فروش خودرو در غرب اروپا

  دنیای اقتصاد: در پی اعمال مقررات آلایندگی جدید خودروهای سبک میزان فروش خودرو در کشورهای غرب اروپا تا ۲۳ درصد کاهش داشته است. تعداد ثبت‌سفارش برای خرید خودرو در ماه سپتامبر سال‌جاری به یک میلیون و ۵۰ هزار دستگاه رسید.
 • تلاش دولت ترامپ برای ممنوعیت خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: دولت ترامپ در تلاش است با وضع مقررات جدید ایمنی از تردد خودروهای خودرانی که دارای پدال‌های ترمز و آینه‌های بغل نیستند ممانعت کند. سازمان ملی ترافیک بزرگراه‌ها درصدد است تا در استاندارد‌های کنونی خود در رابطه با وسایل نقلیه خودران تجدید نظر کند.
 • فناوری شارژ فوق سریع پورشه

  مقامات خودروسازی لوکس پورشه به‌تازگی از ظرفیت بالای باتری‌های مورد استفاده در خودروهای برقی و الکتریکی خود سخن گفته و مدعی شده‌اند که قابلیت شارژ فوق سریع این برند در مقایسه با محصولات مشابه تسلاموتورز ۵۰ درصد سریع‌تر و بالاتر است.
 • طرح مجلس برای الزام خودروسازان به اسقاط

  ایسنا: عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده گفت: هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که خودروسازان به‌ازای هر چهار دستگاه خودروی تولیدی، یک دستگاه خودروی فرسوده را از رده خارج کنند.
 • تخفیفات ویژه طرح پاییزی داتیس خودرو

  گروه بنگاه‌ها: داتیس‌خودرو، نماینده انحصاری هایکو اسپورتیو آلمان با فرارسیدن فصل پاییز، طرح ویژه بازدید انواع خودروهای وارداتی، سواری ولوو و خودروهای هیبریدی را آغاز کرده و در این راستا تخفیفاتی را نیز در نظر گرفته است.در این طرح، به مراجعه‌کنندگان ۳۰ درصد تخفیف در خدمات تعمیرگاهی، ۱۰ درصد در تامین قطعات اصلی و ۱۵ درصد در خدمات صافکاری و نقاشی بدنه خودرو ارائه می‌شود.

بیشتر