آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۳۵

 • جهت‌گیری واردات قطعات منفصله

  دنیای‌اقتصاد: براساس آمار منتشر شده توسط گمرک در ۶ ماه ابتدایی سال‌جاری، قطعات منفصله برای تولید خودروهای سواری همچنان در سر لیست واردات به کشور قرار داشته است. طی این مدت در مجموع ۹۷۸ میلیون دلار انواع قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری با حجم موتور ۲۰۰۰ سی‌سی و با ساخت داخل ۱۴درصد و کمتر از ۳۰ درصد به کشور وارد شده است.
 • مشارکت خارجی، تنها راه رشد قطعه‌سازی

  دنیای اقتصاد: موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی به این موضوع پرداخته که قطعه‌سازان کشور تنها در صورت مشارکت با برندهای معتبر خارجی می‌توانند توان کمی و کیفی خود را توسعه بدهند. این در شرایطی است که در حال حاضر با وجود تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا علیه زنجیره خودروسازی کشور، قطعه‌سازان عملا امکان مشارکت و همکاری با خارجی‌ها را در مقطع فعلی و در سطحی گسترده و اثرگذار ندارند.
 • اذعان سوبارو به دروغ‌ پردازی

  دنیای اقتصاد: برای نخستین بار یک خودروساز ژاپنی اذعان کرده که درباره اطلاعات مربوط به ایمنی محصولات خود دروغ‌پردازی کرده است. مقامات شرکت خودروسازی سوبارو در نشست خبری اعلام کرده‌اند که برخی اطلاعات منتشر شده درباره سیستم ترمز و فرمان محصولات خود دروغ بوده است.
 • ادامه سلطه جنرال‌موتورز در آمریکا

  دنیای اقتصاد: در حالی که روند سقوط ارزش سهام تسلا ادامه دارد، جنرال‌موتورز بار دیگر توانست لقب «با ارزش‌ترین» شرکت خودروسازی در آمریکا را به خود اختصاص دهد. در حالی که روز جمعه ارزش سهام تسلا با کاهش ۱۴ درصدی مواجه شده است اطلاعات بلومبرگ نشان می‌دهد که ارزش سهام جنرال‌موتورز به بیش از ۴/ ۴۷ میلیارد دلار رسیده است.
 • فراخوان ۳۴ هزار خودروی آلفا‌رومئو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آلفا‌رومئو اعلام کرده است که بنا دارد ۳۴ هزار و ۳۵۹ دستگاه از خودروهای مدل جولیا ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و همچنین شاسی‌بلند‌های استلویو را به دلیل احتمال گرمایش بیش از حد مبدل‌های کاتالیستی آنها، فراخوان دهد. این نقص فنی حتی ممکن است در مواردی به آتش‌سوزی در این خودروها منجر شود.
 • سنگ‌اندازی به جای کمک به صنعت خودرو

  ایسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در شرایطی که آمریکا خودروسازی ایران را مورد تحریم قرار داده است، برخی نهادهای داخلی مانند شورای رقابت، به جای کمک به این صنعت، بر سر راه آن سنگ‌اندازی می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر