آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۳۶

 • رمزگشایی تغییر رفتار رنو در ایران

  دنیای اقتصاد: تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا در شرایطی شرکت‌های خودروساز خارجی را از کشور راند که در این بین، رنویی‌ها رفتاری متفاوت از گذشته را بروز داده و گویا قرار است تولید در ایران را به‌طور کامل متوقف کنند.
 • واردکنندگان در انتظار تایید اصالت ثبت‌سفارش

  دنیای اقتصاد: بعد از کش‌وقوس‌های فراوان، بالاخره وزارت صنعت تکلیف مابه‌التفاوت ارزی را برای آن دسته از واردکنندگان خودرو که با ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام به واردات کرده بودند، مشخص کرد.
 • افت نسبی صادرات خودروی چین

  دنیای اقتصاد: با افزایش تنش‌های تجاری میان پکن و واشنگتن، سفارش صادرات خودروهای تولید شده در چین کاهش یافته است. بنابر آمارهای اعلام شده، میزان صادرات خودروی چین از ۴/ ۴۹‌درصد خودروهای تولید شده در ماه آگوست به ۴۸ درصد کاهش یافته است. درصد کمتر از ۵۰ نشان‌دهنده کاهش قابل توجه صادرات خودروی چین به حساب می‌آید.
 • جدل کالیفرنیا و ترامپ در آلایندگی خودروها

  دنیای اقتصاد: مراجع ایالت کالیفرنیا جمعه گذشته طرحی را به تصویب رساندند که رانندگان را ملزم می‌کند به استاندارد‌های آلایندگی که در دوره باراک اوباما تصویب شده بودند پایبند بمانند. این در حالی است که دولت ترامپ قوانین جدیدی را اجرایی کرده که استانداردهای آلایندگی گذشته در این کشور را تضعیف می‌کند. این اقدام یکی دیگر از نشانه‌های اختلاف میان اغلب ایالت‌های پرجمعیت با سیاست‌های دولت ترامپ است.
 • فراخوان جنرال‌موتورز در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت آمریکایی جنرال‌موتورز در چین بالغ بر ۳/ ۳ میلیون دستگاه خودروی بیوک، شورولت و کادیلاک را به‌دلیل نقص فنی در سیستم تعلیق فراخوان داد.
 • تولید ملی؛ رمز پیروزی در جنگ اقتصادی

  سایپانیوز: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم یادواره شهدای صنعت که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت: کارکنان حوزه صنعت، رزمندگان خط مقدم مبارزه با دشمن هستند و در این جنگ تمام‌عیار اقتصادی فقط با تولید ملی می‌توانیم در برابر هجوم دشمنان، کشور را ایمن کنیم.جهرودی افزود: جمهوری اسلامی در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹برابر هجمه ای قرار گرفت که تمام استکبار در مقابل ما قرار داشت؛ چون انقلاب اسلامی ایران حرف متفاوتی با جهانیان داشت و آن فاصله گرفتن از استکبار جهانی بود.
 • بازار داغ فروش کد ملی برای ثبت‌نام خودرو

  دنیای اقتصاد: با آغاز طرح پیش‌فروش محصولات ایران خودرو بازار خرید و فروش کد ملی در سایت‌های اینترنتی رونق پیدا کرده به‌نحوی‌که مردم در قبال دریافت مبالغی حاضر به ثبت‌نام خودرو با کد ملی خود برای افراد دیگر هستند.
 • «خدمات صنعت خودرو» در کشور

  سياووش مهرآيين كارشناس خودرو
  خودروسازی برای اولین بار در سال ۱۳۲۶ با ورود شاسی اتوبوس از آمریکا به ایران و راه‌اندازی اتاق‌سازی اتوبوس، در کشور شکل گرفت و ۳۰ سال بعد این اتاق‌سازی به نام «ایران پیما» ثبت شد؛ این همان مسیری بود که کمپانی ولوو آن را طی کرد. در سال‌های بعد خودروسازی ایران شاهد اتفاقات گوناگونی مانند ورود قطعات SKD فیات، مونتاژ آن و شکل‌گیری خودروسازان کوچک و نوپا مانند «ایران جیپ» در سال ۱۳۳۵ بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر