آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۰۰

 • بازار خودرو در انتظار تصمیم رئیس‌جمهوری

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که هزینه تولید زنجیره خودروسازی کشور به دلایلی از جمله قطع یارانه ارزی و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه داخلی، افزایش شدیدی را به خود می‌بیند، خودروسازان بزرگ داخلی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، خواستار آزادسازی قیمت خودرو شده‌اند.
 • رشد تولید خصوصی‌ها درتیر ماه

  دنیای اقتصاد: آمار تولید خودروسازان در تیرماه اعلام شد. براساس آمارهای منتشرشده در چهار ماه اول سال، خودروسازان خصوصی در مجموع ۴۹ هزارو‌۱۸۵ خودرو تولید کردند که این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. در مدت مشابه سال قبل در مجموع خودروسازان خصوصی توانسته بودند ۳۹ هزار و ۵۶۶ دستگاه خودرو روانه بازار کنند.
 • فراخوان فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن تعداد ۴۵ هزار خودرو تیگوان ۲۰۱۸ خود را به‌دلیل وجود نقص فنی در لامپ‌های ال‌ای‌دی آنها فراخوان داد. سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرده است که محفظه این ال‌ای‌دی‌ها می‌تواند دچار حریق شود. این موضوع منجر به آن شد تا این خودروساز آلمانی به مالکان ۴۵ هزار خودروی شاسی‌بلند تیگوان فراخوان دهد.
 • کاهش پلت‌فرم‌های فورد

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد بنا دارد تا تعداد پلت‌فرم‌های خود را به پنج پلت‌فرم کاهش دهد. این اقدام در جهت تصمیم این شرکت برای افزایش سوددهی با افزایش تعداد خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور به‌جای خودرو‌های خانوادگی نیمه لوکس انجام خواهد شد. این اقدام همچنین طی ۵ سال آتی می‌تواند هزینه‌های فورد را تا ۲۵ میلیارد دلار کاهش دهد.
 • ورود تسلا به استرالیا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تسلا قصد دارد ظرف ۶ ماه آینده خودرو مدل ۳ خود را روانه بازار‌های خارج از آمریکای شمالی کند. نخستین مقصد مدل ۳ تسلا استرالیا و نیوزیلند خواهند بود.
 • ثبت‌نام ۲۷۴ هزار نفر در طرح‌های فروش ایران‌خودرو از ابتدای امسال

  ایکوپرس: معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون با اجرای ۲۴ بخشنامه فروش فوری، اقساطی، قطعی و پیش‌فروش محصولات، زمینه ثبت‌نام و واگذاری ۲۷۴ هزار دستگاه خودرو برای مشتریان فراهم شده است.مصطفی خان‌کرمی گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر اقتصاد کشور و به تبع آن صنعت خودرو، شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم شرایط بازار و تامین نیاز مشتریان حقیقی از تمام توان خود در طرح‌های فروش و پیش‌فروش استفاده کرده و از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود ۲۷۴ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند.وی افزود: با توجه به اینکه فروش خودرو یک روند پیوسته است، در سال ۱۳۹۶ نیز برای پاسخگویی به نیاز مشتریان حدود ۳۵۰ هزار ثبت‌نام با موعد تحویل سال ۱۳۹۷ انجام داده است.
 • راهکارهایی برای آزادسازی قیمت خودرو

  ایسنا: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قیمت خودرو و سایر کالاهای وابسته به ارز متاثر از قیمت ارز در بازار دوم، افزایشی خواهد بود. محمدرضا منصوری گفت: قیمت خودرو متاثر از هزینه تمام‌شده تولید است. وقتی خودروساز برای تامین مواد اولیه، ارز مورد نیازش را به قیمت بازار تهیه می‌کند حتما هزینه تمام‌شده خودرو نیز افزایش می‌یابد.
 • به‌دنبال تولید مشترک با خودروسازان جهانی هستیم

  گروه بنگاه‌ها: هدف ما در فاز اول واردات برندهای معروف دنیا و در فاز دوم، بومی‌سازی، تولید مشترک و ایجاد ارزش افزوده است. میلاد علینقی، مدیرعامل هلدینگ داتیس با اعلام این مطلب گفت: هدف ما از تاسیس مجموعه داتیس، ارائه سبک جدیدی از تجارت در اقتصاد ایران است.

بیشتر