آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۹۹

 • حرکت معکوس چینی‌ها در خودروسازی ایران

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار تولید خودروهای داخلی در شرایطی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد که طبق آن، بیشتر محصولات سواری داخلی با کاهش تیراژ مواجه شده‌اند، اما مدل‌های چینی در مجموع روندی افزایشی داشته‌اند.
 • راهکاری برای جبران نقص قطعات

  دنیای اقتصاد: نزدیک به یک هفته از آغاز تحریم‌های یکجانبه ایالات‌متحده علیه صنعت خودرو کشور می‌گذرد. در همین مدت‌کم تحریم‌ها تاثیر خود را روی خطوط تولید گذاشته است و بر اساس اعلام معاون وزیر صنعت حدود ۳۲ هزار خودرو به‌دلیل نقص در تامین قطعات در پارکینگ‌های خودروسازان زمین‌گیر شده است. محسن صالحی نیا گفته، براساس برنامه‌ای که خودروسازان به وزارت صنعت ارائه داده‌اند، کسری قطعات در خطوط تولید خودروسازان اواسط شهریورماه مرتفع می‌شود.
 • آغاز فروش پورشه ماکان در چین

  دنیای اقتصاد: در اقدامی کم‌سابقه برای خودروسازی آلمان شرکت پورشه فروش خودرو جدید ماکان را پیش از بازارهای دیگر در چین آغاز کرده است.
 • ساخت ۱۰ خودرو جدید از سوی تاتاموتور

  دنیای اقصاد: تاتاموتور، خودروساز هندی قصد دارد تا ۵ سال آینده ۱۰ تا ۱۲ مدل جدید از خودروهای خود را روانه بازار کند. مدل‌های جدیدی که قرار است از سوی این شرکت خودروساز معرفی شود شامل کلاس‌های متفاوت خواهد بود و بر پایه پلت‌فرم‌های آلفا و امگا است که در نمایشگاه اتواکسپو سال ۲۰۱۸ به نمایش درآمدند. این پلت‌فرم‌ها طرح‌های مفهومی X۴۵ و H۵X را شامل می‌شوند.
 • سوبارو فراخوان داد

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی سوبارو به دلیل وجود جوشکاری نامناسب در ستون B، ۲۹۳ دستگاه از خودروهای خود را فراخوان داد. این خودروساز ژاپنی اعلام کرده است که در صورت وجود این نقص در بدنه خودروهای خود به مالکان آنها خودروی اسند مدل ۲۰۱۹ را تحویل می‌دهد.
 • احتکار و پیش‌فروش تقلبی خودروسازان صحت ندارد

  ایرنا: صنعت خودرو کشور در ماه‌های گذشته فراز و نشیب فراوانی را تجربه کرد؛ خروج یک‌طرفه آمریکا از برجام و در پی آن زمزمه‌ها و احتمال کاهش یا قطع همکاری برخی شرکای خارجی خودروسازان ایرانی و نیز موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت خودروهای تولید داخل که کمتر از ۴۵ میلیون تومان قیمت دارند، سبب افزایش قیمت در بازار شد.همچنین قطعه‌سازان در گفت‌وگوهای متعدد با رسانه‌ها، همواره خواهان تخصیص ارز رسمی به واردات قطعه برای انبار کردن آنها و پاسخگویی به نیاز مشتریان بودند.
 • قطعات خودرو در صدر فهرست کالاهای وارداتی

  فارس: بررسی ۱۵ قلم کالای عمده وارداتی نشان می‌دهد که ۴‌ردیف به قطعات منفصله برای تولید انواع خودروی سواری اختصاص دارد و در مجموع در چهار ماه نخست سال‌جاری قطعات منفصله برای تولید اتومبیل سواری در صدر فهرست واردات قرار گرفته است.بر اساس گزارش گمرک ایران، بررسی آمار تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد طی چهار ماه نخست سال‌جاری قطعات خودرو در صدر فهرست اقلام عمده وارداتی به کشور قرار گرفته است، در این مدت ۷۲۶ میلیون دلار قطعات منفصله برای تولید اتومبیل سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۱۴ درصد تا کمتر از ۳۰ درصد به کشورمان وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴/ ۱۳۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد، واردات این کالا در مجموع۷۸/ ۴ درصد از سهم ارزشی کل واردات کشور را شامل می‌شود.

بیشتر