آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۹۷

 • نقاط اثرتحریم در صنعت خودرو

  دنیای اقتصاد: با بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران، این صنعت بزرگ، عصری جدید پر از سختی و چالش را آغاز کرده و بر این اساس، نه تنها شرکای معتبر خود را از دست داده، بلکه تیراژ و کیفیت محصولاتش نیز رو به نزول خواهد رفت.
 • تشکیل فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان در مجلس

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که قطعه‌سازان کشور رقمی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از خودروسازان طلبکارند و با مشکلات مالیاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، به تازگی فراکسیونی در مجلس شورای اسلامی به‌منظور حمایت از صنعت قطعه کشور، تشکیل شده است.
 • کاهش فروش خودرو در چین

  دنیای اقتصاد: بنابر اعلام سازمان توزیع خودرو چین(CAAM) فروش خودرو در این کشور در ماه جولای نسبت به سال گذشته با کاهش ۴ درصدی روبه‌رو بوده است. در ادامه نگرانی‌های موجود در رابطه با اعمال تعرفه‌های خودرو از سوی آمریکا فروش یکی از خودروسازهای آمریکایی در چین با کاهش روبه‌رو بوده است. این در حالی است که مقامات این سازمان تصریح کرده‌اند که کاهش فروش خودرو در چین بنابر دلیل وجود مشکلاتی در امر تولید این خودروساز آمریکایی بوده است و ارتباطی با تنش‌های تجاری اخیر میان واشنگتن و پکن ندارد.
 • نگرانی شرکت آیسین از تنش‌های تجاری

  دنیای اقتصاد: شرکت آیسین سیکی ژاپن که از زیرمجموعه‌های تویوتا موتور است اعلام کرده که اعمال تعرفه‌های جدید خودرو از سوی آمریکا می‌تواند بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد ین(۲۷۰ تا ۳۶۰ میلیون دلار) بر فروش این شرکت تاثیر بگذارد. کیوتاکا ایسه رئیس شرکت آیسین تاکید کرد که هرگونه تغییرات در تعرفه‌های خودرو از سوی ایالات‌متحده بسیار نگران‌کننده خواهد بود.
 • هوندا فراخوان داد

  دنیای اقتصاد: شرکت هونداموتور قرار است بیش از ۶۹ هزار دستگاه دیگر از خودرو‌های شاسی‌‌بلند اسپرت خود را بنابر دلیل نقص فنی در موتور خنک‌کننده فراخوان دهد. این در حالی است که این شرکت ژاپنی پیش‌تر نیز به‌دلیل همین موضوع مجبور به فراخوان صد‌ها هزار از این مدل خودرو در چین شده است.
 • تشت رسوایی خودروسازان ژاپنی افتاد

  ايسنا: وزارت حمل‌ونقل ژاپن اعلام کرد شرکت‌های خودروسازی مزدا و سوزوکی تست و آزمایش‌های مصرف بهینه سوخت و کاهش انتشار آلاینده‌ها را به درستی انجام نداده‌اند.
 • ورود پیکاپ‌های آمیکو به مدار تولید

  گروه بنگاه‌ها: در مجموع ۶ تیپ خودروی پیکاپ در سبد محصول گروه صنعتی آمیکو قرار دارد که در آینده‌ای نزدیک وارد مدار تولید خواهند شد.
 • تحویل خودروهای رنو در هفته‌های آتی

  بنابر اظهار مدیر فروش و بازاریابی شرکت نگین خودرو، تحویل خودروهای رنو در هفته‌های آتی از سر گرفته خواهد شد. آرش آریا با اعلام این خبر درخصوص مراحل پیش‌رو برای تحویل خودروها افزود: عملیات حمل خودروهای رنو کولئوس، تلیسمان و داستر به ایران که با ارز دولتی خریداری شده‌اند رو به اتمام بوده و شرکت نگین خودرو تشریفات گمرکی و ترخیص را آغاز کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر