آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۹۳

 • دو روی سکه آزادسازی قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: موضوع آزادسازی قیمت خودرو، با نامه انجمن خودروسازان به وزیر صنعت، معدن و تجارت بار دیگر به صدر اخبار مرتبط با این صنعت بازگشت. در شرایطی که از چهار سال گذشته و همزمان با حضور شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو، دست‌اندرکاران این صنعت خواستار آزادسازی قیمت‌ها بوده و این اقدام را سبب حل مشکلات خودروسازی کشور می‌خوانند این سوال مطرح می‌شود که سود و زیان مصرف‌کنندگان از آزادسازی قیمت‌ها چیست؟ و اینکه با احتمال اقدام شورای اقتصاد مبنی‌بر خروج خودرو از کالاهای انحصاری، چه سرنوشتی در انتظار طرف تقاضا یا مصرف‌کننده واقعی بازار خودرو خواهد بود؟در شرایط کنونی که تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان آغاز شده و نرخ ارز نیز روند صعودی به خود گرفته، تقاضا در بازار خودرو با بحرانی بی‌سابقه روبه‌رو است. مصرف‌کنندگان واقعی قادر به خرید محصول موردنظر خود با قیمت مناسب نیستند و این در شرایطی است که دامنه نوسانات قیمتی در بازار از ماه به روز رسیده و شاهد هستیم که هر روز قیمت‌ها در بازار تغییر می‌کند.
 • آمار جدید از پرونده تخلف در واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: حواشی پرونده تخلف در واردات خودرو همچنان ادامه دارد و آن طور که یک منبع آگاه به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید، در جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد دقیق خودروهای توزیعی در بازار مشخص شده است.
 • نسل جدید کامیون‌های برقی تویوتا

  دنیای اقتصاد: شرکت تویوتا موتور به‌تازگی نسل دوم نسخه‌ کامیون‌های برقی خود تحت عنوان «بتا» را معرفی کرده است. درصد آلایندگی این کامیون برقی نزدیک به صفر است.
 • افت ۱۶ درصدی فروش خودرو در ترکیه

  دنیای اقتصاد: نرخ فروش خودرو و وسایل نقلیه سبک در ترکیه در هفت ماهه سال ۲۰۱۸ نسبت به همین زمان در سال گذشته با کاهش ۱۷ درصدی روبه‌رو بوده است.
 • سرمایه‌گذاری سوزوکی در تویوتای هند

  دنیای اقتصاد: شرکت ماروتی‌سوزوکی که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت سوزوکی ژاپن در هند فعالیت می‌کند قرار است مبلغی بالغ‌بر یک میلیارد دلار را در کارخانه تویوتا در هند سرمایه‌گذاری کند. این سرمایه‌گذاری در راستای افزایش ظرفیت این شرکت از تولید ۱۵۰ هزار دستگاه در سال است. انتظار می‌رود این اقدام منجر به افزایش میزان تولید تویوتا در هند به‌ویژه در بخش خودرو‌های شاسی‌بلند‌ و هاچ‌بک شود.
 • رنو بر سر دو راهی رفتن و نرفتن از ایران

  ایسنا: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رنوی فرانسه بازار خودروی ایران را مناسب می‌داند؛ اما چشم‌انتظار آینده روابط سیاسی - اقتصادی ایران و آمریکا برای ماندن یا رفتن است.ولی ملکی با بیان این مطلب اظهار کرد: باید بپذیریم مراودات سیاسی و اقتصادی خودروسازان اروپایی با آمریکا بسیار بسیار بیشتر از ایران است و خیلی طبیعی است که برندهای خودروسازی فرانسوی نیز به همین دلیل کشور را ترک کنند.
 • دلیل اختلاف ۷۵ درصدی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار

  فارس: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به اختلاف ۷۵‌درصدی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار گفت: کاهش عرضه و فروش خودروی کارتکسی ازسوی شرکت‌های خودروسازان زمینه افزایش قیمت‌ها را ایجاد کرده است. سعید موتمنی با اشاره به اختلاف شدید قیمت خودرو از کارخانه تا بازار گفت: اوضاع بازار خودروهای داخلی چندان خوب نیست و در ۲۰ روز گذشته خودروسازان خودروهای چندانی تحویل نداده‌اند.
 • رشد شدید قیمت در بازار لوازم یدکی

  تسنیم: رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با انتقاد از اینکه نظارت جدی در خرید و فروش قطعات در بازار وجود ندارد، گفت: قیمت قطعات یدکی خودرو از ۱۵۰ تا ۳۰۰ درصد در خودروهای داخلی و خارجی افزایش پیدا کرده است.
 • تکمیل پژوپارس‌های ناقص ایران‌خودرو

  ایکوپرس: شرکت ایران‌خودروی فارس طی چهار ماه نخست سال‌جاری ۵ هزار دستگاه پژو پارس تولید و روانه بازار کرده است. علی کریمی، مدیرعامل شرکت ایران‌خودروی فارس با بیان این مطلب گفت: از ابتدای تیرماه سال‌جاری به‌دلیل عدم تامین قطعه ازسوی برخی قطعه‌سازان یک هزار و ۵۰۰ دستگاه پژو پارس با کسری تولید مواجه و در پارکینگ این شرکت پارک شده‌اند. وی تاکید کرد: این خودروها در انتظار تامین قطعاتی از جمله کیسه هوا ، جلو آمپر و فنر چرخشی هستند. کریمی تاکید کرد: براساس تمهیدات انجام‌شده، از هفته آینده خودروهای موردنظر به مرور تکمیل و به بازار عرضه خواهند شد. مدیرعامل ایران‌خودروی فارس تصریح کرد: اساسا تمامی این خودروها در انواع روش‌های فروش و پیش‌فروش ایران‌خودرو فروخته شده و احتکار آن بی‌معناست و ما به‌‌دنبال تحویل هرچه زودتر محصولات به مشتریان هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر