آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۸۰

 • کیفیت خودروهای داخلی در چاله تحریم

  دنیای‌اقتصاد: سطح کیفیت خودروهای تولید داخل چندان مطلوب نیست، این ادعا را جداول ماهانه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اثبات می‌کند. این در شرایطی است که بحث تحریم‌ها، مشکلات بیشتری را در کیفی‌سازی محصولات تولیدی ایجاد خواهد کرد. تجربه تحریم‌های اوایل دهه ۹۰ صنعت خودروی کشور نشان می‌دهد، علاوه‌بر کاهش تیراژ در این بخش، کیفیت محصولات تولید شده هم با افت همراه بوده است. آنچه مشخص است در دوران تحریم، بنگاه‌های تولیدی پاسخگوی تقاضای موجود در بازار بودند حال آنکه توجه به مسائل مرتبط با کیفیت در آن دوران مغفول ماند.
 • تحریم‌های داخلی علیه خودروسازی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که حدود دو هفته به آغاز تحریم صنعت خودروی ایران از سوی آمریکایی‌ها باقی مانده، گویا تحریم‌های داخلی علیه صنایع قطعه و خودروی کشور زودتر فعال شده‌اند.
 • ایمن‌ترین خودروها معرفی شدند

  دنیای اقتصاد: موسسه تضمین ایمنی بزرگراه‌های آمریکا فهرست خودروهایی که واجد دریافت نشان «انتخاب ایمن پلاس» بودند را اعلام کرد. به گزارش نشریه نیویورک دیلی‌نیوز در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۱ مدل خودرو واجد دریافت این نشان تشخیص داده شده‌اند. ملاک انتخاب در این بررسی نتایج تصادف رو‌در‌رو، برخورد از کنار، آزمایش واژگونی و نیز وضعیت چراغ‌های جلوی خودرو بوده است.
 • چراغ سبز چین به فولکس‌واگن و بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: دولت چین به شرکت‌های خودروسازی فولکس واگن و بی‌ام‌و اجازه داد پیش از حذف رسمی سقف مالکیت خودروسازان خارجی، سهام شرکای چینی خود در شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک را خریداری کنند.
 • چرخش تعرفه‌ای ولوو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد برای دور زدن تعرفه‌های واردات آمریکا، فرآیند تولید خودروی ایکس سی۶۰ را از چین به اروپا منتقل خواهد کرد.
 • پرشیا خودرو ارز دولتی نگرفته است

  گروه بنگاه‌ها: به‌دنبال انتشار اخباری مبنی‌بر اینکه شرکت پرشیا‌خودرو به‌رغم دریافت ارز دولتی، گران‌فروشی می‌کند، روابط عمومی این شرکت در اطلاعیه‌ای دریافت هرگونه ارز دولتی را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است: حدود سه هفته پیش وزارت صمت و سپس بانک مرکزی لیست اسامی شرکت‌های نماینده وارد‌کننده خودرو و وارد‌کنندگان متفرقه‌ای که ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی را در دو ماه گذشته دریافت کرده‌اند منتشر کرد و در این لیست هیچ اشاره‌ای به پرشیا خودرو نشده بود. پرشیا خودرو جز معدود شرکت‌هایی است که ارز دولتی برای پرداخت هزینه خرید خودروهای خارجی دریافت نکرده است و خود از معترضان به عدم دریافت ارز دولتی بوده است درحالی که برخی وارد‌کنندگان ارز با نرخ دولتی را دریافت کرده‌اند.
 • داتیس خودرو نماینده رسمی برند هایکو شد

  گروه بنگاه‌ها: وزارت صنعت، معدن و تجارت رسما داتیس خودرو را به‌عنوان نماینده انحصاری برند هایکو اسپورتیو تایید کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر