آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۰۸

 • خودروسازی اروپا در بزنگاه برگزیت

  آناهیتا پولاد
  دنیای اقتصاد: خودروسازی در سراسر دنیا از تحولات سیاسی متاثر می‌شوند. تغییرات پرشتاب این صنعت، خودروسازان را به سوی زنجیره‌های تامین بین‌المللی سوق داده است و تغییر تعرفه‌های واردات، ممنوعیت یا تسهیل واردات از مبدایی خاص و پیمان‌های تجاری سرنوشت خودروسازان را در هر کشور تغییر می‌دهند. جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا سال گذشته در جریان یک همه‌پرسی به تصویب رسید. در زمان همه‌پرسی کمتر کسی به عواقب این تصمیم برای خودروسازان انگلیسی توجه می‌کرد، اما با گذشت قریب به یک سال، ابعاد تاثیرات این تصمیم آشکار می‌شود. کارشناسان عقیده دارند درصورتی‌که انگلستان با رایزنی‌های دیپلماتیک خودروسازان را از پرداخت تعرفه‌ها مستثنی نکند صنعت خودرو در این کشور رو به زوال خواهد رفت. بیش از ۹۰۰ هزار انگلیسی در صنایع خودرو این کشور مشغول به‌کارند که ممکن است مشاغل خود را از دست بدهند.
 • افزایش۱۵ درصدی تولید خودرو در سال ۹۶

  دنیای اقتصاد: روز گذشته وزارت صنعت معدن و تجارت آخرین آمار مربوط به تولید خودرو در ۱۲ ماهه سال گذشته را منتشر کرد. طبق این آمار تولید خودرو در مدت زمان مذکور نسبت به ۱۲ ماهه ۹۵ با رشد ۷/ ۱۳ درصدی همراه بوده و از یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۳۷۷ دستگاه در ۱۲ ماهه ۱۳۹۵ به یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۷۹۹ دستگاه افزایش یافت.
 • کوچ مشتریان از بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: رکود بر بازار خودروی ایران در شرایطی سایه‌ای سنگین افکنده که از نمایندگی‌های فروش خودروسازان بوی رونق به مشام می‌رسد.
 • بازندگان کسادی بازار اروپا

  دنیای اقتصاد: شرکت‌های خودروسازی نیسان، فورد و فیات در ماه مارس شاهد افت فروش محصولاتشان در بازارهای اروپایی بودند.
 • لوگوی جدید فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن نشان تجاری خود را تغییر خواهد داد.
 • برنامه هوندا در نمایشگاه پکن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هوندای ژاپن اعلام کرد خودروی هیبریدی «آکورا سی‌دی‌ایکس» در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی خواهد شد.
 • هفتمین نمایشگاه خودرو در تهران برگزار می‌شود

  تسنیم: اولین نشست شورای سیاست‌گذاری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو ایران پس از یک دهه توقف با شعار «صنعت خودرو؛ خلاقیت و نوآوری»، با حضور نمایندگان انجمن‌ها و شرکت‌های صنعت خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
 • دستگاه‌های دولتی از خرید خودرو سواری خارجی منع شدند

  ایرنا: براساس ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۷ و با هدف تحقق شعار سال، خرید هرگونه خودرو سواری خارجی ازسوی دستگاه‌های دولتی ممنوع است.طبق تبصره ۲۳ ضوابط اجرایی قانون بودجه امسال که به ‌تازگی ابلاغ شده، خرید خودرو سواری داخلی ازسوی دستگاه‌های اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات و در سقف اعتبار مجاز است.همچنین در تبصره این ماده آمده است: موارد استثنا پس از تایید کمیسیون نحوه استفاده از اتومبیل‌های دولتی و فروش اتومبیل‌های زائد، به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
 • خودروساز آلمانی در فکر فروش زیرمجموعه‌ها

  هفته گذشته گروه خودروسازی فولکس واگن Herbert Diess را به عنوان مدیرعامل جدید خود منصوب و جانشین ماتیاس مولر کرد. Diess مسوولیت ساده‌سازی اجتماع پیچیده گروه خودروسازی فولکس واگن و اطمینان از سوددهی این خودروساز را بر عهده دارد. یکی از راه‌ها برای رسیدن به هر دوی این اهداف، فروش برخی برندهای این خودروساز است تا سبد محصولاتی کمتر اما متمرکزتر داشته باشد. به‌نظر می‌رسد این همان چیزی است که Diess نیز در سر دارد؛ زیرا اعلام کرده تمام گزینه‌ها از جمله فروش برندها یا سرمایه‌گذاری در آنها را بررسی خواهد کرد.

بیشتر