آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۰۴

 • چوب ارز لای چرخ خودروهای پسابرجامی

  دنیای اقتصاد: توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام اگرچه فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی در خودروسازی ایران پدید آورد، اما بی‌ثباتی مولفه‌های اقتصادی در داخل، به‌خصوص «نرخ ارز»، اجازه اخذ تصمیمات پایدار را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه «قیمت‌گذاری»، به برندهای جهانی حاضر در صنعت خودرو کشور نمی‌دهد.
 • تکذیب قاچاق خودرو

  دنیای اقتصاد: پنج‌شنبه گذشته در شرایطی فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف باند قاچاق خودرو در این استان خبر داد که مدیرکل گمرک شهید باهنربندرعباس، دیروز این موضوع را تکذیب کرد.
 • تحول تاریخی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: مدیر جدید گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان معرفی شد. به گزارش رویترز، هربرت دایس مدیر پیشین بی‌ام‌و به‌عنوان مدیر جدید این گروه و جانشین ماتیاس مولر معرفی شد. این تغییر یکی از گام‌های برنامه تحول گسترده فولکس‌واگن عنوان شده است.
 • دوئل مرسدس بنز و تسلا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد یک خودروی تمام برقی مرسدس بنز به بازار خواهد آمد. به گزارش بلومبرگ عرضه این سدان بزرگ که با نام «ای کیو اس» شناخته می‌شود، بخشی از برنامه دایملر برای ارائه ۱۰ خودروی برقی تا سال ۲۰۲۲ خواهد بود.
 • حمایت آلمانی‌ها از برقی‌سازی

  دنیای اقتصاد: وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد دولت این کشور آمادگی دارد از تولید کنندگان داخلی باتری‌های برقی حمایت کند.
 • ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه هیبریدی‌ها

  تسنیم: وزیر صنعت، معدن و تجارت، از ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی خبر داد. محمد شریعتمداری، با اشاره به مصوبه جدید دولت برای تعرفه خودروهای هیبریدی، اظهار کرد: مصوبه قبلی دولت که فاصله تعرفه خودروهای هیبریدی مختلف را کم کرده و شرایطی را فراهم کرده بود که شاید اشتیاق برای ورود خودروهای هیبریدی کم شده بود تغییر یافت. وی با بیان اینکه با مصوبه جدید دولت فاصله بین انواع مختلف بیشتر شد، افزود: این مصوبه به این منظور تصویب شد که خودروهای هیبریدی تولید شده به‌صورت سه نوع موازی، سری و سری موازی را مورد حمایت قرار دهیم.وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: بهترین نوع آن عینا شبیه خودروهای برقی شده و مابقی با نرخ سود تعرفه ترجیحی نسبت به خودروهایی که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند امکان ورود پیدا می‌کنند و این مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.
 • هشدار سایپا درباره امدادخودروهای متفرقه

  سایپانیوز: مدیرعامل امدادخودرو سایپا نسبت به حضور رو به افزایش امدادخودروهای متفرقه هشدار داد. بهزاد پناهی، امدادخودروهای متفرقه را بلای جان مردم دانست و اظهار کرد: طبق گزارشات و همان‌گونه که در شبکه‌های اجتماعی نیز دیده شده در بعضی از جاده‌ها و پیچ‌های خطرناک برخی از این امدادگرنماها با دستکاری سطح جاده سبب می‌شوند تا خودروهای عبوری دچار لغزش و سانحه شده، تا پس از آن نسبت به حمل این خودروها و دریافت وجه اقدام کنند. به گفته وی در برخی موارد امدادگران متفرقه با تهدید و حمله با سلاح سرد به امدادرسانان مجاز باعث زخمی شدن آنها شده‌اند و به این ترتیب در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی کشور به‌منظور جلوگیری از فعالیت امدادگران رسمی و حضور انحصاری در برخی محورها، ایجاد رعب و وحشت می‌کنند. مدیرعامل امدادخودرو سایپا ضمن اعلام اینکه خرید بسته‌های خدمت سایپا اختیاری است، ادامه داد: علاوه‌بر‌این اتفاقات و همان‌گونه که بارها هشدار داده‌ایم سودجویان دیگری هم وجود دارند که به شهروندان امداد جعلی می‌فروشند؛ این افراد به اسم امداد خودروهای رسمی با شهروندان تماس گرفته و با فریب‌های مختلف از آنها درخواست وجه می‌کنند، درحالی‌که هیچ ارتباطی با امداد خودروهای رسمی ندارند.
 • آمار جدید از شماره‌گذاری خودرو

  فارس: رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: در سال گذشته ۳/ ۵ میلیون خدمات شماره‌گذاری و نقل‌و‌انتقال در کشور ارائه شد که از این میزان حدود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار خدمت در حوزه خودرو بوده است. سرهنگ علی محمدی با بیان اینکه در سال گذشته ۳/ ۵ میلیون خدمات شماره‌گذاری و نقل‌و‌انتقال در کشور ارائه شد، گفت: از این میزان حدود ۵ میلیون و ۱۰۰هزار خدمت در حوزه خودرو و حدود ۲۰۰ هزار خدمت در حوزه موتورسیکلت ارائه شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر