آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۰۳

 • دور باطل حمایتگری در خودروسازی آمریکا

  آناهیتا پولاد
  دنیای اقتصاد: دولت ترامپ می‌کوشد با تحمیل استانداردهای سخت‌گیرانه زیست‌محیطی و تعرفه‌های گزاف، واردات خودروهای خارجی را محدود کند و به این ترتیب خودروسازان آمریکایی را از رقابت با همتایان خارجی در امان نگه دارد. اما چنین اقداماتی تنها موجبات نابودی خودروسازی آمریکا را فراهم خواهد کرد و در غیاب رقابت خارجی قیمت خودرو نیز به‌طور غیر‌منطقی افزایش خواهد یافت.
 • اجرای دو استاندارد اجباری در سال ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: سال ۹۸ به‌طور حتم سال سختی برای تولیدکنندگان خودرو کشور خواهد بود. سالی که خودروسازان کشور مجبور به رعایت دو استاندارد ایمنی و آلایندگی هستند و در صورت عدم اجرا با توقف شماره‌گذاری محصولاتشان روبرو می‌شوند. در این بین اگر چه رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» آخرین مهلت برای تجهیز خودروهای تولیدی به استاندارد ۸۵ گانه را دی ۹۸ اعلام کرده با این حال هنوز فعالیت جدی از سوی خودروسازان برای جایگزینی محصولات جدید با محصولات قدیمی دیده نمی‌شود. با این شرایط اگر تولیدکنندگان سر قول و قرار خود با سازمان ملی استاندارد باشند و در مهلت مقرر موفق به اجرای استانداردهای ۸۵ گانه شوند آن وقت است که از خطر حذف برخی از محصولات خود نجات خواهند یافت.
 • پرسه رکود در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو هنوز هم با رکودی سنگین دست و پنجه نرم می‌کند و در شرایطی که با حکم دولت، اوج‌گیری‌های ارز فعلا متوقف شده، قیمت برخی محصولات افزایش یافته است.
 • رونمایی ۵۰ فورد جدید در چین تا ۲۰۲۵

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فوردموتور قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ از ۵۰ مدل جدید پرده‌برداری کند تا به این ترتیب بر فروش خود در این بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان بیفزاید.
 • حملات سایبری صنعت خودرو را تهدید می‌کند

  دنیای اقتصاد: همزمان با وابستگی روزافزون خودروسازی به اینترنت، این صنعت در برابر هکرها آسیب‌پذیر شده است. در تابستان سال ۲۰۱۵ بود که خودروسازی مورد حمله مجموعه‌ای از هک‌ها قرار گرفت که طی آن قفل درب خودروها از راه دور باز شد، برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلو به کار افتاد، کنترل فرمان خودرو به دست هکر افتاد و حتی یک جیپ چروکی در مسیر خود در آزادراه متوقف شد.
 • افزایش فروش جنرال موتورز در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جنرال موتورز، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروی آمریکا، گزارش فروش خود در چین طی ماه مارس را منتشر کرد. براساس این گزارش، فروش این خودروساز در چین طی ماه مارس نسبت به ماه پیش از آن، با ۲ درصد رشد به ۳۵۳ هزار و ۳۵۶ دستگاه خودرو رسید. فروش این خودروساز همچنین طی سال منتهی به ماه مارس، نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، ۸ درصد رشد کرد و به ۹۸۶ هزار و ۵۲ دستگاه رسید.
 • قیمت خودروهای وارداتی کاهش می‌یابد؟

  ايسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه با اقدام دولت در تک‌نرخی کردن دلار و کاهش قیمت قابل‌توجه آن، قیمت خودروهای وارداتی به میزان زیادی باید کاهش یابد. امرالله امینی اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که شرکت‌های واردکننده خودرو با کمترین نوسان صعودی دلار، قیمت این محصولات را افزایش می‌دهند.
 • اعلام آمادگی ایران‌خودرو برای استاندارد یورو ۵

  ایکوپرس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی این گروه صنعتی برای ارائه محصولات جدید را براساس استاندارد آلایندگی یورو ۵ اعلام کرد.در بخشی از این نامه با اشاره به اقدامات تحقیقاتی و فنی ایران‌خودرو برای تولید خودروهای با سطح آلایندگی محدود آمده است: خوشبختانه با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجموعه زیرساخت‌های لازم در بزرگ‌ترین خودروساز کشور به‌منظور تولید و عرضه گسترده خودروهای جدید با سطح آلایندگی یورو ۵ ایجاد شده است.
 • جهش برقی خودروساز آلمانی

  بی‌ام‌و از افزایش سرمایه‌گذاری خود برای ساخت خودروهای برقی در سال جاری خبر داده و اعضای هیات‌مدیره آن ماه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی این برنامه را تایید کردند.

بیشتر