آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۰۵

 • ثبات کیفی خودروهای داخلی

  دنیای اقتصاد: آخرین گزارش کیفی خودروهای داخلی در سال ۹۶، در شرایطی منتشر شد که طبق آن، سطح کیفی خودروها به لحاظ ستاره‌بندی، تغییری در مقایسه با گزارش قبل از آن نکرده است. در این گزارش که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تهیه شده و به اسفندماه ۹۶ مربوط می‌شود، در مجموع ۳۷ خودرو سواری تولید و مونتاژ داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و طبق معمول، بر اساس بازه قیمتی و ستاره‌های کسب شده، در پنج دسته مختلف تقسیم شده‌اند.
 • فنر ثبت‌سفارش خودرو پرید

  دنیای اقتصاد: ثبت‌سفارش خودرو در دی‌ماه پارسال پس از وقفه‌ای ۶ ماهه با ابلاغ دستورالعمل هیات دولت بازگشایی شد، این در شرایطی است که به‌گفته یکی از مقامات مسوول وزارت صنعت، طی سه‌ماه پایانی سال رکورد بی‌سابقه‌ای در ثبت‌سفارش این کالا رقم خورده است.
 • پیش‌لرزه برگزیت برای جگوار

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جگوار بیش از هزار نفر از کارگران خود در انگلستان را اخراج کرده و سطح تولید در دو کارخانه را نیز پایین آورده است. به گزارش اتوموتیو نیوز نااطمینانی حاکم بر بازار انگلستان که در آستانه اجرایی شدن برگزیت شدت گرفته است، موجب شده تقاضا برای خودروهای نو طی هفت‌ماه گذشته کاهش بیابد.
 • نخستین جاده شارژ برقی

  دنیای اقتصاد: نخستین جاده برقی در سوئد گشایش یافت. خودروهای سواری و کامیون‌های برقی با حرکت در این جاده شارژ خواهند شد. به گزارش نشریه گاردین حدود ۲ کیلومتر ریل برقی در این جاده کار گذاشته شده است. شارژ خودرو با اتصال یک بازو به این ریل ممکن می‌شود. با تغییر مسیر خودرو و خروج از جاده، این بازو به‌طور خودکار جمع می‌شود.
 • چالش تحریمی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: همکاری شرکت خودروسازی فولکس‌واگن با گروه خودروسازی «گاز» روسیه ممکن است تحت تأثیر تحریم‌ها متوقف شود. به گزارش رویترز دایس، مدیر جدید گروه خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد: «هنوز مشخص نیست که همکاری ما با شرکت «گاز» مشمول تحریم‌های جدید می‌شوند یا خیر و این موضوع برای ما بسیار نگران‌کننده است.»
 • اثر تغییر تعرفه بر واردات خودرو

  ایسنا: مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت درباره‌ تاثیرات تغییر تعرفه‌های ورودی خودرو بر میزان واردات، گفت: پس از دی‌ماه و به‌دنبال ابلاغ مصوبه هیات‌وزیران ثبت‌سفارش خودروها به روال عادی ادامه داشته و حتی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر هم بوده است. علی علی‌آبادی با بیان اینکه هنوز درصد افزایش واردات خودرو در این مدت بررسی نشده، اظهار کرد: در سه ماه پایانی سال گذشته تقریبا به اندازه تمام سال ۹۵ خودرو ثبت‌سفارش شده است. مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این سوال که از این تعداد ثبت‌سفارش چه تعداد خودرو وارد کشور شده است، گفت: تعداد خودروهای وارد شده را باید از سوی گمرک پیگیری کرد. علی‌آبادی در پاسخ به این پرسش که نمایندگان مجلس تعرفه‌های واردات خودرو را بسیار بالا اعلام کرده و حداکثر تعرفه اعمال شده در دنیا را ۲۰ درصد می‌دانند، توضیح داد: میانگین تعرفه‌های ما نیز کمتر از ۲۰ درصد می‌شود و عددی بین ۱۹ تا ۲۰ درصد را در بر می‌گیرد.
 • پرداخت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان

  سایپا نیوز: قائم‌مقام ارشد مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: سال گذشته بیش از ۶ هزار میلیارد ریال از طلب‌ قطعه‌سازان با همکاری شبکه بانکی پرداخت شد و امسال هم این روند را با جدیت دنبال خواهیم کرد. محمدرضا هنری‌کیا با اشاره به بازدید هفته گذشته مدیران گروه خودروسازی سایپا از چند مجموعه قطعه‌سازی زنجیره تامین، اظهار کرد: در بازدید از شرکت‌های قطعه‌ساز و دیدار با مدیران آنها، تسریع در پرداخت مطالبات این شرکت‌ها با هدف پاسخگویی به نیاز سایپا در امر تولید مورد بررسی قرار گرفت و این گروه تصمیم دارد سیاست سال گذشته خود در این امر را با قدرت بیشتری دنبال کند.
 • برنامه برقی خودروساز ژاپنی

  میتسوبیشی به‌عنوان بخشی از اتحاد رنو نیسان، چشم به آینده‌ای برقی دوخته و اعلام کرده که در آینده خودروهایی با عملکرد بالا در حوزه فناوری برقی و هیبرید تولید خواهد کرد. یک مقام ارشد میتسوبیشی موتور آمریکای شمالی، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که آینده به خودروهای برقی اختصاص دارد و این شرکت به هر دو مدل خودروهای شارژی و تمام برقی توجه خواهد داشت. وی در مورد خودروهای برقی دارای عملکرد بالا، تاکید کرد: این مدل‌ها فرصت خوبی را فراهم می‌آورند و مهندسان ما در ژاپن به ساخت چنین محصولاتی تمایل خواهند داشت. عملکرد بالای خودروهای برقی در نهایت به پیشرفت‌هایی در تکنولوژی باتری و موتورهای برقی میتسوبیشی وابسته خواهد بود، اما این خودروساز ژاپنی به‌عنوان بخشی از اتحاد رنو- نیسان، اکنون توانایی‌های بیشتری نسبت به گذشته دارد.

بیشتر