آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۹۳

 • وقت پوست‌اندازی قطعه‌سازان

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در شرایطی برای رونمایی از کتاب «مسوولیت‌های اجتماعی ایران خودرو» راهی این شرکت شد که در سخنرانی خود، ضمن هشدار به خودروسازان بابت بهبود کیفی محصولاتشان، سال ٩٧ را سال ارتقای کیفی خودروهای داخلی دانست.آن طور که محمد شریعتمداری اعلام کرد، خودروسازان از سال آینده باید نظارت ویژه‌ای بر ورودی قطعات به خطوط تولیدشان داشته باشند و اجازه ندارند قطعات نامرغوب و غیر‌استاندارد را تحویل بگیرند.وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سال ۱۳۹۷ برای خودروسازی سال کیفیت خواهد بود و هیچ خودروسازی حق تحویل گرفتن حتی یک قطعه بی‌کیفیت را ندارد، تاکید کرد که «تحویل قطعه غیراستاندارد در سال ۱۳۹۷ از سوی خودروسازان ممنوع است و اگر چنین هدفی را محقق نکنند، به‌عنوان وزیر صنعت با آنها مقابله خواهم کرد.»
 • تداوم کاهش تولید دوگانه‌سوزها

  دنیای اقتصاد: آمار جدید تولید خودروهای سواری کشور در شرایطی اعلام شد که طبق آن، تیراژ دوگانه‌سوزها باز هم کاهش یافته است. براساس آمار اعلام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۱ ماه سال‌جاری، خودروسازان در مجموع ۹۳ هزار و ۳۱۱ دستگاه انواع خودروهای دوگانه‌سوز را تولید کردند که آمار مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۲۲ درصدی تیراژ این مدل خودروها حکایت دارد.
 • سرمایه‌گذاری ۶/ ۵ میلیارد دلاری میتسوبیشی موتورز

  دنیای اقتصاد: خودروسازی ژاپنی میتسوبیشی موتورز در اقدامی با هدف ارتقای دارایی‌ها و سود عملیاتی خود اعلام کرد که قصد دارد تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰۰ میلیارد ین (معادل ۶۵/ ۵ میلیارد دلار) را صرف تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری‌هایش کند.
 • عزم جنرال موتورز برای تجاری‌سازی مدل‌های خودران‌

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جنرال موتورز عزم جدی دارد تا سال آینده یک خودروی خودران بدون فرمان یا پدال را به تولید انبوه برساند. پیش از این، جنرال موتورز تصویری از فضای داخلی و سیستم کنترل چنین خودرویی را منتشر کرده بود و حالا تایید کرده است که این مدل «کروز ای‌وی» در سال ۲۰۱۹ در کارخانه شهر اوریون واقع در ایالت میشیگان مونتاژ خواهد شد.
 • سبقت برقی‌های چینی از آمریکایی‌ها

  دنیای اقتصاد: در ادامه رقابت‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی دو غول اقتصاد جهان- چین و آمریکا- داده‌های جدید حکایت از آن دارند که بازار خودروهای برقی چین هم‌اکنون در حال سبقت‌گیری از بازار خودروهای برقی آمریکاست. چین که تا پیش از این بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان بود، حالا بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی جهان نیز هست.
 • آغاز طرح خدمات نوروزی ایران خودرو

  دنیای اقتصاد: ایران خودرو جشنواره امداد و خدمات نوروزی خود را از دیروز کلید زد و تا چهاردهم فروردین‌ماه سال ۹۷ نیز آن را ادامه خواهد داد. آن طور که رضا حسینی مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو)، در مراسم افتتاحیه طرح نوروزی این شرکت خبر داد، ۳۷۷ نمایندگی و دوهزار و ۱۸۷ اکیپ امدادی در قالب شش هزار و ۶۰۰ نفر پرسنل در طرح امداد نوروزی ۱۳۹۷ حضور خواهند داشت.
 • حجم قطعات غیر‌استاندارد در خودروسازی

  فارس: مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: سهم قطعات غیراستاندارد تحویلی به خودروسازان بیشتر از ۷ درصد کل قطعات نیست که در سال ۹۷ این رقم به صفر خواهد رسید.
 • برنامه برقی فولکس واگن

  شرکت فولکس واگن کنفرانس رسانه‌ای سالانه خود را در برلین برگزار و از این فرصت، برای ارائه جزئیات بیشتر در مورد برنامه‌های خود در زمینه الکتریکی‌سازی محصولات استفاده کرده است. در این مراسم، ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن از عرضه ۹ خودروی جدید توسط این شرکت خبر داده که سه مدل آن را برقی‌ها تشکیل می‌دهند.

بیشتر