آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۹۲

 • واگذاری سهام خودروسازان به ائتلاف قطعه‌سازی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی بحث و گمانه‌زنی بر سر واگذاری سهام خودروسازان کماکان ادامه دارد که مسوولان دو غول صنعت خودرو ایران و بخشی از قطعه‌سازان، بر سر واگذاری سهام موردنظر به یک کنسرسیوم منتخب از صنعت قطعه، به توافق رسیده‌اند.
 • حذف غیررسمی‌ها از بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته مصوبه دیگری از سوی هیات دولت در مورد واردات خودرو منتشر شد. این مصوبه مربوط به حذف گری مارکت‌ها یا شرکت‌های غیررسمی از بازار خودرو است. در دی ماه سال جاری همزمان با ابلاغ دستورالعمل واردات خودرو از سوی هیات دولت، فعالیت این شرکت‌ها در صورت عقد قرارداد ارائه خدمات پس از فروش وارد‌کننده یا نمایندگی رسمی براساس ضوابط تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت امکانپذیر شد.
 • بهبود چشم‌انداز صنعت خودروی جهان

  دنیای اقتصاد: موسسه اعتبارسنجی «مودیز» چشم‌انداز صنعت خودروی جهان را از «منفی» به «باثبات» افزایش داد. این نهاد مهم‌ترین دلیل بهبود چشم‌انداز صنعت خودرو را «بهبود محیط کسب‌وکار» اعلام و پیش‌بینی کرده است فروش سال جاری خودروهای سواری، شاسی‌بلند و وانت بهتر از سال گذشته خواهد بود. به گزارش این موسسه، به جز بازار بریتانیا، چشم‌انداز رشد در سایر بازارهای اصلی خودروی جهان در حال بهبود است.
 • تولید باتری آئودی برقی در آلمان

  دنیای اقتصاد: مدیران شرکت خودروسازی آئودی اعلام کردند ظرف یک تا دو سال آینده در مورد تولید باتری‌ خودروهای برقی در آلمان تصمیم‌گیری خواهند کرد. به گزارش رویترز نمایندگان اتحادیه‌های کارگری شرکت آئودی را تحت فشار گذاشته‌اند تا بر تولید باتری‌ها و سایر ادوات خودروهای برقی در دو کارخانه‌ کلیدی این شرکت در آلمان سرمایه‌گذاری کنند.
 • افزایش ظرفیت تولید هیوندایی در هند

  دنیای اقتصاد: شاخه هندی شرکت خودروسازی هیوندایی موتور اعلام کرده است که قصد دارد ظرفیت تولید خود را تا ۵۰ هزار دستگاه در ماه افزایش دهد.
 • ریشه اختلاف خودروسازان و سازمان ملی استاندارد

  ایرنا: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با رد وجود کشمکش بین سازمان ملی استاندارد و خودروسازان درخصوص استانداردهای ۸۵ گانه، اعلام کرد: اختلاف نظرهایی وجود دارد، اما بحث‌ها فنی و اجرایی است و درخصوص استانداردها همراهی کامل خواهیم داشت. محسن صالحی‌نیا افزود: سازمان ملی استاندارد ایران موظف است در زمینه استانداردهای ایمنی و کیفی تاکیدات لازم را داشته باشد و خودروسازان هم باید همراهی کامل داشته باشند.
 • ازسرگیری تولید ون در کشور

  ايسنا: بهمن ماه امسال تولید انواع وانت به‌طور میانگین ۵/ ۱۹ درصد کاهش یافت و این در حالی است که خودروسازان تولید ون را از سر گرفته‌اند. در این مدت تولید انواع وانت از ۶ هزار و ۳۶۸ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به پنج هزار و ۱۲۵ دستگاه رسید.
 • فراخوان بزرگ فورد

  ایرنا: شرکت خودروسازی فورد آمریکا حدود یک میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه از محصولات خود را به علت مشکل در فرمان خودرو از بازارهای آمریکای شمالی جمع‌آوری می‌کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که مشکل میل فرمان خودروهای ساخت فورد منجر به وقوع دو تصادف شد. اولین خودروهایی که از بازار جمع‌آوری می‌شود، شامل مدل‌های فیوژن مونتاژ شده در ایالت میشیگان است که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا فوریه ۲۰۱۶ تولید شده‌اند. خودروهای مونتاژ شده در کارخانه «هیرموسیلو» در شمال مکزیک و ساخت سال‌های ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۸ همچنین و خودروهای «لینکلن» مدل MKZ مونتاژ شده در بازه زمانی جولای ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۸ در این شرکت نیز از دیگر محصولاتی هستند که فورد قصد جمع‌آوری آنها را دارد. از مجموع یک میلیون و ۳۸۰ دستگاه خودرو موردنظر، یک میلیون و ۳۰۰‌میلیون در آمریکا، ۶۲ هزار در کانادا و ۱۴ هزار و ۱۷۲ دستگاه نیز در مکزیک فراخوان می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر