آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • تصویر بازار خودرو در سال ۹۷

  دنیای‌اقتصاد: سال ۱۳۹۷ در حالی غروب سه‌شنبه این هفته تحویل خواهد شد که شواهد و قرائن نشان می‌دهند بازار خودرو کشور علاوه‌بر افزایش قیمتی قابل‌توجه، حواشی خاصی را نیز در این سال تجربه خواهد کرد.
 • گزارش جدید از کیفیت خودروها

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بالاخره گزارش کیفی خودروهای داخلی در بهمن‌ماه را منتشر کرد و طبق آن مشخص شد هنوز هم هیچ خودرویی پنج ستاره کیفی را دریافت نکرده است. این در شرایطی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌تازگی اعلام کرده جای خودروهای پنج ستاره در صنعت خودرو کشور خالی است.
 • برقی همه‌پسند نیسان

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد خودروی برقی تازه‌ای تولید خواهد کرد که نخستین مدل همه‌پسند و فراگیر برقی خواهد بود.
 • جهش سود آئودی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرد سود این شرکت با افزایشی قابل توجه به ۶۸ درصد رسیده است. بنا بر اعلام سایت رسمی آئودی، در سال ۲۰۱۷ بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه از محصولات لوکس این شرکت در سراسر جهان به فروش رفته است و آئودی پس از کسر مالیات سودی برابر با ۴/ ۳ میلیارد یورو ثبت کرده است. از سال ۲۰۰۹ تاکنون حجم کسب‌و‌کار آئودی دو برابر شده است و درآمد این خودروساز در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۶۰ میلیارد یورو اعلام شد. حاشیه سود اولیه این شرکت در سال گذشته میلادی ۴/ ۸ درصد بود که در کانال هدف ۸ تا ۱۰ درصدی قرار داشت، اما هزینه‌ فراخوان‌های دیزل‌گیت و کیسه هوای تاکاتا سبب شده حاشیه سود نهایی به ۸/ ۷ درصد کاهش بیابد. شرکت لامبورگینی هم که در قالب گروه فولکس‌واگن به عنوان زیرمجموعه آئودی فعالیت می‌کند، در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد ۴/ ۱۰ درصدی بود. پرفروش‌ترین محصولات آئودی در سال گذشته میلادی سری A۴ بود.
 • احیای برند لوکس پژو

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرد برند دی‌اس پس از یک دوره پنج ساله رکورد در سال ۲۰۱۸ احیا خواهد شد. به گزارش رویترز ایو بونفون، مدیر این شرکت در مصاحبه‌ای اعلام کرد آمار فروش این برند در ماه فوریه حدود ۵/ ۰ درصد افزایش یافته است. عرضه خودروی شاسی‌بلند دی‌اس ۷ با کمک تبلیغاتی امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه گامی در جهت تحقق روند احیای این شرکت خواهد بود. مکرون برای حضور در مراسم آغاز به کار رسمی خود و نیز در بازدید اخیرش از چین، از یک دستگاه خودروی دی‌اس ۷ استفاده کرد تا به این خودروساز فرانسوی کمک کند. به گفته بونفون ثبت سفارش دی‌اس ۷ از حد مورد انتظار فراتر رفته است. تحویل این خودرو در اروپا از ماه آینده آغاز خواهد شد. دی‌اس از سال ۲۰۱۳ درگیر بحران نقدینگی شده است، بحرانی که گروه پژو سیتروئن را هم تا آستانه ورشکستگی پیش برد. به گفته تاوارس، مدیر این گروه خودروسازی، ایجاد سالن خودروی اختصاصی دی‌اس بخشی از برنامه احیای این برند است.
 • سال پر‌فراز و نشیب صنعت و بازار خودرو

  فربد زاوه کارشناس خودرو
  آخرین روز کاری سال ۱۳۹۶ در حالی طی می‌شود که بازار و صنعت خودرو شاهد یکی از پر‌چالش‌ترین سال‌های اخیر خود بود. بازار خودرو در سال گذشته در حوزه واردات با اغتشاشی روبه‌رو شد که از دولت یازدهم و دوازدهم اصلا انتظار نمی‌رفت. تعیین تعرفه واردات خودرو بعد از گذشت بیش از ۱۰ ماه از شروع سال و حدود شش ماه توقف فعالیت تاجرانی که از مجرای قانونی به فعالیت اقتصادی مشغول هستند و اتفاقا جزو شفاف‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور هستند، منجر به آسیب‌های جدی به برخی از آنها و مشتریانشان شد.
 • هشدار درباره امداد خودروهای متفرقه

  دنیای اقتصاد: تعطیلات نوروزی در شرایطی از فردا آغاز خواهد شد که وجود امداد خودروهای متفرقه به یک چالش برای مشتریان تبدیل شده و گاهی دردسرهای بزرگ و هزینه‌های اضافی را به آنها تحمیل می‌کند.
 • زمان عرضه خودروهای در گمرک مانده

  گروه بنگاه‌ها: رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: خودروهای در گمرک مانده اردیبهشت به بازار می‌رسد. میثم رضایی با اشاره به شرایط کنونی شرکت‌های واردکننده خودرو در برابر مشتریان برای انجام تعهدات‌شان اظهار کرد: تغییرات متعدد قوانین نظیر «اصلاحیه آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو» از سوی دولت در کنار بسته شدن سایت ثبت‌سفارش و ایجاد فضای رانت و انحصار موجب مشکلات متعدد برای شرکت‌های واردکننده شد که در همین راستا انجمن در جلسات مشترک با دولت و مجلس، پیگیر حل موضوعات است تا حقوق مشتریان در اسرع‌وقت تامین شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر