آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۲۶

 • استانداردسازی، کلید حذف تدریجی خودروهای قدیمی

  دنیای اقتصاد: سازمان ملی استاندارد دو روز پیش، در شرایطی از توقف تولید ۲۵ خودرو به‌دلیل عدم تبعیت از استانداردهای این سازمان خبر داد که به‌نظر می‌رسد جدیت سازمان مذکور در اجرای مقررات مصوب و همچنین همراهی دستگاه‌های نظارتی بتواند به خروج خودروهای قدیمی از چرخه تولید سرعت ببخشد.
 • قرارداد رنو در دست‌انداز

  دنیای اقتصاد: با وجود گذشت حدود ۵ ماه از امضای قرارداد میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو، همکاری مشترک این دو هنوز وارد فاز اجرایی نشده و طرفین نیز تاریخ مشخص و دقیقی برای آن اعلام نمی‌کنند.
 • تولید سئات برقی در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی سئات که زیرمجموعه گروه فولکس‌واگن در اسپانیا به شمار می‌آید، اقدام به تولید خودروهای برقی در چین خواهد کرد. به گزارش یک نشریه چینی، این خودروهای برقی تحت برندی جدید، به بازار چین عرضه خواهند شد.
 • ناوگان سبز هیوندایی در راه است

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هیوندایی اعلام کرد ظرف هشت سال آینده مجموعه‌ای از خودروهای سازگار با محیط زیست تولید خواهد کرد. به گزارش گرین تکنیکا، هیوندایی قصد دارد با همکاری برند زیرمجموعه‌اش، کیا، ۳۸ مدل خودروی سازگار با محیط زیست به بازارهای جهانی عرضه کند.
 • رضایت مشتریان جنسیس

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جنسیس در نظرسنجی رضایت مشتریان به رده سوم راه یافت.
 • نگاه متفاوت مشتریان به خودروهای خودران

  فورد گزارش گرایش ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده است که یافته‌های جالبی درمورد تمایل استرالیایی‌ها به خودروهای خودران را نشان می‌دهد. براساس این تحقیق تنها ۵۲ درصد از استرالیایی‌ها به آینده خودروهای خودران امید دارند. اگرچه این میزان با کانادا و آمریکا که امید ۵۰ درصدی به این خودروها داشتند برابری می‌کند؛ اما بسیار کمتر از خاورمیانه (۷۱ درصد)، برزیل (۷۵ درصد)، هند (۸۱ درصد) و چین (۸۳‌درصد) است.در کنار آنهایی که به این تکنولوژی امیدوار نیستند، برخی نظر مثبتی به این تکنولوژی دارند؛ اما از پدیده‌های مرتبط همچون اشتراک‌گذاری خودرو می‌ترسند.
 • احتمال از سرگیری شماره‌گذاری خودروهای غیر‌استاندارد

  فارس: خودروهایی که در لیست توقف شماره‌گذاری قرار گرفته‌اند، اگر استاندارد شوند دوباره شماره‌گذاری خواهند شد.امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت گفت: اینکه بعضی از خودروسازان اعلام کرده‌اند تولید برخی از خودروها متوقف شده به این علت بوده که استاندارد کردن این خودرو‌ها از توقف خط تولید آنها هزینه بیشتری دارد.
 • فراخوان فیات به‌دلیل نقض فنی

  تسنیم: شرکت خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرد، حدود ۸/ ۱‌میلیون دستگاه از خودروهای باری خود در بازار کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک و برخی دیگر از کشورها را برای رفع عیب در سیستم پدال ترمز فرا خواهد خواند. این شرکت خودروسازی گفته مطلع شده که به‌دلیل بروز این مشکل تاکنون احتمالا ۷ نفر مجروح شده و «تعداد معدودی» تصادف رخ داده است. براساس اعلام این شرکت، تمام خودروهای باری مدل ۲۰۱۷ که بعد از ۳۱ دسامبر تولید شده‌اند از این فراخوان مستثنی خواهند بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر