آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • عامل رهایی فنر قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: در دورانی که نه از تحریم‌های سخت بین‌المللی خبری هست و نه تورمی لجام‌گسیخته وجود دارد و نه تیراژ خودروها نزولی است، عرضه‌کنندگان خودرو در ایران (چه خودروسازان و چه وارد‌کنندگان) قیمت اغلب محصولات خود را بالا برده‌اند.طی ۹ ماه گذشته از سال‌جاری، مشتریان بارها خبر افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی را شنیده‌اند، آن هم در شرایطی که گمان می‌کردند امسال و با وجود کنار رفتن ابرهای سیاه تحریم و کاهش تورم و همچنین افزایش تیراژ، حداقل با ثبات قیمتی در بازار خودرو مواجه شوند.
 • خبرسازی برای خودروهایی که تولید نمی‌شوند

  دنیای اقتصاد: سازمان ملی استاندارد در حالی روز گذشته از توقف تولید ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده‌ای به‌دلیل پاس نکردن استانداردهای جدید خبر داد که تولید بیشتر خودروهای یادشده در لیست این سازمان، مدت‌ها است از سوی خودروسازان متوقف شده است.
 • سوزوکی برقی در هند

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی ماروتی سوزوکی اعلام کرد نخستین خودروی برقی را در سال ۲۰۲۰ روانه بازار هند خواهد کرد. به گزارش کار اند بایک، این شرکت خودروسازی هندی با سرمایه‌گذاری سوزوکی ایجاد شده است.
 • سال خوب برای فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد آمار بسیار خوبی از نتیجه فعالیت‌هایش در سال‌جاری اعلام خواهد کرد. به گزارش اکونومیک تایمز، ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس‌واگن گفت: «آمار تولید فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۷ بسیار خوب بوده است.»
 • انقراض وانت نیسان در اروپا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان تولید وانت‌های کوچک را در اروپا متوقف خواهد کرد.
 • تبعات مثبت ادغام قطعه‌سازان

  ایرنا: رئیس جدید انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: موضوع ادغام قطعه‌سازان، افزایش توانمندی آنان را به‌ویژه برای حضور در بازارهای بین‌المللی به همراه دارد. محمدرضا نجفی‌منش افزود: حضور مقتدرانه در بازارهای بزرگ بین‌المللی از ادغام شرکت‌های کوچک می‌گذرد که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آینده این انجمن است.نجفی منش ادامه داد: بر پایه برآوردهای اولیه، امکان ادغام بیش از یک هزار و ۵۰۰ قطعه‌ساز وجود دارد؛ اما انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور باید کار علمی و پژوهشی انجام دهد تا چگونگی ادغام آنها ارزیابی شود.
 • دلایل نارضایتی‌ از عرضه‌کنندگان خودرو

  ايسنا: در یک تحقیق مهم‌ترین دلایل نارضایتی مصرف‌کنندگان از خودروسازان و واردکنندگان خودرو مشخص شده است. در شرایطی که بخش قابل توجهی از مصرف‌کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند این پرسش مطرح است که دلایل این نارضایتی‌ها چیست؟ پاسخ به این پرسش در تحقیق شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از وضعیت رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودروهای سواری در بازه زمانی تابستان امسال، مشخص شده است.
 • تمدید مجوز شماره‌گذاری محصولات سایپا

  سایپانیوز: معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا اولین خودروساز داخلی است که توانست مجوز شماره‌گذاری خودروهای تولیدی را تا اول دی‌ماه ۱۳۹۷ مطابق با استانداردهای جاری برای تولید در سال آینده تمدید کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر