آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۱

 • دو مدل همکاری توسعه قطعه‌سازی در پساتحریم

  دنیای اقتصاد: به‌رغم آنکه داخلی‌سازی محصولات پسابرجامی به یکی از چالش‌های جدی در اجرای قراردادهای خارجی در صنعت خودرو تبدیل شده است، اما دو خودروساز فرانسوی با دو سبک متفاوت در تامین قطعات داخلی تلاش دارند این شرط وزارت صنعت را اجرایی کنند.
 • احتمال واگذاری بن‌رو به رنو قوت گرفت

  دنیای اقتصاد: با جابه‌جایی در راس هرم مدیریتی سایپا، حالا پرونده واگذاری کارخانه «بن‌رو» به رنو دوباره باز شده و این احتمال وجود دارد که سایت موردنظر در اختیار خودروساز فرانسوی قرار گیرد. طبق قرارداد منعقده میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو، طرف ایرانی وعده کرده که یک واحد تولیدی (بن‌رو یا هر سایت دیگری) را به‌عنوان آورده خود، در اختیار طرف فرانسوی بگذارد.
 • ضمانت نامحدود هوندا

  دنیای اقتصاد: شرکت هوندا به تمامی مشتریان خود ضمانت ۷‌ساله نامحدود می‌دهد. به گزارش کار ادوایس، هوندا اعلام کرد تمامی مشتریانی که تا پایان سال جاری میلادی اقدام به خرید مدل‌های مشخصی از محصولات هوندا کنند، مشمول ضمانتی ۷ ساله می‌شوند.
 • آینده‌نگری به سبک پورشه

  دنیای اقتصاد: شرکت پورشه اعلام کرد با تمرکز بر تولید خودروهای برقی، محدودیت‌های تازه اتحادیه اروپا در خصوص انتشار گاز دی‌اکسید کربن را رعایت خواهد کرد.
 • حل معضل رانندگی در ترافیک

  دنیای اقتصاد: شرکت بوش که یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان قطعات خودرو است، اعلام کرد با طراحی سامانه خودرانی، معضل رانندگی در ترافیک‌های سنگین را حل خواهد کرد.
 • بازگشایی سایت ثبت سفارش در ابهام

  فارس: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه ساز و کار جدید واردات خودرو در دولت در حال بررسی است، گفت: زمان دقیق باز شدن سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو را دولت اعلام می‌کند. علی علی‌آبادی در مورد زمان باز شدن سایت ثبت‌سفارش خودرو گفت: ساز و کار جدید نحوه واردات و ثبت‌سفارش واردات خودرو در هیات دولت در حال بررسی است و هیات دولت پس از بررسی سازوکار جدید در مورد زمان باز شدن سایت ثبث‌سفارش واردات خودرو تصمیم‌گیری می‌کند. مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت افزود: فعلا هیچ زمان دقیقی برای بازشدن سایت ثبت‌سفارش خودرو اعلام نشده و اخبار منتشر شده در این رابطه گمانه‌زنی است. براساس این گزارش، مسوولان سازمان توسعه تجارت در ابتدا دلیل بسته شدن سایت ثبت‌سفارش خودرو را آمارگیری فصلی و همچنین بارگذاری تعرفه‌های واردات خودرو اعلام کردند، اما پس از مدتی اعلام کردند که برای تدوین سازوکار جدید در واردات خودرو این سایت به‌صورت موقت بسته شده است. مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت پس از مدتی که از بسته شدن سایت ثبت‌سفارش خودرو گذشت اعلام کرد که در اواخر سال گذشته تصمیم گرفته شد تا آیین نامه جدیدی برای واردات خودرو تدوین شود.
 • صنعت خودرو نیاز به تجربه‌های جهانی دارد

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه نرخ بازدهی تولید از تجارت کمتر است، خاطرنشان کرد: صنعت خودروی ایران نیاز به تجربه‌های جهانی دارد.امرالله امینی اظهار کرد: صنعت خودرو کشور نیاز به تجربه‌های جهانی در راستای خودروساز شدن دارد و این موضوع به این معنا نیست که ایران نمی‌تواند خودروساز شود.وی با بیان اینکه برای خودروساز شدن باید از فعالیت در مونتاژ شروع کرد و به طراحی رسید، گفت: در قالب قراردادهای اخیر خودرویی که رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تعداد آنها را برای سال جاری منطقی دانسته است، باید کسب و انتقال اطلاعات و دانش فنی صورت گیرد.

بیشتر