آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۰۰

 • صنعت خودروی جهان در سراشیبی

  آناهیتا پولاد
  دنیای اقتصاد: موسسه اعتبارسنجی مودیز که یکی از سه موسسه معتبر جهان در زمینه اعتبارسنجی است، در گزارش اخیر خود، چشم‌انداز منفی را برای صنعت خودرو ترسیم کرده است. کارشناسان این موسسه اعتقاد دارند آمار فروش خودرو به بالاترین حد خود رسیده و از این فراتر نخواهد رفت. کاهش تقاضا در بزرگ‌ترین بازارهای خودرو یعنی ایالات متحده و چین بر این پیش‌بینی تاثیرگذار بوده است. این پیش‌بینی، برای کسانی که به غول‌های صنعت خودرو اعتماد دارند، ناامید کننده است به‌طوری‌که ارزش سهام شرکت‌هایی نظیر جنرال موتورز، تویوتا، فورد، فولکس‌واگن، با اعلام این خبر سقوط کرده است. مودیز در مقاله‌ای با عنوان «پرسش و پاسخ درباره خودرو و تامین مالی خودرو در مواجهه با مازاد عرضه، کاهش تقاضا و وام‌های بی‌پشتوانه» چالش‌های پیش‌روی این صنعت را بررسی کرده است.
 • افزایش شماره‌گذاری خودرو در کشور

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمارهای راهور ناجا در حالی از افزایش ۷/ ۱۵ درصدی شماره‌گذاری خودروهای نو در کشور طی هفت‌ماه امسال حکایت دارد که در مقابل، خبری از تسریع خروج خودروهای فرسوده نیست.
 • افزایش حباب قیمت وارداتی‌ها

  دنیای اقتصاد: در حالی وزیر صنعت، معدن و تجارت سه‌شنبه گذشته بار دیگر تعیین تکلیف ثبت‌سفارش واردات خودرو را موکول به تصمیم‌گیری هیات دولت در مورد دستورالعمل جدید این وزارتخانه کرد که به‌دنبال پیشنهاد افزایش تعرفه واردات در این دستورالعمل قیمت خودروهای خارجی در این هفته نیز روند صعودی داشته است.نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت دلیل افزایش قیمت خودروهای وارداتی را شایعه تصویب افزایش تعرفه واردات خودرو در بازار عنوان می‌کنند؛ به گفته آنها، شایعه افزایش تعرفه تا ۱۵۰ درصد موجب شده که بازار در وضعیت نااطمینانی به سر ببرد و به همین دلیل قیمت خودروها روند افزایشی به خود بگیرد.
 • بهره‌برداری از سالن‌های جدید بازرسی در ایران خودرو

  ایکوپرس: به‌منظور بهبود وضعیت بازرسی قبل از تحویل خودرو، ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان، اطمینان بیشتر از بهبود کیفیت خودروهای نهایی شده، سالن‌های جدید بازرسی قبل از تحویل و کارواش مکانیزه سالن PDI ایران خودرو با حضور مهندس یکه‌زارع، مدیرعامل و مدیران ارشد این گروه صنعتی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 • لزوم حرکت خودروسازان به سمت توسعه زنجیره تامین

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: صنعت خودرو باید به سمت امضای قراردادهای همکاری‌های بین‌المللی در زمینه قطعه‌سازی و توسعه شبکه تامین قطعات حرکت کند.امیرحسن کاکایی اظهار کرد: سال جاری حدود ۶ قرارداد تولید و مونتاژ خودرو به امضا رسیده که برخی از آنها اجرایی شده است که به‌نظر می‌رسد اگر تمام این ۶ قرارداد به مرحله اجرا برسد با توجه به ظرفیت بازار خودرو کشور، نیازی به قرارداد جدید با شرایط تولید و مونتاژ خودرو وجود ندارد.وی با بیان اینکه باید دو طرف قرارداد به وظایف خود به درستی عمل کنند، افزود: در قراردادهای اخیر خودرویی باید تولید اولیه با داخلی‌سازی ۴۰ درصدی صورت گیرد، اما شبکه قطعه‌سازی کشور تا حدودی با نقص روبه‌رو است و موارد اینچنینی عاملی می‌شود که به اهداف اصلی قراردادهای خودرویی دست پیدا نکنیم.وی بیان کرد: با توجه به این تفاسیر به‌نظر می‌رسد باید در کنار قراردادهای تولید و مونتاژ خودرو به سمت امضای قراردادهای همکاری در زمینه تکمیل شبکه قطعه‌سازی کشور حرکت شود.این کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر اینکه نباید بیش از این تمایل به امضای قراردادهای خودرویی تولید و مونتاژ داشت، گفت: بندهای قراردادهای اخیر خودرویی نشان از آن دارد که باید از بازارهای هدف طرف خارجی به درستی استفاده شود و از سوی دیگر اگر در اجرای قراردادها اقتصادی عمل شود شبکه تامین صنعت خودرو ایران رشد خواهد داشت.
 • توسل رنو به پاکستان برای رونق فروش

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی رنو توافقی را در زمینه مونتاژ و فروش خودروهای خود تا سال ۲۰۱۹ در بازار با رشد سریع پاکستان امضا کرد. هدف رنو از امضای این قرارداد گسترش حضورش در کشورهای در حال توسعه و دستیابی به رونق فروش اعلام شده است. قرار است شرکت رنو در این اقدام با شرکت الفوتیم دوبی شریک باشد. این شرکت در اوایل سال آینده در نزدیکی کراچی یک کارخانه مونتاژ خودرو و شبکه فروش مربوط به آن را راه‌اندازی خواهد کرد.در پاکستان نرخ مالکیت خودرو تنها ۱۸ به ازای هر هزار نفر است و از نظر جمعیت با ۲۰۵ میلیون نفر، ششمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود، اما کمتر از ۲۰۰ هزار خودروی سواری طی سال گذشته در آن فروخته شده است.
 • انتظار رکوردزنی آلمانی‌ها در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: سندیکای خودروسازان آلمان اعلام کرده است که خودروسازان آلمانی در سال‌جاری میلادی رکورد تولید خود را خواهند شکست و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ نیز به مدد تقاضای زیاد در قاره آسیا، شاهد رشد بیشتری در تولید آنها باشیم. به گزارش رویترز، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری، تولیدکنندگانی همچون فولکس‌واگن، دایملر و بی‌ام‌و سطح تولید خود را به میزان «قابل‌توجهی» نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش دهند و سطح تولید خود را به حدود ۶/ ۵ تا ۷/ ۵ میلیون دستگاه در داخل آلمان و حدود ۸/ ۱۰ میلیون دستگاه در سایر نقاط جهان برسانند. ماتیاس ویسمان، رئیس سندیکای خودروسازان آلمان ضمن اعلام این آمار در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه با اشاره به سرعت رشد بازارهای چین و هندوستان افزود: « بخش خودروسازی یک بازار در حال رشد است و در آینده نیز خواهد بود. »
 • خودروسازان به‌دنبال رضایت مشتریان باشند

  سایپانیوز: محسن قاسم جهرودی، مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا در جلسه معارفه خود گفت: بنده کار محور هستم و حتما از مدل‌های استراتژی توسعه‌ای استفاده خواهم کرد.جلسه تودیع و معارفه مدیران پیشین و جدید گروه خودروسازی سایپا با حضور منصور معظمی، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران ارشد گروه سایپا در این شرکت برگزار شد.
 • افتتاح دومین نمایشگاه خودرو تهران در هفته آینده

  گروه بنگاه‌ها: نمایشگاه شهر آفتاب تهران آماده برگزاری یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای نمایشگاهی در حوزه خودرو کشور در ۶ آذر است.به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نمایشگاه خودرو تهران این نمایشگاه از دوشنبه آماده حضور علاقه‌مندان به صنعت و بازار خودرو است. این مراسم پنج روزه، به‌طور رسمی برای دومین بار با حضور مسوولان و دست‌اندرکاران این صنعت کلید می‌خورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر