آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • طرح بلندمدت رنو در ایران

  دنیای‌‌اقتصاد: قرارداد رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) تابستان امسال در شرایطی به امضا رسید که این خودروساز فرانسوی قصد دارد در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی (زمستان امسال)، وارد فاز اجرایی و تولید محصولات جدید در کشور شود. ازآنجاکه قرارداد رنو شرایط خاص خود را داشته و به‌نوعی حکم حضور مستقل این خودروساز را در ایران دارد، چند پرسش و ابهام در مورد فعالیت جدید این شرکت در کشور ایجاد شده و برخی از این موارد حتی نگرانی‌هایی را مبنی‌بر درست اجرا نشدن قرارداد موردنظر پدید آورده است.
 • تشکیل کمیته‌ای برای بررسی افزایش قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: به‌رغم آنکه خودروسازان امید داشتند در دولت جدید، شورای اقتصاد، خودرو را از انحصار خارج کرده و دست شورای رقابت را از قیمت‌گذاری خودرو کوتاه کند، اما حالا دولت با تشکیل کمیته‌ای حتی به قیمت خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان نیز ورود کرده است.
 • کاربرد تایرهای بی‌هوا در تویوتای برقی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرد به‌منظور کاستن از وزن خودروهای برقی، امکان استفاده از تایرهای بی‌هوا در این مدل‌ها را بررسی می‌کند.
 • موازنه به سبک فورد

  دنیای اقتصاد: خودروسازی فورد میان کسب سود کوتاه‌مدت و سرمایه‌گذاری بر راهکارهای حمل‌و‌نقل آینده تعادل برقرار خواهد کرد.
 • تسلا در چین خط تولید می‌زند

  دنیای اقتصاد: تسلا قصد دارد کارخانه‌ای فعال در زمینه تولید خودرو در چین احداث کند. به گزارش موتور ترند،شرکت آمریکایی تسلا که در زمینه طراحی و تولید خودروهای برقی و الکتریکی فعالیت می‌کند، تصمیم گرفته است در منطقه آزاد تجاری شهر شانگهای واقع در چین، کارخانه‌ای راه‌اندازی و احداث کند.
 • خودروسازی ایران نیازمند همکاری با مجموعه‌های بزرگ

  تسنیم: مدیرعامل سابق شرکت سایپا با بیان اینکه درست کردن بدنه خودرو، ایجاد خط رنگ و خطوط مونتاژ به منزله خودروساز بودن ایران نیست، گفت: ساختار فعلی، ایران را خودروساز نمی‌کند و البته دردی از دردهای ما هم دوا نمی‌شود.
 • برگزاری آزمون مهارت در ایساکو

  دنیای اقتصاد: معاون فنی و مهندسی ایساکو در نشستی خبری از برگزاری آزمون مهارت‌سنجی کارکنان نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو در پایان هفته جاری خبر داد.
 • تست موفقیت‌آمیز خودرو خودران نیسان

  ایسنا: تست خودروهای خودران شرکت نیسان در خیابان‌های شهر توکیوی ژاپن با موفقیت همراه بود.وب‌سایت موتور۱ گزارش داد که مدیران شرکت خودروسازی نیسان ژاپن پیشتر اعلام کرده بودند خودروهای خودران از سال ۲۰۲۰ میلادی پا به خیابان‌های جهان از جمله توکیوی ژاپن خواهند گذاشت.در حال حاضر، فناوری خودروهای خودران موسوم به پروپایلت (ProPILOT) در خیابان‌ها و جاده‌های ژاپن در مرحله آزمایشی به‌سر می‌برند. براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، فناوری خودروهای خودران نیسان در جریان نمایشگاه خودروی توکیو سال ۲۰۱۷ میلادی با موفقیت آزمایش شد.

بیشتر