آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۸۱

 • دوگانگی نرخ دستوری ارز بر صنعت خودرو

  دنیای‌اقتصاد: «دلار درمانی» اصطلاحی بود که وزیر صنعت و معدن و تجارت در روز ملی صادرات برای اثبات ناکارآمدی نرخ واقعی دلار بر صادرات محصولات داخلی به‌کار برد. وی هر چند در اظهارات خود این نکته را مورد تاکید قرار داد که افزایش نرخ ارز هیچ تاثیری بر صادرات ندارد، اما استخراج آمارهای صادراتی خودرو گویای آن است که همزمان با روند صعودی نرخ ارز در سال ۹۱ صادرات خودرو نیز با رونق قابل‌توجهی روبه‌رو بوده است. با این حال اگر چه واقعی‌سازی نرخ ارز بر صادرات تاثیر مثبتی داشته اما به همان نسبت منجر به افزایش هزینه تولید خودرو شده است.
 • شفاف‌سازی مجازی واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: رسمی بودن یا نبودن نمایندگی‌های واردکننده خودرو در شرایطی این روزها باز هم به سوژه‌ای داغ تبدیل شده که یکی از وب‌سایت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به شفاف‌سازی در این ماجرا زده است.
 • چین و آمریکا، باتلاق‌های هیوندای

  دنیای اقتصاد: شرکت هیوندایی در چین و آمریکا درگیر چالش‌ فروش است. به گزارش فایننشال تایمز، این خودروساز، کاهش تقاضا در چین و موانع سیاسی ورود خودرو به آمریکا را مانع تحقق اهداف فروش خود می‌داند.
 • افزایش سهم آئودی در آمریکا

  دنیای اقتصاد: با رواج خودروهای برقی و هیبریدی، خودروسازی آئودی قصد دارد سهم خود را در بازار آمریکا افزایش دهد.
 • فناوری جدید برای باتری خودروهای برقی

  دنیای اقتصاد: شرکت توشیبا باتری‌هایی ساخته است که در ۶ دقیقه شارژ می‌شوند. به گزارش کار ادوایس، شرکت توشیبا در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از پیشتازان تولید باتری‌های خودروهای برقی مطرح شده است.
 • کاسبی با پول مشتریان

  مهر: فروش و پیش‌فروش خودروها در ایران این روزها دیگر به یک معضل جدی تبدیل شده است. بدقولی‌ها از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو به جایی رسیده که دیگر مشتریان اعتماد لازم را برای سپردن پول خود در ازای تحویل خودروی درخواستی نداشته و همواره با چشم شک و تردید به فروش و پیش‌فروش‌ خودرو نگاه می‌کنند.
 • انعقاد قرارداد سایپا و هیوندایی

  سایپانیوز: فاز دوم همکاری گروه سایپا با شرکت هیوندایی پاورتک (HPT) در زمینه تولید گیربکس۶ سرعت اتوماتیک با انعقاد قرارداد جدید آغاز شد. مدیرعامل شرکت مگاموتور در حاشیه امضای این قرارداد گفت: مذاکرات شرکت مگاموتور با هیوندایی کره از اوایل سال ۹۵ آغاز شده و این همکاری با انعقاد قرارداد گسترده تر از قبل وارد فاز دوم خواهد شد. محمدرضا شیخ عطار افزود: گروه سایپا براساس برنامه توسعه محصول خود و به‌منظور بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا روی پلت‌فرم‌های sp پس از بررسی تامین‌کننده‌های مختلف، قوای محرکه شرکت هیوندایی کره را انتخاب و اواخر سال ۹۵ با این شرکت، قراردادی برای تامین گیربکس شش سرعته اتوماتیک برای خودروی sp۱۰۰ امضا کرد.شیخ عطار همچنین با اشاره به تغییر ذائقه مردم در استفاده از خودروهای اتوماتیک گفت: نظر مردم نسبت به گذشته تغییر کرده و علاقه بیشتری به استفاده از خودروهای اتوماتیک دارند که این موضوع، اهمیت انتخاب و بهره‌گیری از گیربکس مناسب اتوماتیک را افزایش داده و مگاموتور نیز با این شرکت وارد قرارداد شده است.

بیشتر