آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۷۸

 • گام بلند ایران به سمت خودروساز شدن

  دنیای اقتصاد: نخستین نشست سازندگان پلت‌فرم جدید ایران خودرو، دیروز در شرایطی در سالن ساپکو این شرکت برگزار شد که طبق اعلام مدیران این پروژه، طرح نهایی پلت‌فرم مربوطه تا فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ماه ۱۳۹۸) آماده و محصولات موردنظر نیز در سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهند شد.پلت‌فرم مورد نظر طوری طراحی خواهد شد که امکان ساخت محصولات برقی، هیبریدی، هوشمند و حتی خودکار نیز روی آن وجود دارد.
 • بی‌اعتنایی بازار به افزایش قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: خودروسازان داخلی قیمت برخی محصولات خود را افزایش داده‌اند و این در حالی است که بازار واکنشی به این افزایش قیمت نشان نداده است.طی هفته جاری برخی خودروسازان قیمت محصولات خود را افزایش دادند، اما این موضوع نتوانست در بازار رکود زده خودرو موثر واقع شود. در این زمینه برخی نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گویند که افزایش قیمت ایجاد شده تاثیر اندکی در بازار داشته؛ چراکه بازار خودرو کشش افزایش قیمت بیش از این را ندارد بنابراین تحولات قیمتی از سوی خودروسازان حاشیه قیمتی میان کارخانه و بازار ایجاد نکرده است.
 • الگوی چینی مالیات برای پرمصرف‌ها

  دنیای اقتصاد: اعمال استانداردهای سختگیرانه بر مصرف سوخت خودروها در جهان، راهی پیش پای مصرف‌کنندگان می‌گذارد که بدون صرف‌نظر از خودروی شخصی، از مصرف سوخت بکاهند.
 • کامپکت‌ برقی هوندا از ۲۰۲۰ در ژاپن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هوندا موتور روز چهارشنبه اعلام کرد پس از عرضه خودروهای کامپکت برقی در سال ۲۰۱۹ در اروپا، از سال ۲۰۲۰ فروش خودروهای برقی کامپکت خود را در ژاپن آغاز خواهد کرد.
 • تمرکز تویوتا بر خودروهای هیدروژنی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تویوتا موتور اعلام کرد با وجود اینکه باتری‌های جامدی که این شرکت در دست توسعه دارد می‌توانند یک «تغییردهنده بازی» برای خودروهای برقی محسوب شوند، اما این بدان معنا نیست که شرکت تویوتا از تمرکز بر خودروهای هیدروژنی دارای پیل سوختی دست برمی‌دارد.
 • جهت‌گیری جدید سوبارو

  دنیای اقتصاد: شرکت سوبارو با رونمایی از خودروی ویزیو، نشان داد در طراحی محصولاتش تجدیدنظر کرده است و به سوی طرح‌های اسپورت حرکت خواهد کرد. به گزارش اتوموتیو‌نیوز، این تولیدکننده خودروهای چهار دیفرانسیل ژاپنی، در نمایشگاه خودروی توکیو اعلام کرد ظاهر این مدل سدان کامپکت، در میان تولیدات سال‌های آینده دیده خواهد شد.
 • عرضه و تقاضا در بازار ایران نامتعادل است

  ایسنا: رئیس شورای رقابت، افزایش هفت میلیونی قیمت از کارخانه تا بازار را غیرمنطقی دانست و گفت: نظارتی بر بازار خودرو وجود ندارد.
 • شورای اقتصاد خودرو را از شمول انحصار خارج کند

  سایت اتاق بازرگانی تهران: رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌و‌کار اتاق تهران افزایش قیمت خودرو در روزهای گذشته از سوی برخی خودروسازان داخلی را موضوعی کاملا طبیعی دانست و گفت: زمانی که هزینه‌های تولید مانند دستمزد کارگران، قیمت مواد اولیه و... افزایش یافته، واضح است که قیمت خودرو نیز رشد پیدا می‌کند.

بیشتر