آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۷۳

 • مسیر فرعی تحقق «صادرات ۳۰ درصدی»

  دنیای اقتصاد: «صادرات ۳۰ درصدی» در شرایطی به‌عنوان یکی از الزامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور خودروسازان خارجی در ایران لحاظ شده که رنو قصد دارد این الزام را علاوه‌بر «خودرو» از مسیر قطعات نیز محقق کند.آن‌طور که رنویی‌ها اعلام کرده‌اند، این شرکت فرانسوی قصد دارد صادرات قطعه را نیز در الزام مدنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت گنجانده و به‌عبارت بهتر، تعهد ۳۰ درصدی را هم از ناحیه محصول کامل انجام دهد و هم از مسیر قطعات.
 • میزان واردات تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص اعلام شد

  دنیای اقتصاد: آمار واردات خودرو به کشور در نیمه اول سال‌جاری از افزایش ۸/ ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد این در شرایطی است که سهم تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص در آمار یاد شده ۲/ ۱۱ درصد است.
 • شرایط فروش مرحله دوم ساندرو استپ‌وی

  ساپیا نیوز: گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد فروش مرحله دوم ساندرو استپ‌وی را در سال‌جاری اجرا کند.رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش محصولات گروه سایپا با اعلام این خبر افزود: در دور اول پیش‌فروش ساندرو استپ‌وی در سال‌جاری ۷۵۰۰ دستگاه از این خودرو، با موعد تحویل آذر و دی‌ماه سال ۹۶ و به‌صورت اینترنتی پیش‌فروش و عرضه شد که با استقبال روبه‌رو شد.
 • سئات از ورود به بازار ایران منصرف شد

  تسنیم: شرکت سئات، شعبه فرعی اسپانیایی شرکت فولکس‌واگن اعلام کرد، دیگر به‌دنبال امکان ورود به بازار خودروی ایران نیست و در عوض باید روی رشد بازار خود در بازارهای اروپا و سایر مناطق تمرکز کند.به گزارش رویترز، سخنگوی این شرکت اعلام کرد، این تصمیم در پی سخنرانی اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص تغییر سیاست در قبال ایران اتخاذ نشده است.
 • بررسی میزان پیشرفت قرارداد پژو - سیتروئن

  ایدرو نیوز: در جلسه مشترک رئیس هیات‌عامل ایدرو و عضو هیات‌مدیره شرکت پژو سیتروئن، درباره همکاری دوجانبه در صنعت خودرو تبادل‌نظر شد.
 • نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران‌خودرو

  ایکوپرس: هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو صادرات محصول با قیمت و کیفیت رقابتی را از راهبردهای اصلی ایران‌خودرو دانست و افزود: با ارتقای سایت‌های تولیدی فعلی و بهره‌برداری از سایت جدید محصولات ایران‌خودرو در آذربایجان که با سرمایه‌گذاری طرف مقابل و صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران‌خودرو ایجاد شده، بازارهای صادراتی توسعه می‌یابد. وی ایجاد پایگاه‌های تولیدی را عاملی برای بهره‌مندی از منافع و مزیت‌های تعرفه‌ای در کشورهای هدف دانست.

بیشتر