آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۱۷۴

 • یک بام و دو هوای صادرات خودرو

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن وتجارت طبق روالی معمول، در شرایطی برنامه صادراتی خودروسازان را تا پایان سال‌جاری ۳۵ هزار دستگاه اعلام کرد که دو شرکت بزرگ خودروساز در ۶ ماه نخست امسال تنها ۲ هزار و ۵۷۹ دستگاه خودرو به دیگر کشورها صادر کرده‌اند.
 • خودروسازان فرانسوی قصد رفتن ندارند

  دنیای اقتصاد: موضع‌گیری اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال «توافق هسته‌ای» و حمله او به برجام، نگرانی‌های را در مورد سرنوشت قراردادهای خارجی خودروسازی ایران به‌وجود آورده، این در حالی است که رصد مواضع کشورهای اروپایی به‌خصوص فرانسوی‌ها نشان می‌دهد آنها قصدی مبنی‌بر لغو این قراردادها ندارند.پس از توافق هسته‌ای و برجام، خودروسازان فرانسوی جزو اولین شرکت‌های خارجی بودند که اقدام به عقد تفاهم‌نامه و قرارداد با شرکت‌های خودروساز ایرانی کردند. بر این اساس، پژو با ایران خودرو قرارداد همکاری مشترکی به امضا رساند و رنویی‌ها نیز با ایدرو وارد فاز شراکت شدند و سیتروئن هم اقدام به امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سایپا کرد.
 • خودروهای مورد اعتماد‌ مشتریان

  دنیای اقتصاد: خودروسازی تویوتا و برند لوکس زیرمجموعه‌اش، لکسوس، در نظرسنجی مشتریان، به‌عنوان برترین خودروسازان انتخاب شدند.
 • سقوط ۱۴ درصدی سود دایملر

  دنیای اقتصاد: سود خودروسازی دایملر در سه‌ماهه سوم سال‌جاری میلادی ۱۴ درصد کاهش یافته است. به گزارش اتوموتیو نیوز، کاهش درآمد بخش خودروهای سواری مرسدس بنز، دلیل عمده این افت عنوان شده‌ است.
 • کاهش هزینه‌ها در اوپل

  دنیای اقتصاد: خودروسازی اوپل به‌زودی ناچار به صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد. به گزارش اتوموتیو نیوز، کارلوس تاوارس، مدیرعامل گروه خودروسازی پژو سیتروئن، در گفت‌و‌گو با یک نشریه آلمانی اعلام کرد: «هزینه‌های تولید در اوپل، در مقایسه با کارخانه‌های دیگر ما در فرانسه ۵۰ درصد بیشتر است.»
 • انجمن خبرنگاران صنعت و بازار خودرو آغاز به کار کرد

  دنیای اقتصاد: انجمن خبرنگاران صنعت و بازار خودرو با تایید وزارت کار و دیگر نهادهای نظارتی آغاز به کار کرد. بر این اساس در اولین جلسه این انجمن رئیس، نایب رئیس و دبیر انجمن صنفی کارگریانجمن انجمن خبرنگاران صنعت و بازار خودرو آغاز به کار کردخبرنگاران صنعت و بازار خودرو آغاز به کار کرد مشخص شدند؛ به‌طوری که، خشایار نظریان رئیس، رضا حسینی نایب رئیس و حسین مزاریان به‌عنوان دبیر انجمن صنفی خبرنگاران صنعت و بازار خودرو کشور انتخاب شدند. همچنین مرجان شهریاری و میثم عسگری به‌عنوان دیگر اعضای هیات مدیره این تشکل صنفی منصوب شدند.
 • افزایش قیمت برخی خودروهای سایپا

  ایسنا: گروه خودروسازی سایپا در حالی دیروز با صدور بخشنامه‌ای قیمت چند محصول خود را بالا برد که حدود یک ماه پیش نیز محصولاتش را افزایش قیمت داده بود.

بیشتر