آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۲۸۶۶

 • امضاهای میلیونی

  گروه خودرو- تغییرات و اتفاقاتی که از ابتدای سال‌جاری در صنعت خودرو رخ داد، به‌قدری زیاد و غیر منتظره بود که کمتر کسی می‌توانست آن را پیش‌بینی کند. این تغییرات که بیشترین اثر را بر قیمت خودروها داشته، مشتریان بازار خودرو، خصوصا کسانی که در ماه‌های ابتدایی سال‌جاری اقدام به پیش‌خرید خودرو کرده بودند را بسیار غافلگیر کرد. تا آنجا که بسیاری از این افراد آرزو می‌کنند که ای کاش هیچ‌گاه خودرو ثبت‌نام نکرده بودند.
 • تولید خودرو نصف شد

  گروه خودرو- آمار تولید ۱۰ ماهه خودروسازان در حالی با تاخیری طولانی اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تیراژ بازهم افت کرده و این بار افتی نزدیک به ۵۰ درصد.
  طبق آمار اعلامی و به‌رغم وعده مسوولان صنعت و معدن و تجارت مبنی بر جبران کسری تولید، سه خودروساز بزرگ کشور در ۱۰ ماهه امسال تنها ۶۰۲ هزار و ۸۷۵ دستگاه محصول سواری به تولید رسانده‌اند که این آمار از افت ۴۹ درصدی تولید خودرو در کشور نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته حکایت دارد.
 • بازپرداخت مابه التفاوت به مشتریان

  ایسنا - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بازپرداخت مبالغ مازاد دریافت شده توسط خودروسازان به خریداران خودرو یا واریز به خزانه کل کشور خبر داد.
  الله‌وردی دهقانی در این رابطه گفت: یکی از معضلات اقتصادی کشور، صنعت خودروسازی کشور است.
 • تجهیز محصولات ایران خودرو به استاندارد یورو۴

  ایکوپرس- از ابتدای سال ۹۲ تمام محصولات ایران خودرو قابلیت تامین استاندارد یورو۴ را دارند، اما جایگاه‌های سوخت هنوز قادر به عرضه بنزین یورو۴ در سطح وسیع نیستند. کیانوش پورمجیب، معاون کیفیت ایران خودرو با بیان این مطلب، هشدار داد در صورتی که بنزین یورو۴ به حد کفایت عرضه نشود، بنزین یورو ۲ یا بنزین مخلوط یورو۲ و یورو۴ در موتورهایی که برای یورو۴ کالیبره شده‌اند، مشکلاتی برای خودرو ایجاد می‌کند. وی کاهش ۴۰ درصدی عمر کاتالیست، افزایش مصرف سوخت و آسیب دیدن برخی قطعات حساس موتور را از جمله این مشکلات برشمرد و گفت: مهندسان ایران خودرو در حال تهیه گزارش کارشناسی در این زمینه هستند که در آن تبعات این امر برای همگان تشریح می‌شود.
 • چه کسانی قیمت خودرو را افزایش دادند؟

  ایسنا - چه کسانی موجب افزایش قیمت خودرو شده‌اند؟ آیا افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خودرو منطقی است یا اینکه قیمت‌ها باید کاهش یابد؟
  قیمت خودروهای داخلی در یک سال اخیر رشد بیش از ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است. این موضوع خوشایند مصرف‌کنندگان نیست و آنها قیمت محصولات تولیدی را با کیفیت آنها متناسب نمی‌دانند. اما واقعا چه کسانی قیمت خودروها را تا این حد افزایش داده‌اند؟ دبیر انجمن خودروسازان ایران در پاسخ به این سوال می‌گوید: رشد قیمت خودرو ناشی از افزایش شدید قیمت مواد اولیه، نرخ ارز و همچنین عدم‌ارائه تسهیلات بانکی به خودروسازان است.
 • مشتری نباید احساس نارضایتی کند

  روابط عمومی پارس خودرو - مدیر عامل شرکت پارس خودرو بر اهمیت رضایتمندی مشتریان از فروش و خدمات پس از فروش محصولات تولیدی این شرکت تاکید کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر