شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۲۸۶۵

 • تداوم افت تولید خودرو

  گروه خودرو - جدیدترین آمار تولید خودرو در کشور باز هم از افت حکایت دارد، افتی که از ابتدای امسال آغاز و هنوز متوقف نشده است.
  طبق آماری که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده، در ۱۰ ماه امسال تولید انواع خودرو در کشور (اعم از سواری و تجاری) افت ۳/۴۶ درصدی را به خود می‌بیند. آمار می‌گوید در ۱۰ ماه سال گذشته یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۲۷۵ دستگاه انواع خودرو در کشور به تولید رسیده، حال آنکه طی مدت مشابه امسال این رقم به ۷۵۳ هزار و ۹۴۴ دستگاه کاهش یافته است.
 • سهم نرخ تعرفه و ارز در بازار رقابتی

  گروه خودرو - کاهش تعرفه واردات خودرو تا یکی دو سال پیش اتفاقی هیجان انگیز و بسیار خوشحال‌کننده برای مشتریان ایرانی بود و از آن سو رخدادی هراس‌انگیز برای خودروسازان داخلی.
  حالا اما روزگار طوری چرخیده و ورق آن چنان برگشته که کاهش ۴۰ درصدی تعرفه نیز نه مشتریان را شاد کرده و نه خودروسازان را ترسانده است.
 • نصف شدن خروج خودروهای فرسوده

  مهر - رییس پلیس راهور ناجا گفت: در ده ماهه سال جاری ۷۱۹ هزار و ۶۲۸ خودروی صفر داخلی شماره‌گذاری شد که نسبت به مدت مشابه ۴۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.
  سردار اسکندر مومنی افزود: در همین مدت ۳۲ هزار و ۶۵۲ خودرو خارجی نیز شماره‌گذاری شد که شماره‌گذاری آن سه درصد رشد داشته است. به گفته وی، در همین زمان شماره‌گذاری موتور سیکلت با ۴۹ درصد کاهش به ۳۹۸ هزار و ۸۷۲ موتور سیکلت رسید.
 • ایران خودرو به‌دنبال شرکای تجاری جدید

  ایسنا - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از توسعه همکاری این شرکت با شرکای تجاری جدید از جمله شرکت رنو فرانسه خبر داد.
  جواد نجم‌الدین اظهار کرد: در حال حاضر از تولید محصولاتی که پیش از این مقداری به خارج از کشور وابستگی داشتند، بی‌نیاز شده‌ایم.
 • قیمت جدید شش خودروی چینی

  ایسنا - قیمت جدید انواع سواری لیفان، جک و VOLEEX اعلام شد.
  بر این اساس، لیفان ۶۲۰ با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی، ۴۹ میلیون تومان، لیفان X۶۰ با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی، ۶۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، جک کلاس A صندوق‌دار، ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، جک کلاس A‌هاچ‌بک، ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، جک j۵ با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی، ۵۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و VOLEEX C۳۰، معادل ۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده اند.
 • خودروسازی ولوو یک هزار شغل را حذف می‌کند

  ایرنا- شرکت خودروسازی ولوو سوئد که مالکیت آن در اختیار خودروسازی «جیلی» چین است، اعلام کرد یک هزار شغل را تا پایان سال جاری میلادی حذف می‌کند.
  به گزارش خبرگزاری فرانسه از استکهلم، «هاکان ساموئلسون» مدیر اجرایی ولوو در گفت‌وگو با شبکه رادیو تلویزیونی «اس.وی.تی» با اعلام این مطلب افزود: ما باید خود را با واقعیت تطبیق دهیم.

بیشتر