به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی‌میل، یک گزارش جدید نشان می‌دهد تعداد خودرو‌های برقی در ایالات متحده در سال گذشته ۵/ ۸۷درصد افزایش یافته است و این کشور باید به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها سرعت ببخشد تا بتواند ایستگاه‌های شارژ کافی برای پاسخگویی به این تقاضای رو به رشد را داشته باشد. در این گزارش آمده در سال جاری در مجموع ۵۴۳هزار و ۶۱۰ خودروی برقی به ناوگان خودرو‌های برقی آمریکا اضافه شده است، به این معنی که در‌حال‌حاضر کمی بیش از یک میلیون خودروی برقی در این کشور وجود دارد. با‌این‌حال، حتی با وجود افزایش علاقه و استقبال از خودرو‌های برقی، آن‌ها هنوز بخش کوچکی از کل بازار خودروی آمریکا را به خود اختصاص می‌دهند. براساس گزارش پایگاه Car and Driver، سهم خودرو‌های الکتریکی از کل بازار خودروی ایالات متحده در سال جاری به ۶/ ۴درصد رسیده است و تخمین زده می‌شود تنها حدود یک‌درصد از ۲۵۰میلیون وسیله نقلیه موجود در جاده‌های آمریکا، برقی هستند.

همچنین پایگاه Electrek گزارش داده شرکت خودروسازی تسلا که در حال رقابت با شرکت‌هایی مانند فورد، جنرال‌موتورز و تویوتاست، ۶۸درصد از بازار خودرو‌های الکتریکی در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. از میان پنج مدل خودروی الکتریکی پرفروش در ایالات متحده در سال جاری، تسلا چهار مدل از آن‌ها را تولید کرده است که شامل مدل Y، مدل ۳، مدل S و مدل X هستند و خودروی برقی Mustang Mach-E محصول شرکت فورد نیز در رتبه بعدی قرار گرفته است. از طرفی، رشد ایستگاه‌های شارژ خودرو‌های الکتریکی مطابق با تقاضای موجود در این بازار نیست.

در سال ۲۰۲۱ تعداد ۹۸هزار و ۴۲۲ ایستگاه شارژ عمومی وجود داشته که درحال‌حاضر با افزایش ۳۱درصدی به ۱۲۸هزار و ۵۵۴ ایستگاه رسیده است. البته به‌زودی افراد بیشتری به فکر روی آوردن به خودرو‌های الکتریکی خواهند افتاد. مساله فقط کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای نیست، بلکه مشتریان به صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز فکر می‌کنند. از این گذشته، افزایش هزینه سوخت به طور قابل‌توجهی بر بودجه رانندگان تاثیر می‌گذارد و بسیاری از خانواده‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد. با‌این‌حال موانع زیادی نیز در این راه وجود دارد. رانندگان باید مطمئن باشند می‌توانند خودرو‌های الکتریکی خود را بدون نیاز به انتظار در صف‌های طولانی شارژ کنند و همچنین باید بدانند این ایستگاه‌ها محدود به مناطق خاصی نیستند.

این موضوع مستلزم سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در زیرساخت‌های توسعه ایستگاه‌های شارژ خودرو‌های برقی در سراسر ایالات متحده است. در این گزارش آمده است، اینکه افراد بیشتری برای خرید خودرو‌های برقی اقدام می‌کنند، دلگرم‌کننده است، اما در عین حال، سرعت نصب شارژر‌ها به وضوح باید در کنار این موضوع افزایش یابد. شرکت تسلا اعلام کرده است قصد دارد ۵۰درصد بیشتر نسبت به سال گذشته خودروی برقی به بازار عرضه کند که با توجه به تحویل بیش از ۹۳۰هزار خودرو در سال ۲۰۲۱، هدف بلندپروازانه‌ای است.