مهدی خطیبی روز گذشته در حاشیه مراسم رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولیدی شرکت ایران‌‌‌خودرو دیزل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در موضوع صادرات، اینکه بخواهیم عملکرد سال‌های گذشته را ملاک و معیار قرار دهیم درست نیست.  وی تاکید کرد: ‌‌‌ به طور حتم میزان صادرات برنامه‌‌‌ریزی شده به کشورهای مختلف صادراتی محقق خواهد شد.

خطیبی همچنین درخصوص محقق شدن برنامه افزایش تولید در سال آینده که رقمی حدود ۷۵۰‌هزار دستگاه برای ایران‌‌‌خودرو در نظر گرفته شده است، خاطرنشان‌‌‌کرد: در گروه صنعتی ایران‌‌‌خودرو هیچ مشکلی از بابت نقدینگی و تامین مالی شبکه قطعه‌‌‌سازی وجود ندارد، به‌‌‌طوری که اکنون حداکثر پرداختی ما به قطعه‌‌‌سازان چهار ماهه است و طبق قرارداد عمل می‌شود.

وی گفت: ‌‌‌ بدهی‌‌‌های ایران‌‌‌خودرو به قطعه‌‌‌سازان با اجرایی شدن برنامه‌‌‌های افزایش تولید و سودآوری شرکت کاهش خواهد یافت.  مدیرعامل ایران‌‌‌خودرو مدعی شد: زیان انباشته این شرکت در ۳ سال آینده به صفر خواهد رسید.

وی از خروج دو خودروی سمند و پژو ۴۰۵ از خط تولید در سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تعهد ۹‌هزار دستگاهی ایران‌‌‌خودرو به تاکسیرانی، این خروج به‌‌‌تدریج اتفاق خواهد افتاد.

خطیبی همچنین از تولید انبوه و تجاری خودروی K۱۲۵ ایران‌‌‌خودرو از سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند