گروه خودروسازی فولکس واگن که در سال گذشته پرفروش‌ترین خودروساز در جهان شده و در سبد برندهایش نام‌های بنتلی، پورشه، آئودی، لامبورگینی، بوگاتی،‌ سئات و اشکودا جمع شده‌اند، قصد سرمایه‌گذاری در بازار پاکستان دارد و می‌خواهد از سال ۲۰۲۲ در این کشور خودرو تولید کند.

به گفته نماینده پرومیر موتورز فولکس واگن Volkswagen Premier Motors این شرکت، محصول وانت آماروک Amarok را به بازار پاکستان معرفی می‌کند که در دو نوع تک کابین و دوکابین شبیه به تویوتای هیلیوس رِوُ Toyota Hilus Revo است.

رسانه‌های پاکستانی می‌گویند «آماروک» با تویوتا هایلوکس Hilux و ایسوزوی دی‌مکس مقایسه می‌شود و با آنها به رقابت می‌پردازد.

همچنین قرار است در این خط ون ترانسپورتر هم تولید شود که در آن صورت رقبای آن در بازار پاکستان کیا «گرند کارنیوال» و هیوندایی «گرند استارکس» هستند.

خودروساز آلمانی اجازه مونتاژ و تولید خودرو در پاکستان را بر اساس سیاست‌گذاری توسعه خودروی (۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱) دولت این کشور و به دلیل داشتن وضعیت سبز به دست آورده است. بعد از اجرای این سیاست‌گذاری حدود ۱۰ خودروساز وارد بازار تولید خودرو در پاکستان شده‌اند. با اینکه این سیاست‌گذاری در سال ۲۰۲۱ خاتمه پیدا می‌کند، اما مدل‌های جدیدی که کمپانی‌های خودروسازی به بازار معرفی می‌کنند همچنان از معافیت‌های مالیاتی برخوردار خواهند بود.

ورود فولکس واگن برای تولید خودرو به بازار پاکستان با تولید وانت و ون شروع می‌شود و معلوم نیست که آیا رقابت به عرصه خودروهای سواری در پاکستان هم می‌رسد یا نه.

در ضمن این نکته هم باید مورد توجه قرار گیرد که محصولات فولکس واگن از لحاظ قیمت، در بخش خودروهای گران بازار دسته بندی می‌شوند که این موضوع در بازارهای دیگر هم تاحدودی مصداق پیدا می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند